Vogel&noot soil solutions

Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ja na svom 757.30 koristim predpluznjake vec 4-5 godina i rade bez greske.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

FL je napisao(la):
Plug je 1998-godiste,ja sam kupio polovnog pre 4 god za 1650 eura.Istrosene delove sam promenio,lepo radi,samo steta sto nije obrtac.Ali ako nadjem neki obrtac povoljno promenicu...
Plug kad sam ga kupio:
ejyhi9.jpg

Ranije sam koristio IMT trobrazni ( sa Torpedom) a sada za strniste:
2dqvaso.jpg

Sad blizu sliku o rotacijskoj lampi nemam,pa kad naslikam postavicu.
Druze jel se tebi nekad guši ovaj plug?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Vogel?
Da kod dubokog oranja kad ima puno biljnih ostataka,zna nakupiti izmedju prvog predoraca i prikljucivanja na traktor-oznaceno na slici:
2iu6bm1.jpg
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

cicimoric je napisao(la):
ima resenja za to. Izvadi se "ruda" ( valjda se tako zove ) i okrene se tako da onaj deo koji je nakrivljen nadole bude okrenut nagore. To su uradili neki ovde kod mene i resili su problem

Zaboravio si napisati da u tom slucaju koljeno treba ici na lijevu stranu, ako ce "gledati gore"...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Mene zanima koliko moze plug visoko da se podigne kada se tako okrene ta ruda u odnosu na plug sa redovno okrenutom rudom?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Nazalost kod ovog tipa pluga neizvodljiv,zbog nacina stelovanja(bez secenja i navarivanja na drugo mesto "usice" vretena):
2qipd8p.jpg

Visina podizanja pluga ovisi od traktora.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

To sam te pitao jer vidim na slici da radiš i sa predplužnjacima i sa deflektorom, a oni zajedno ne idu zato ti se guši plug. Probaj jedno od ta dva da skineš, neće gušiti, garantovano.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

nema veze sto ime i deflektore i pretpluznjake, ne smetaju jedni drugima. Ako skine deflektore, kako ce mu to pomoci da se prednji predpluznjak ne stopa?

Problem je sto je koljeno osovine zbilja pre blizu predpluznjaku i tu nema dovoljno mjesta da zemlja prodje nesmetano, jos ako ima malo vise mase za zaoravanje...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ovde kod mene je dosta ljudi uradilo to okretanje kolenaste osovine na Vogel plugovima. Naravno, u tom slučaju se odseče ona ušica i zavari na drugu stranu. I još nešto su radili. Na ovoj prednjoj ploči postoji dosta rupa u više redova. E, tu su na njoj izbušili još jedean red rupa, ali skroz dole, tako da je i na taj način kupa podignuta u odnosu na plužno telo. Samo ko krene sa bušenjem neka se odmah spremi da to nije nimalo lako jer je jako ljut čelik od koga je napravljena ta ploča. Evo i nekoliko slika.

img1431k.jpg


img1407ib.jpg


img1414mk.jpg


img1423d.jpg
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Kosač je napisao(la):
To sam te pitao jer vidim na slici da radiš i sa predplužnjacima i sa deflektorom, a oni zajedno ne idu zato ti se guši plug. Probaj jedno od ta dva da skineš, neće gušiti, garantovano.
Ista je situacija i bez deflektora.
@Dukej
Hvala na slike.Dobro resenje,morat cu uraditi tako.
Iza Zetora 7211 dobro ide,ali iza Ursusa902 nisam uspeo dobro podesiti.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Jel moze ovakva prepravka da smanji gusenje ako nema pretpluznjaka, ili je to samo ako imas pretpluznjake?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

zike je napisao(la):
Evo ga moj vogel M 950 vucem ga na 3x36cm i na 3x40cm sve zavisi do zemlje.
2d1vez5.jpg
evo kod mene je to odradjeno pri kupovini pluga sto bi se reklo fabricki.i nemam problema sa gusenjem ni sa predpluznjacima ni bez njih.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ovo je nas plug. Vogel&Noot M1020. Vukao ga je Deutz 115 ks i sad je dosao pod njega John Deere koj je malcice prejak mada ima jace zemlje gdje se muci i Johny.



A ovo je stricev M1050 sa pojacanom gredom.

 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Predpluznjaci ili deflektori?Sa cime je bolje orati kukuruzovinu na vogelu?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Zavisi sta hoces. Sa predpluznjacima ume bolje da zagusi ali isto tako bolje da zaore. Video sam Vogele kako oru samo sa deflektorima-nista posebno...ista varijanta kao kod IMT 757 pluga-ako hoces da zaores moras imati brzinu i relativno rastresitu zemlju...
 
Nazad
Vrh