Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam bio ovih dana u Bajinoj basti,kise nije bilo tamo,duvala je vetrina veoma jaka. Dosao veceras kuci,kazu moji nema kise ni ovde,ali je zato sinoc bio pljusak u Valjevu oko 22 casa. Tako da dolazim do zakljucka da je sve ovo samo lokalnog karaktera,pa koga uhvati.
 
U utorak opet 36 stepeni,cisto da ovo sto nije izgorelo izgori...

Klasično predgrejavanje pred front.Zato kasno uveče po Mađarskoj i Hrvatskoj jaka vetrina sa severa,verovatno u vidu prašinske oluje.Na putu do Srbije će vetar ipak dosta oslabiti.

GFS crta i nestabilnosti u narednih danima po prolasku fronta ali mu neverujem dok ne potvrdi to i ostatak ekipe.
 
Да л' има неки јестиви кактуси, да се ми прилагодимо овим климатским променама?
 
Није он стручљак нити се тако представља, само један од ретких који хоће и нађе начин да дигне глас против оних коме трагови смрде нечовештвом, што би Његош рекао. Због тога му је и суђено а и покушано пар пута да буде смакнут. Да је савршен вероватно није и претера у неким изјавама али кад би ми само пола од тога што он ради и каже чинили, у Србији би се друга песма певала.
 
Sutra popodne i uveče jaki razvoji na jugozapadu zemlje :

q1c.gif


hny.gif
 
Crta se ovo već par dana,ali reko da ne baksuziram,bolje da dođe unutar sigurnijih 36 sati :osmeh:

Najvažnije je to što imamo to povoljno jugozapadno strujanje,a ono retko kad podbaci,posebno kad se padavine crtaju samo u tom delu i uz severni deo Crne Gore.Imamo i sudar severozapadnih vetrova u prizemlju i jugozapadnih na visini,što obično zna rezultovati i jačim nevremenima.

GFS daje malu šansu i za superćelijsku oblačnost čak.Uglavnom,sigurno je da će jugozapad Srbije (Sjenica,Ivanjica,Novi Pazar,Nova Varoš,Priboj,Raška i okolina) imati dosta razvoja sutra koji će se kretati dalje ka severoistoku.Ostaje samo pitanje dokle će ta oblačnost dalje stići.

I večeras su takođe mogući pljuskovi ponegde na zapadu i jugozapadu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh