Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas start sa +26,juce popodne slab pljusak ali posle toga se jednostavno nije moglo disati
 
Estofex za danas:

30v2ema.jpg
 
Ne boj se,bilo je i pre.

Kimi...bilo je i pre ali ni blizu ovako...osamdesetih celo leto na navodnjavanju 12h po najvecem suncu i nikad nisam izgoreo sad 1 sat na suncu i mozes u hitnu,Vojvodina je kao prasnjava tepsija...neizdrzljive temperature,ljudi kolapsiraju...realnost je da se klima promenila,velika vlaznost i izuzetno visoke temperature...secam se fudbala u 14h tih godina po najvecem suncu a sad ne izlazi napolje od 11h-18h inace opekotine ne ginu ako se ne zastitis...jos jedan sparan i vreo dan na acc weather pokazuju nekakvu grmljavinu u 13h mada mislim da od toga nema nista jer nema ni oblaka u sirem krugu
 
Ja koliko se razumem u ovu legendu ispada da je to crveno podrucje supercelija,neki dan bila juzno sad ode na podrucje vojvodine i ako je crveno u legendi stoji podrucje tornada...divno ako je ovo tacno
 
Izdato je crveno upozorenje usled mogućeg vrlo krupnog grada,olujnog vetra i obilnih padavina.Da,postoje šanse za superćeliju u crvenoj zoni.

Za sutra kako je izgledalo mogao je i level 3 da padne za jug Šumadije,ali ipak mislim da će staviti ''samo 2-ku''.
 
Supercelije ili ne,kod mene je 37 stepeni a jako se blizi zetva i ako se ova vrucina nastavi ja na kombajnu mogu samo da se upucam.Remontujem masine u garazi i menjam majce na svakih 15min.Ovo li je zivot,ovo je sauna.
 
Ja sam samo tri keramicke plocice koje su otpale u hodniku polepio i pretvorio sam se u vodu. Ovo nece izaci na dobro. Uvek je posle ovakvih sparina bilo nekoga kijameta i zla.
 
Nista mi nije jasno...po onome radaru sto je okacio Momo kod mene je trebalo da bude provala oblaka u 14h a ovde vedro i przi li przi
 
Isto što i za ostatak Vojvodine,dakle moguća nevremena.Ipak mi je veći pik da bi to najjače nevreme prošlo duž zapada Vojvodine i krajnjeg istoka Slavonije u kasnim večernjim ili noćnim satima.

Ovde se potpuno naoblačilo,grmelo je ranije oko 14h ali nije bilo kiše.Ima 2 jaka oblaka na jugozapadu zemlje.
 
kimi, koja ti je prognoza za zapadnu Srbiju? Okolina Loynice? Hoce lil biti kakvog nevremena ili neceg slicnog? Nama da je samo kise, ali da to bude normalno sve. Hvala unapred
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh