Vogel&noot soil solutions

Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Plug sa prve dve slike kosta u stanju na slici 5990 evropskih + PDV sto dodje nesto vise od 7000. Doplata za jacu gredu je skoro 1000 evra i sve pride sto se trazi cena naravno ide gore. Ovi polovni sa slike su 1050 i deluju uzivo duplo masivnije od onog 1020 samo sto im je i cena 'masivnija'...




 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Meni je Coric nudio dve godine star XMS 1050 sa resetkastim glavama i tockom za 10000 eura. Nov je 12000. Najbolja varijanta je ovo:
qp13bn.jpg

9000 eura sa PDV-om u punoj opremi
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Pottinger se u svetu kotira kao prva klasa pluga dok Vogel kao druga.O tome ima dosta pisano po stranim forumima pa čak i na Hrvatskom.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Samo da nadopisem da 755 i 756 imaju Vogel daske, a 757 ima svoju dobru, staru, kverneland "osmicu" jednodjelnu. Cak se nisu ni potrudili napraviti promjenjivo celo daske...

Na 757 je promjenjena samo naljepnica, ono sto valja nisu "popravljali" jer 757 je plug bez mane od prvog dana.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Bobo je napisao(la):
Samo da nadopisem da 755 i 756 imaju Vogel daske, a 757 ima svoju dobru, staru, kverneland "osmicu" jednodjelnu. Cak se nisu ni potrudili napraviti promjenjivo celo daske...

Na 757 je promjenjena samo naljepnica, ono sto valja nisu "popravljali" jer 757 je plug bez mane od prvog dana.
Gresis da je samo nalepnica menjana. :ppozdrav:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Sta su jos na 757 mjenjali? mozda i plocicu s podatcima ;)

Vidio sam na sajmu 755, 756 i 757. na malima je pisalo VOGEL NOOT dok je na 757 pisalo FOP 757.20 powered by VOGEL NOOT

Dakle, plug ISTI kao i obican 757, samo naljepnica drugacija...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ljudi su cudna bica... Nisam upoznao ni jednog vlasnika 757 da je rekao da plug ne valja. Druga stvar kad ides s rusom 820 vuci 757.30, pa se cudis da mu je tesko...

U IMT-u su napravili problem sto su daske koje su licencirali od kvernelanda, koristili u krivim ramama, i tako pravili neke svoje plugove. daska koja je na imt 755 i 765, je zamisljena za plica oranja 12" i 14" zahvat, a daska na IMT 757 i 758 je konstruirana da ore dublje 16" i 18". posto su skandinavska tla pjeskovita i lako se oru, to je kod njih tako valjalo, al su inzenjeri ovdje malo pomjesali sto su imali i pravili svoje neke plugove. 756 je ispao dovoljno dobar, i 757. 758 nisam nikada u zivo vidio, ali posto se ta daska koristi za sto je i zamisljena, vjerujem da nema greske ni sa 758.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

da li je neko uporedjivao plug 757.3 sa ovim stranim plugovima?mislim na otpor koji se lakse vuku.neki tvrde da lakse ide vogelnoot a neko da imt 757.sta je prva istina?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Pa, trebalo bi probati na istoj parceli s istim traktorom, na istoj dubini i onda se tek moze znati...

Vogel je laksi, ima noviji tip daske koji pravi manji otpor pri prevrtanju zemlje, polegnutije su mu daske i lemesi lijepo rezu zemlju i po tim podatcima bi trebao biti laksi za vucu od 757 koji ima zastarjeli tip pluzne glave...

Isto tako da oba pluga imaju istu opremu, dakle pretpluznajci, zadnje crtalo, tocak, deflektori...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

@Bobo krivo mi je sto nisam slikao 757.30 da se i sam uveris.Ram pluga je ostao IMT-ov,a glave i deflektori su od vogela.Na sajmu takav plug nije bio,ali ga u fabrici ima. :cao:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

E, ovo nisam znao da stavljaju i na 757 Vogel glave... Ja znam sto gledam vec 2 godine na sajmu...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Bobo je napisao(la):
Pa, trebalo bi probati na istoj parceli s istim traktorom, na istoj dubini i onda se tek moze znati...

Vogel je laksi, ima noviji tip daske koji pravi manji otpor pri prevrtanju zemlje, polegnutije su mu daske i lemesi lijepo rezu zemlju i po tim podatcima bi trebao biti laksi za vucu od 757 koji ima zastarjeli tip pluzne glave...

Isto tako da oba pluga imaju istu opremu, dakle pretpluznajci, zadnje crtalo, tocak, deflektori...
to pitam forumase,da li je to neko probao?da se to jednom razjasni.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

I mene interesuje.
Uglavnom se dešava da čovek ima stari traktor i stari Imt plug, a kad kupi nov traktor kupi i nov Vogel pa kaže da lakše ide Vogel. :sta:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

moje misljenje je da vogelnoot 950 ide teze od imt757.jeste da vogel bolje zaorava i lepse slaze ali se i teze vuce.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Meni je lakse sa vogelom jer mu smanjim zahvat dok je na imt fiksiran.A neznam sto poredite ta 2 pluga kad je zastareo imt i lose zaorava.Imam Imt dvobrazni pa znam.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

pogledajte na www.tractorpool.de ima jedna nemačka firma ( okolina Minhena ) prodaje Vogelove nove plugove po ekstra niskim cenama,pogledajte slike videćete malo bolje da su IMT plugovi sa Vogel nalepnicama i to slikani u Fop Bečej čak se i krug fabrike uBečeju vidi u pozadini
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ja sam orao ove godine sa 757.35 i sa V&N L950 ali je Vogel bio namesten na 3x30cm i bez predpluznjaka. Sa IMT-om sam orao soju, gruberisanu strnjiku i jednu parcelu kukuruziste a sa Vogelom samo jedno sojiste dok me kisa nije oterala a posle toga sam ga vratio drugaru. Vogel sam vukao 5. sporom i 1. brzom a IMT 4. i 5. sporom sa 577 DV.
Ja verujem da ne bi bilo neke velike razlike u otporu Vogela i IMT-a 757 da oru sa istim zahvatom isto zemljiste..
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Mačvanin 82 je napisao(la):
pogledajte na www.tractorpool.de ima jedna nemačka firma ( okolina Minhena ) prodaje Vogelove nove plugove po ekstra niskim cenama,pogledajte slike videćete malo bolje da su IMT plugovi sa Vogel nalepnicama i to slikani u Fop Bečej čak se i krug fabrike uBečeju vidi u pozadini
i to još 757.3 ako se ne varam
 
Nazad
Vrh