Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas pada nekih pola sata jako lagano. Mozda je palo 2-3l/m^2

Despotovo ove godine je potpuno ubedaceno...
 
Odjednom naleteo pljusak oko 18h sa jakim vetrom, u jednom kraju sela palo 8l kod mene u dvoristu za 15 minuta 17 l sve plivalo. Drugara mi u polju uhvatila kisa jedva je izvukao traktor sa prikolicama a cale mu se zaglavio kombajnom kolika je kisa pala odjednom
 
kišomer pokazao 25 lit. ali je sigurno dosta više pala, jako koso je padala sa vetrom Zrenjanin nije uhvatilo koliko znam ali zato Melence,Mihajlovo, Bašaid sigurno jeste a sprema se novi talas.
ne znam kako je u ataru prema Melencima ali nad Bašaidom je palo jako malo kiše ,takoreći nemerljivo.
 
Kod nas u selu oko 18 h jak pljusak bez grada,ja radio žito 1,5 km od sela završio njivu i došao kući,žena nemože da veruje kombajn sav u prašini a u dvorištu potop.To se valjda zove lokalni pljusak:kisa:
 
Kod mene sinoć 28 l i sva sreća vrlo malo sitnog leda a danas ujutro još 17 l .
 
@Kimi druze pa ti si se uobrazio malo,cini mi se.Od kad smo te nahvalili nesto te ne vidjam...e sta ti je slava :) salim se,hoce li biti nesto danas,vidim neku oblacnost u Rumuniji koja ide ka nama,tako je bilo i juce ali je otislo severnije i mi smo opet ostali suvi.Ima li sanse da pokisnemo danas po tvom misljenju...Aj u zdravlje!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh