Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A s druge strane u nekim predelima (čitav jugozapad Srbije,predeo oko Valjeva,Loznice itd..) da mi neko javi da nije ništa palo,to bi mi delovala kao naučna fantastika.

PROSTO MORA !

.
Dragi moj Kimi, ako me neko od sad pita da li verujem u naucnu fantastiku - verujem. I to u ratove zvezda, vremenski vremeplov, male zelene marsovce, babe gatare.... Jedino znam da u METEOROLOGIJU ne verujem. Vidis, kod nas je danas odigrana jedna epizoda naucne fantastike pred hiljadama i hiljadama svedoka. U Osecini i okolnih 20-tak sela(izuzev Gunjaka gde su neki seljani videli 4 kapi) nije pala ni kap kise. A ja imam pritisak 300/200 jer sam uzdajuci se u istu batalio zalivanje kupine danas kojoj je voda lek od smrti...[/QUOTE]

Šta da ti kažem...kad danas nije palo...onda stvarno....takvi parametri,takvi uslovi.....prosto je delovalo nemoguće da ne padne!

Ali nije gotovo...bujaju novi oblaci na sve strane...
 
I kod nas 15 kapi,a grmelo i sevalo k'o da će slonovi da padaju.
Iskrivio sam se gledajući u nebo.
 
Sa juga nailaze oblaci koji izgledaju prilično opasno, veoma debeli, temperatura 38 u hladu, bojim se najgoreg ako se ovakvi ekstremi sudare.

Desetak minuta nakon ovog posta počeo je da duva EKSTREMNO, ali zaista ekstremno jak vjetar kakav u životu nisam vidio uživo a zatim je uslijedila i veoma jaka kiša (potop!) koja je padala oko 45 minuta, posle toga se sve smirilo i bez prekida pada solidna kišica evo više od 2 sata. Za danas najavljivali 2-3 litra kiše a mislim da je palo sigurno 10 puta toliko.

Edit

Da napomenem da je tempratura pala za nevjerovatnih 20 stepeni. U trenutku kada je vjetar počeo da duva bila je 38 a sada je samo 18.
 
kod nas duva i grmi i seva ali kise ni za leka..a zato je pala u gradu i to pljusak samo takav,a kod nas nista..jbmte zemljo
Ma nije ni u gradu nista narocito, ali ajd, ali kod mene a od grada sam 2 kilometra nista sunce mu j.... E sad smo ga ugasili,i to STVARNOOO...
Tacno sam znao da ces ti Zombi imati srece, ide ti na ruku geogr. polozaj, obronci planine.
 
Oko nas potkovica crni se sa svih strana,ali dzaba jos uvek nista...Mi smo osudjeni ove godine na propast,i na radarskim slikama svugde okolo pada mi suvi...I kako sta ozbiljnije naidje istog trena dune vetar i razbija oblake...Zlo i naopako,valjda ce pasti nesto ako ne sta sad da radimo,protiv Boga ne vredi?!
 
Kod nas pljusak bez grada trajao je oko 40 minuta pa malo prestalo a sad ponovo pada vec dobrih sat vremena,neznam tacno koliko je litara napadalo na metru kvadratnom al zlata vredna..
 
Dragi moj Kimi, ako me neko od sad pita da li verujem u naucnu fantastiku - verujem. I to u ratove zvezda, vremenski vremeplov, male zelene marsovce, babe gatare.... Jedino znam da u METEOROLOGIJU ne verujem. Vidis, kod nas je danas odigrana jedna epizoda naucne fantastike pred hiljadama i hiljadama svedoka. U Osecini i okolnih 20-tak sela(izuzev Gunjaka gde su neki seljani videli 4 kapi) nije pala ni kap kise. A ja imam pritisak 300/200 jer sam uzdajuci se u istu batalio zalivanje kupine danas kojoj je voda lek od smrti...

Šta da ti kažem...kad danas nije palo...onda stvarno....takvi parametri,takvi uslovi.....prosto je delovalo nemoguće da ne padne!

Ali nije gotovo...bujaju novi oblaci na sve strane...[/QUOTE]




Bujaju i moji zivci, toliko su nabujali da ce poceti da izlivaju, a sobzirom da veceras izlazim, i da cu najverovatnije da se napijem, bojim se da ne izliju pa da neko ispasta zbog toga ni kriv ni duzan... Kakva kisa, da ne zalivam kupine i maline bio bih slepac...
 
Pljusak pre 15-ak minuta sad se stisala i pada sitna jesenja...Zlata vredi,konacno i nas da pogodi samo neka nastavi ako moze do ponoci
 
Kod mene samo se nagomilali oblaci, i grmilo i sevalo ali od kiše ništa, počinjala po podne u nekoliko navrata po nekoliko kapi, e sada da li će noćas padati videćemo.
 
kod nas lepa kisa al i leda, mreza mi sva polegla od kolicine leda. Led je padao nenormalnom brzinom, nisam mogao drzati ruku ni sekundu koliko je padao velikom brzinom, videcemo ujutru sta se izdesavalo al nije dobro:spavam:....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh