Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ala će sutra biti pičvajz po Slovenij i Hrvatskoj.Osim obilnijih padavina,duvaće brutalan severni vetar,na kopnu sa udarima okranske jačine a na moru da i ne govorim.Ispod Velebita na udare i preko 220km/h (ekvivalentno uraganu 3 kategorije).Sneg će se spustiti nisko,dok više planine očekuju i preko 30cm snega !

2oti.png

Pod Velebitom prosek bure preko 30 M/S !!
2s7bel5.png
 
Kod mene je bilo i gore nego na slikama.Ovaka led se ne pamti polovinom ili u opšte u novembru.Skoro 30 litara kiše za par sati.Ta refleksija na radaru je tačno iznad mene.Bilo je strašno.
 
Jbt kod mene izgleda nije bilo nista od tog zla...... Daleko bilo............ Ovi iz boke kazu da lopatom mogu da ciste led.... Daleko bilo.........
 
Kod mene je koma padala je jučer od 4 popodne pa do kasno u noć, pa je opet počela danas oko 2 sata popodne i sad još uvijek pada a ni prognoza za slijedećih sedam dana nije baš previše optimistična



s time je u prvih deset dana palo nešto manje od 120 litara a što je 50% više od višegodišnjeg prosjeka za 11. mjesec (79 l) i već su počela izlijevanja manjih potoka a dosta polja je pod vodom, a i Drava je počela rasti (cca 1,5 m u dva dana) i ako se prognoze ostvare moglo bi biti veselo kao i prošle godine u ovo vrijeme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh