Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovih dana prelepo .. u majci sam po celi dan ,ne mogu da verujem da ulazimo u zimu ... ajooj

Tako nekako...i ja sam se skroz navikao na ove sunčane i tople dane.Ali ubrzo će stići hladan tuš,pa ćemo žaliti što proteklih 10 stabilnih dana nismo proveli na što bolji način.

Razduvao se severozapadnjak u dobrom delu zemlje kao znak nadolaska malo hladnijeg vazduha iz centralne Evrope.Sutra maksimalci od 14-18°C,biće pretežno oblačno ponegde uz vrlo slabu kišicu.Od petka do nedelje ponovo malo toplije,od 18 do 22°C,izuzev mesta gde će magla biti duži deo dana.

Nakon toga u ponedeljak hladan front sa padavinama i ozbiljnim zahlađenjem po GFS.Tako to i biva,anticiklon nas može zaštititi od 1-2 naleta ciklona sa Atlantika,ali onda zapadni vetrovi preuzimaju stvar u svoje ruke...
 
2ligbyb.png
 
Kisa pada od juce od 19h i ne prestaje. Sada je jako sitna ali ipak pada. Vestak sto sam razbacio za kukuruze ce se istopiti 100% (ako nije kameni) :haha:
 
Toplo i oblačno,bolesno vreme uz nizak pritisak i pojačan južni i jugoistočni vetar.

Sutra već drugačije,proćiće hladan front uz padavine (najobilnije u centralnim predelima) i znatno svežije vreme (posebno takođe centralni predeli,Tmax oko 9-10°C).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh