Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sobzirom da je prekljuce palo od 10 do 50 i ovo danas sa prosekom ok oko 35 na je sasvim dovoljno. Bojim se samo kaljave jeseni e onda smo ga naj....
 
Mi ubacivali kukuruze u cardak, palo samo koji kap.
Prema zapadu,jugozapadu se jako crnilo.
 
Kod nas najzad kisa, posle 2.5 meseca, ali cemu stvarno neznam, kukuruz sav izgoreo (merena vlaga 20-21%) da se razvije budj, suncokret u vrsaju, itd.
 
Evo i kod mene stigao gadan oblak, za 10 min istresao preko 60 L po kvadratu i ne posustaje. Sa juga dolazi u talasima. Steta sto je mesec dana zakasnio...
 
kod nas 20 litara i jos pada ali slabije,da je bilo ovako pre mesec dana bilo bi lepo ali nije lose ni sad,dobro je za detelinu i one zelene kukuruze da im produzi malo vegetaciju
 
nas je sve dosad izobilazilo a i nema sta vise pomoci sem detelini. sve je izgorelo. prekljuce kad nisam odapeo od silne prasine dok sam isfrezovao 8ari za luk.nisam video ni kud vozim od oblaka prasine koji se digao.
 
Da ste radili sa fenjerima mogli ste je izbalitati i skloniti sa njive, a Vi hoćete na koncert u Novi Bečej! :ppozdrav:
 
Ajde ljudi pošaljite koju "majku" u Tavankut:osmeh: ovaj pesak žedan da istrese i 100l neće ga nakvasiti.tamo gde ne zalivam 60cm suvo a voda u bunaru spala za metar ipo::samo bes::
 
[h=1]Nevreme zahvatilo Srbiju, poplavljene ulice u Beogradu udarna vest u novinama da nepoverujes,a ono kisa pokupila prasinu evo snimak da vidite poplave u bg:haha::haha::haha:[video=youtube_share;p3_CTzzdYqA]http://youtu.be/p3_CTzzdYqA[/video][/h]
 
Mi smo nocas pokisli. Kerovi su mi pojeli kisomer ali sam cuo od prijatelja da je kod njega u dvoristu bilo 27 lit, a kod jednog drugog coveka 24 lit. Sojama ovo jos moze nesto da pomogne da nalije zrno.

Danas kupljen drugi kisomer i stavljen u bastu da bude nedostupan za ove moja cudovista. Predvece palo dodatnih 10 lit.
 
@mbranko koliko vi imate prosek padavina npr. od maja do septembra? Da li je svaka godina ovakva ili je to samo ova?

Ova godina je zasad malo bolja "sarma" :osmeh: tj. još uvijek je palo više kiše nego je prosjek, s time da su prvih pet mjeseci bili abnormalno kišni , jun i početak jula su bili normalni dok je od polovice jula i početak avgusta bio sušan. Ali s ovim što je noćas palo avgust se približio normali, a kod mene je to nešto više od 80 litara za avgust dok je dosad palo po mojim podacima 57 l . Inače mi i imamo dosta više oborina nego kod vas u vojvodini na netu sam pronašao podatak za sombor da je ukupna godišnja količina prosječno 585 l dok je kod mene 879 l . Ja imam podatke za zadnjih 13 g. i kod mene je najsušnija bila 2003 g. ali je i tada palo više nego što je prosjek za sombor tj. 614 l . Ako gledamo po dijelu godine ljeto je kod mene obično nakišniji dio godine i taj dio se poremetio u prošloj i ovoj godini tj. više je palo kiše na proljeće nego u ljetu (za ovu godinu barem za sada).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh