Vogel&noot soil solutions

Bi Zeleni

Član
Učlanjen(a)
16 Dec 2011
Poruka
1.575
M350 su daske.Da li tu pase un350 ili 400 na tu glavu?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Mačvanin 82

Član
Učlanjen(a)
22 Nov 2010
Poruka
1.209
Un 350 su bas male daske. Neznam kako je kolega na ovom dvobraznom plugu uspeo da nadje mere visina 73 i razmak 97. kada taj plug nosi oznaku Farmer L. Sto po fabrici znaci visina 65-68 i razmak 85-90.

Bobo

Član
Učlanjen(a)
5 Dec 2008
Poruka
7.195
Slova na vogelu označavaju visinu L, M, LM... a brojčana oznaka razmak između glava u mm 850, 950, 1020, 1050.

Tako da postoje mnoge kombinacije navedenih oznaka i nije čudo što je nečiji plug višlji ili dulji od drugog pluga istog proizvođača

miksan

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2018
Poruka
369
Skoro sam zvao fop.

Cene za 755.20 i 756.20 je ista 720e+pdv.

Cisto informativno ako se neko odluci za kupovinu.

DusanA

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
3.349
Pitanje za poznavaoce trobraznih obrtaca. Kada podignem plug iz brazde, on ode ka oranju, tj u stranu. Kako to da nastelujem. Oranje na oko izgleda dobro, ali....

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.645
To se i meni dešava sa istim plugom(sličnim ) i istim traktorom(sličnim),probao sam sve kombinacije i mislim da je nemoguće sa 1221 VN sa fiksnim zahvatom(40 cm kod mene) da se to reši ,jedino nisam porobao da sužavam razmak između točkova.
Oranje je lepo i kod mene.

grunt

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2009
Poruka
6.992
Како на страну ако га шпанери држе бар у транспорту да не иде лево десно?Знам да у орању не треба да буду нашпановани али пробај....могуће да је проблем размак задњих точкова....

Učlanjen(a)
10 Dec 2014
Poruka
1.628
Ček malo... Ideš lijevim točkom u brazdi podigneš plug u zrak i on ode u lijevo a kad si desnim točkom u brazdi i podigneš plug on ode u desno? Što je tu čudno, to se zove GRAVITACIJA...
Upravo sam i ja hteo isto napisati.
Normalna je stvar kada su lanci (spaneri) labavi da plug landara levo desno

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Attila

Član
Učlanjen(a)
14 Nov 2010
Poruka
2.103
Ja mislim da tako mora jer gravitacije povuče. Probaj na ravnom da okrećeš plug i isto će povući a kad okreneš pobegne na drugu stranu to je normalno jer su zatezači otpušteni ali kad spustiš u zemju onda nema gde jer klizači drže pravac probaj malo cimni volan u toku oranja a brazde ostane prava jer ako je plug dobro podešen onda traktor je samo vuče ne drži pravac pluga ako razumeš.

cvejka

Član
Učlanjen(a)
19 Feb 2014
Poruka
122
To se i meni dešava sa istim plugom(sličnim ) i istim traktorom(sličnim),probao sam sve kombinacije i mislim da je nemoguće sa 1221 VN sa fiksnim zahvatom(40 cm kod mene) da se to reši ,jedino nisam porobao da sužavam razmak između točkova.
Oranje je lepo i kod mene.
Kakve veze ima koji traktor vuce taj plug.Ti prvu brazdu kad nastelujes mora biti dobro ako je ostalo dobro nastelovano ili gresim?

Vrh