Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
utesi me i sa 38 ako potraje 15-tak dana
 
FEAR

Videćemo koliko će potrajati.Vrhunac leta je vrhunac leta.

Neće biti naravno odmah tako visokih temperatura,od srede do subote-nedelje uglavnom od 30-34°C.Tek od nedelje idemo na 35 i više.

GFS vidi zahlađenje i padavine početkom avgusta,ali nema smisla o tome govoriti još.

Najvažnije je kao što rekoh da neće biti toliko sparno,da će biti vetra tokom dana a da će noći biti tihe i sveže.Biljkama će biti mnogo lakše da podnesu vrućine ako se bar noću sve stigne lepo ohladiti.

Uglavnom za sada moramo zaista biti prezadovoljni ovim letom.
 
prec06_84_th.png

kimi po ovoj karti postoji sansa za padavine u toku noci cetvrtak na petak.
 
Ima uslova za pljuskove u četvrtak uveče i u noći na petak.

Jutra su sveža,može se čak reći i hladna.Slikano u pola 5 juros kada sam došao kući.Inače minimalac je bio nešto kasnije u 05,33 i iznosio je 9,1°C.


34nc.jpg



Sada totalna suprotnost,sunčano i toplo uz slab do umeren severozapadni vetrić.Vlaga je niska pa je napolju baš super.


Takt 29,0°C.
 
Toplo i vedro jutro, nesto [poraditi dok jos ima hladovine a onda samo debela hladovina. Mislio sam popodne na pecanje, ali ako pripece nista od toga.
 
Ublažuje se toplota svakim izlazom,eto sada ostaju jedino ta nedelja i ponedeljak sa temperaturama od 36 do 38,eventualno 39 stepeni.

Inače u ponedeljak popodne i uveče u Austriji,Českoj,Slovačkoj,severu Mađarske i istoku Nemačke olujna nevremena.U toku noći ponedeljak na utorak jak i olujni severozapadni vetar,kako se sada čini sa udarima i do 100 km/h.

РХМЗ СРБИЈЕ

УПОЗОРЕЊЕ:У ТОКУ НОЋИ ПОНЕДЕЉАК НА УТОРАК,УСЛЕД ВРЛО ЈАКИХ ОЛУЈА У АУСТРИЈИ И СЛОВАЧКОЈ,ЈАК И ОЛУЈАН СЕВЕРОЗАПАДНИ ВЕТАР У МАЂАРСКОЈ И ВОЈВОДИНИ,СА УДАРИМА И ДО 120 КМ НА ЧАС.
 
Kiša iz vedra neba.U dvorište palo toliko da pokvasi beton ,sad je nemoguća zapara.
 
Nesto se zaletelo sa zapada ka nama...Kimi jel ovo ocekivano i dal to dolazi do nas?! Oko Zrenjanina ima mesta gde lepo pada kisa...Bolje receno Severo-Zapada!Gledam od LJubljane je krenulo da tutnji ka Zagrebu i samo pojacava,ima li sanse da se to istrese malo kod nas?!
 
Još jedan dokaz da prognoze preko 24h netreba uzimati u obzir , čak i dnevne su upitne . Eto u ZG pljusak niko nije najavio . Da se dovuče ovamo , kad nema kiše dobar je i led.
 
Sad sam dosao sa Bisernog ostrva, oteralo nas naoblacenje i grmljavina iz Banata. Fino je osvezilo, ali kise kanda nece biti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh