Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene danas bezbroj puta kisa pa sunce pa opet kisa... Taman pocnem nesto da radim u dvoristu bezi pod supu i tako vise puta... :kisa:
 
Hladno preko svake mjere, ne može napolju da se bude bez jakne. Mene stegla prehlada, ove promjene od ekstremne vrućine za ovo doba godine (prije bukvalno par dana je bilo 34 stepena u hladu) do ekstremne hladnoće (jutros smo imali 3 stepena!!) a samo što nije nastupio Jun, stvarno loše utiču na zdravlje. Kukruruz već ima problem sa vodom, što je mnogo mnogo je. Iskopao sam kanale na svim ugroženim parcelama, nema vode da stoji ali je zemlja natopljena preko svake mjere i ne može više da primi vodu. Mnoge komšijske parcele će imati veliku štetu, samo na jednoj parceli od 3ha (državna, uzima je komšija u zakup) otprilike 1ha je pod vodom već 10 dana tako da je kukuruz tu pokojni, na jednoj koja je odmah ispod moje ali je gazdi mrsko da iskopa par metara kanala (parcela ima 1ha) cijela parcela je 100% propala, kukruz je pod vodom i već je mrtav (pobijelio i stabla su trula). Razumijem da je vrijeme naopako, da ima previše vlage ali ne mogu da shvatim da ljudi ulože u oranje, sporemanje, djubrivo, sjeme, prskanje a mrsko im da potroše sat vremena da malo pročiste kanale.
 
Jutros samo Tmin 3,7°C,najhladnije od nižih krajeva.Pri tlu je verovatno bilo oko nule.

Osvanulo je vedro,ali se brzo navukla magla koja se zadržala negde do 8h.Kasnije je ponovo bilo sunčano do negde 10:15h kada se navukla ova visoka oblačnost sa zapada.Sada uz tu visoku oblačnost ima i dosta kumulusa,pa ja ne bih isključio mogućnost da ponegde bude pljuskova.

Takt 16,7°C.
 
Jutros ponovo sveže,Tmin 4,5°C.

Sada je pretežno oblačno i suvo.Čini se da i danas neće biti Sunca,a gledajući ove oblake što pristižu sa mora moguća je i kiša.

Sutrašnji dan je ponovo kanditat za jača nevremena.Atmosfera će se zagrejati (temperature i do 28-29°C),a kasno popodne će doći do predfrontalne nestabilnosti u čitavom pojasu od severa Grčke do jugozapada Srbije.TI oblaci će jačati i kretati se ka severu i severoistoku,pa bi u Vojvodini (posebno Banatu) moglo biti obilnijih padavina.Postoje uslovi i za superćeliju.
 
Konacno se malo razvedrilo,nije da je toplo ali susi polako...sutra ako ovako bude moglo bi se u spartati poslepodne...zadnji voz koliko vidim jer cetvrtak i petak kisa,pljuskovi i moguce nepogode(daleko ih bilo)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh