Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas pocela,mada nije ni morala jer je pre par dana lepo pala. Al kad vec oce nek pada samo bez vetra,grada i ostalih glubosti jer je ove godine napravilo dosta sranja. Posle dugo dugo,dugo godina kukuruz ce se delom brati i rucno jer ga ni jedan kombajn nece pokupiti.
 
Kodnas zasad samo malo orosila a sad nebi trebalo kise sutra idem da grabim detelinu....
 
Jutros malo orosila i ja zbog toga odložio prskanje strništaq totalom, kad ono kasnije bilo još i sunca a od kiše ništa.
 
Ma jok nego sam tek sad dosao do novaca a trebalo bi da poorem neke njive koje sam sad uzeo u arendu a suvo je da se nemoze orati!
 
Ja sam pre dva dana prskao totalom pa sam usput obisao neke njive i i u soji i kukuruzu je bilo po prilicno mokro. Sto se tice naseg atara kise apsolutno ne treba,ali ne treba ni visoke temperature sto se po rognozama izgleda nece ni desiti. Nekako pravi ulazak u jesen,jutra dosta hladna oko 12-ak stepeni, preko dana tek od podne toplo pa do 5 sati. Nek tako nastavi samo da se neokisa da mozemo normalno skidati letinu.
 
Gde to obecavaju kad i hrvati i nasi prognoziraju lepo vreme sa temp. oko 30 stepene za narednih nedelju dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh