Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Zeljko
Malo se zaigrao GFS u ovom izlazu.Nacrtao je toliko jako zahladjenje da bi sneg padao verovatno vec iznad 1200-1300m nv,a za to je ipak malo prerano...:sjasi:

Ovde igra Sunca i oblaka.Videcemo popodne sta ce biti.

Kao zanimljivost:GFS za sledeci utorak daje kisu,jak vetar i maksimalac od 7-8°C :ppozdrav: Slazem se,moguce je,ali tako negde u Oslu,Kopenhagenu,Sankt Petersburgu :osmeh:
 
Kod nas je u ataru tako mokro da se ne moze stati nogom u strnjiste ili sojiste, propada se od 5 do 10 cm. Pojedini delovi atara su dobili i do 100 l za ova 3 dana koliko pada.
 
Bice repe, a kukuruzima kako koji. Mojim kukuruzima nista ne vredi jer su sve rani hibridi.
 
Čini mi se da sam nedje pročito da kukuruz može da dobije pomalo na masi sve dok u stablu pri zemlji ima imalo soka ili sve dok zrno ne dobije crnu tačku na vrhu. Šta mislite , imali imalo vajde od kiše za kukuruz koji se objesio ili je to ko u mrtvog konja ona stvar ?
 
kod nas ce kukuruza biti dobrooog. ima parcela koje su stradale, ali se 80 % dobro drzi jer nas je jul iscupao. malo je avgust preterao, ali ova godine nije ni blizu prosle. bice svega i vise nego sto je ocekivano.
 
Evo počinje kiša upravo,radar impresivan :


le1w.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh