Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja mislim Momo,ova jesen ce biti kisna,mora da dodje i da se istresa malo i kod nas!Kad te tera baksuz,on to radi cele godine...
 
Ipak su bila prevelika očekivanja. Znalo je se da će biti čak i manje nego prošli puta kada je najavljivan onaj talas .Sada se nisam ni nadao niti sam ga čekao kao prošli puta .:spavam:Nema ozbiljne kiše dok nenastupe višednevne nestabilnosti.
 
Realno ako pogledamo dugogodisnji prosek uocicemo da je avgust mesec ubedljivo najtopliji i najsusniji mesec u godini. Jedino sto je realno u avgustu su lokalni pljuskovi i nista vise. Nama za dobro prinose nije toliko ni vazan avgust vec jun i jul koji su ove godine totalno podbaciji i u proseku nisu dali vise od 80 l sve zajedno. To je zaista malo padavina i to ce presuditi svim kulturama. Nama ostaje da se prilagodimo vremenskim uslovima i da ciljamo proizodnju od aprila da jula, a da avgust ostavimo iskljucivo za zrenje gajenih useva.
 
Ni kapi u zapadnom sremu. mooooozda je pala koja kap na par kvadratnih kilometara, ali to nisam primetio, nit izmerio.

paorpaor, moracemo tako, ali kako cujem suncokret nece biti trazen ove godine, cena ce ici dole, soja se neuklapa u te mesece, psenica = gubitak....
 
Nema ni pravila...svi uglas kad su bile one nenormalne vrucine posle njih mora biti oluja sa kisom,sudaranje nekih frontova,topli hladni,sudaranje vazdusnih masa,gromovi,,uvek je tako bilo kad ono....sve suprotno kod nas,pala temperatura ali nije kisa,nije bilo ni oluje ni tornda ni grada...nista,ostalo suvo,necemo u avgustu imati ni 1 litar
 
Ko je dobio kisu, dobio je. Kod nas nista. Ovo je bila zadnja sansa, prinosi nece biti veci od proslogodisnjih. Svi ce da poginemo bez vodu.
 
Tuga....što nam to (ti gore na nebesima) sada ovo radiš,što nam namećeš ovu boleščinu kad godina lepa krene,sve rađalo i sve se savijalo od roda.

A tako sam se nadao,mislim u sebi još ovo leto sam bez ikakvih obavezza,i da ću uživati u slikanju Cb-ova (i uopšte u promenjivom vremenu) jer posle kad krenem na fax to će biti znatno manje i eto kako mi se vraća.

Možda najviše boli to što je na primer jedan Bar na primorju Crne Gore pokupio juče 50litara,a tamo je verovatnoća kiše u avgustu ista kao pojava ajkule u Dunavu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh