Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas jedan stari poljoprivrednik kaze da u leto treba 100 litara kise za 1 litru blata,a u jesen 1 litra kise za 100 litara blata. Tako da jeenje kise i letnje nisu iste.
 
kombajner je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
:kisa:Ljudi jel vidite vi prognozu.Do trećeg oktobra nema ni litre kiše.Dobro je za kukuruz da se suši ali kako će pšenica da nam nikne.Sve ma podseća na onu 2000 god kad smo i zimsko oranje orali Januara meseca. :kisa:
pa ovde kod mene padalo je 3 dana i bilo je oblacno i to je padala sa pauzama ali uglavnom napunila mi jednu kofu nesto vece od kofe jedno 30l i probali smo daans da oremo ali na dubini od 30 35 se nalaze grudve suve sve je suvo i grudve su u dubini!!
Probaj za 2-3 dana dok se vlaga rasporedi...
 
Kod nas samo malo grmi a od kise kanda nece biti nista.

Preostaje samo

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wk6n-RUrCEE[/youtube]

Edited by Mityoo: Dodati youtube tagovi
 
I kod nas je nocas posle 2 padala ali ne nesto preterano, tek da potkupi prasinu i da na asfaltu ostane koja barica.
 
I kod nas slabo. Zemlja je sad vec gotovo izgorela i polako dobija pescanu strukturu,prosto se mrvi pod rukom. Tako da kad bi i palo kise bilo bi kao krec da se zagasi.
 
Kako i da nebude kakav ciklon je iznad vas.

17bhbp.gif

Post je spojen: [time]1254506691[/time]
_________________________________________________
Milanche je napisao(la):
Pocela konacno da pada.Sve je kao barut suvo. :D
Post je spojen: [time]1254507271[/time]
_________________________________________________
330zerm.gif
 
kod nas oko ponoci palo dobrih 10lit :kisa: :D pljusak je bio jak ali je kratko potrajao svega pola sata i tek se sad malo povrsinski sloj zemlje nakvasio da se moze tanjirati a da se ne prasi i da se kukuruz moze lepo i cisto brati...
samo me jos zanima kako cemo mi sejati psenicu u ovu suvu zemlju? :sta: :kisa: ::lose:: ??kad ce jedna ozbiljna i obilna kisa da padne?? sta je ovo za godinu??extremno susna :zli: :udri: :udri: :cool: :zli:
 
mozda u iducu nedelju i danima posle, padne nesto.. ali na dugackom je stapu...videcemo u cetvrtak-petak sta knjige kazu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh