Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
šandor je napisao(la):
šandor je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Ja sam dosta dobro prošo :D Baš iznad mene je prošao u selu je udario najmanje 30 gromova ovo je bilo neverovatno prvo je počeo da duva jak vetar to je trajalo samo 2 minuta pa onda u 11:20 počeo da pada kiša i padala je do 00:10 palo je 20 litara
Ovo se vidi i na radarskom snimku:
2uotl4g.gif

Ovo mi je bio zadnji post od pre tri dana od tad nisam mogao da se javim jer nisam imao internet. Od ove kiše smo dobili neverovatnu količinu na nekim delovima atara to je otprilike 70 % atara dobio 100 l kiše na m2 :D

cicimoric je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Kod mane palo svega 1 l mada ni ne treba da pada posle onog od petka uveće kad je palo 100 l ::namigivanje::

100 l palo za jedan dan?

Baš tako :kisa:

( Na mappi se vidi ona crvenkasta tačka Iznad slova "I" gde piše Sremsks MitrovIca ,tamo je Debeljača )

Evo kako izgledaju njive gde je prošlog petka palo 100 l kiše :D

aayp3k.jpg
 
Ova njiva je ošpartana , neću da špartam nego ću da zagrnem za par dana . (ali bi moglo i sad da se radi jer kod nas zemlja je takva da brzo upija vlagu i dugo ga zadržava :D )
 
Ja rešio da obiđem njive i kad stigoh do prve :kisa:.Sreća pa nisam sišao sa asfalta.Strašan pljusak koji još traje.Sve pliva :bravo:
 
i kod nas se sad otresla kisica :kisa: ili mali pljusak i svuda je oblacno...kakva je situacija kod vas? :bravo:
 
Kako sam poslao post pocelo da grmi pa sam se iskljucio. Bio lep pljusak i kod nas 5mm :cao:
 
Nevreme u Bačkoj
30. maj 2009. | 12:36


ČELAREVO - Oko 11 i 30 časova područje Čelareva, Bačke Palanke, Bača, Futoga, Beočina i drugih mesta tog dela Podunavlja zahvatilo je veliko nevreme praćeno kišom i gradom.

Nevreme je trajalo petnaestak minuta a kolike su štete nanesene poljoprivrednim kulturama utvrdiće na terenu posebna komisija koja radi svoj posao, rečeno je Tanjugu u štabu za praćenje radova za poljoprivredu.

:bravo: :sta: :sta:
 
Taj isti talas je i ovde prošao i padao je grad veličine graška, ali vrlo kratko, tako da nije bilo nikakve štete.
 
I ovde ga je bilo, a prema Srbobranu [ severnije ] se belilo u redovima kukuruza i soje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh