Vogel&noot soil solutions

bewisa

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2009
Poruka
1.015
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Skoro sam se raspitivao za VN M 950 dvobrazni,a oni kazu(almex)da nema dvobraznog M-a
u prodaji.Trobrazni M sa svom opremom 3200 evra bez PDV-a.
Dvobrazni L 1500 evra bez opreme al meni se vise svidja M.
Mozda neki drugi prodavac VN-a prodaje M ili se ne proizvodi ne pitah.
Vidim na forumu vlasnici Kvernelenda tvrde da je dve klase ispred drugih!
Da li je to tako ili ,,svaki ciga svoga konja hvali" a sve ostalo su nijanse? :ppozdrav:

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.473

mora da si negde pogresio dvobrazni L950 sa tockom i deflektorima kosta malo manje od 2000 evra...( podatak iz Vait-a , generalni uvoznik)

bewisa

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2009
Poruka
1.015

Pa napisao sam bez opreme tj. bez tocka,deflektora...
Zavisi koliko su vesti trgovci,neko kaze cenu bez opreme,PDV-a itd. :zli:

zike

Član
Učlanjen(a)
14 Dec 2009
Poruka
426

bewisa je napisao(la):
Skoro sam se raspitivao za VN M 950 dvobrazni,a oni kazu(almex)da nema dvobraznog M-a
Da li je to tako ili ,,svaki ciga svoga konja hvali" a sve ostalo su nijanse? :ppozdrav:
Pitaj u consum u beceju ako hoces poslacu ti broj.Ja sam moj tamo kupio,pa pitaj mozda imaju M sa 2 glave.a sto se tice ovog pluga jako je dobar.ima boljih sigurno ali ja sam sa ovim prezadovoljan i necu ga menjati sigurno,mogu samo da kupim V&N sa 3 glave prevrtac ali vogela da zamenim sa nekim drugim proizvodjacem to necu sigurno.
Post je spojen: [time]1268411644[/time]

bewisa

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2009
Poruka
1.015

@zike

Hvala,nazvacu Consum a inace trobrazni M obrtac u Almex-u 6990 evra sa svom opremom.
Predpluznjaci su 266 evra par bez PDV-a

Bobo

Član
Učlanjen(a)
5 Dec 2008
Poruka
7.189

Kad sam gledao Vogel plugove u jednoj trgovini, na tocku je bila posebna cjena i nije bio uracunat u cjenu pluga.

Dal je to do trgovca il ne, ne bih znao. Tocak je kostao otprilike 300€

Bubu

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2007
Poruka
5.463

Consum vise nema licencu za V&N plugove tako da cete dzabe zvati!
Pokusajte u FOP-u Novi Becej, mozda tamo imaju nesto. Ako ne, onda samo VAIT!

@FL

Stvarno mi nije jasno zasto nisi uzeo onog obrtaca?
To sto govoris za klirens jos i OK ali za glave i nema tolike veze! Kod mene u komsiluku ima ako se ne varam 4 V&N pluga sa UN 350 daskama i jedan sa UN 400 daskama i primetio sam da nema neke razlike u radu na istoj dubini!

Bubu

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2007
Poruka
5.463

@Dragan18

To znam! Drugar koji ima plug sa daskama UN350 je opusteno orao 30-32 cm dubine i nije bilo nikakvih problema!!!
Razlika je ta sto je UN400 vislja daska u odnosu na UN350 i cini mi se da uz UN400 ide duzi raonik nego uz UN350...

:ppozdrav:

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.473

pa da. to sto pise u prospektu i ono sto se desava u praksi cesto se ne poklapa. Ja sam sa mojim vogelom L 950 sa Un 400 orao oko 35 cm moglo je ladno jos do 38,40. zaoravao stajnjak i kukuruzovinu zajedno , sa manjim poteskocama ponekad se zagusi al sta ces , desava se. (masa je bila ogromna)

FL

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Sep 2008
Poruka
331

bewisa je napisao(la):
Koliko znam dvobraznih M plugova ne moze sada nabaviti,i tada kad je uzimao bivsi vlasnik trebao jenaruciti posebno.Na VN sajtu moze videti da M tipa proizvode pocev od 3 brazde.
http://www.vogel-noot.info/index.php/article/articleview/164/1/60?name=Products&name1=Ploughs&name2=mounted conventional ploughs&unternav=3&ausgang=71

Post je spojen: [time]недеља, 14. март 2010. 12:17:54 MST[/time]

@FL

Stvarno mi nije jasno zasto nisi uzeo onog obrtaca?
To sto govoris za klirens jos i OK ali za glave i nema tolike veze! Kod mene u komsiluku ima ako se ne varam 4 V&N pluga sa UN 350 daskama i jedan sa UN 400 daskama i primetio sam da nema neke razlike u radu na istoj dubini!
Najvise zbog nizeg klirensa i manjeg razmaka glave pluga.Novi plugovi prave sa 400 i 430 glavama.
http://www.vogel-noot.info/daten/prospekte/drehpflug/drehpflug_cs.pdf

Bubu

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2007
Poruka
5.463

@FL

Jel znas da postoji L plug sa oba tipa pomenutih dasaka sa dva razlicita klirensa?
Koliki klirens je bio na tom obrtacu sto si gledao?

FL

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Sep 2008
Poruka
331

Jeste,postoji sa UN 350 ili WY350 glavom.Sad sam gledao jednog obrtaca,visokog klirensa,trobraznog,razmak pluznih glava 980 mm, sa WY350 glavama.Traze 4000e za njega.Malo mi je skupo.

Shale

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2009
Poruka
3.570

da, da dobri su to plugovi... Nego me interesuje da li je neko vukao trobrazni sa 577? ja bi trebao u skorije vreme da uzmeme trobrazni al sa preplužnjacima, jer mi je dosta lošeg oranja sa imt-om...

inače kod mene 577 vuče 757.3 i to lagano svugde, jedino je bio problem za repu, pošto se njiva izgazi linijom strašno....

i interesuje me još dal da uzmem L ili M? ja sam mislio L pošto mi je M nekako mnogo masivan za 577...

Shale

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2009
Poruka
3.570

baš sam sa članom @Dragan18 danas o tome pričao, ćale je danas završavao neku njivu (ostala od zimus sa sve repom na njoj) sa vogelom L950 tri brazde bez predplužnjaka, orao je na oko 25-30 cm, prvom brzinom sa 577 a nije duplak i bez blokade i kaže da se igra sa njim, i još mi kaže da je trošio oko 9 l/kj a repa se zaorala sva do jedne...

poređena radi sa 757.3 trošio je oko 10-11 a sa 757.2 kad ore drugom oko 10, a kad ore prvom i 12-13 pa i 14 l/kj, a ore na 30 cm...

orao je to negde ujutro, oko 10 završio a oko 15h je išao da spremira i kaže mi da ni jednu repu sa spremačom nije napolje izvadio, dok kad smo orali sa IMT-om malo, malo pa je vasio napolje...

inače @ MONTOYA 577 je isti kao tvoj čak je i to godište (ako se nevaram 91)

i ako bog da trebalo bi da ga kupimo tamo negde pred jesen za duboko....

jer bez pravog pluga nema ni pravog posla...
:ppozdrav:

Shale

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2009
Poruka
3.570

taj 756.3 kod mene u selu niko nema, tako da nemam mogućnosti a ga probam, a i on je 3x30, koliko ja znam i vogela možeš da namestiš da ide 3x30, ali ima predplužnjake....

inače ima jedan kod mene 757.3 sa predplužnjacima, uzorao 2 kj i skunuo ih... ipak taj plug nije projektovan za predplužnjake...

Bubu

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2007
Poruka
5.463

Ja imam pretpluznjake na IMT-u 701 i uzorao sam 20-ak kj sa njime bez ikakvih problema. To su samo price da za njega nisu pretpluznjaci...

Vrh