Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene jutros bio pljusak, taman toliki da nemoze raditi soju... Taman se prosusilo, reko sutra u soju kad predvece pljusak tako da ni sutra necemo raditi soju....
 
Trenutno pada baš lepa kiša, nije ni pljusak ali ni slaba kišica. Kad je već pala (mogla se pretrpiti da ljudi skinu soju), onda bi bilo dobro da bude neka pristojna količina jer će biti užas od oranja ako ostane ovako suvo zemljište.

Edit: sad pljušti samo tako.
 
kod nas je danas palo svega 2-3 litre i to nije dovoljno ni da pokupi prasinu,a izgleda da nas oblaci samo zaobilaze a kise nema ni na vidiku...kod nas je poslednja dobra kisa bila 30tog augusta i od tad samo sunce i sunce :kisa: a kise :kisa: :nono: nema...ovde kod nas se vec zemlja pretvorila u pustinju jer ozbiljne kise nije bilo 3 meseca :zli: :udri: :cool: a orati se nemoze kod nas jer nema vlage ni na pola metra,moze samo da se izvaljuju grudve a to nije oranje...kod nas bi trebalo da padne bar 50 do 100lit kise da bi se moglo orati :cao:
 
idalje padala i paa jako na putu je blato neverovatno!!! a u njivi ne postoji teorija da se udje!! veoma je sveze napolju neidemo u majcama!! ;) pozdrav!!
 
:kisa:Ljudi jel vidite vi prognozu.Do trećeg oktobra nema ni litre kiše.Dobro je za kukuruz da se suši ali kako će pšenica da nam nikne.Sve ma podseća na onu 2000 god kad smo i zimsko oranje orali Januara meseca. :kisa:
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
:kisa:Ljudi jel vidite vi prognozu.Do trećeg oktobra nema ni litre kiše.Dobro je za kukuruz da se suši ali kako će pšenica da nam nikne.Sve ma podseća na onu 2000 god kad smo i zimsko oranje orali Januara meseca. :kisa:
pa ovde kod mene padalo je 3 dana i bilo je oblacno i to je padala sa pauzama ali uglavnom napunila mi jednu kofu nesto vece od kofe jedno 30l i probali smo daans da oremo ali na dubini od 30 35 se nalaze grudve suve sve je suvo i grudve su u dubini!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh