Voćarski traktor-vaša preporuka

da li je 1.8m sirine traktor dovoljan za razmak izmedju redova 3,5 m u gustom zasadu kruske ili mora biti uzi ? 2x70cm freza + 2m travnati pojas
 
Nemam puno iskustva sa kruškom, pa kolega Bećarina tu može da da neko bolje tj. iskustveno mišljenje, ali za šljivu i višnju sađenu na 3.5m između redova taj traktor može da prođe za recimo prve 2 pa možda 3 godine, kasnije mora da bude uži.
 
Evo i YTO vocarski traktor. Bolju sliku nisam uspeo naci, a karakteristike su na :

http://tractor.en.made-in-china.com/product/yKOQHJqGCmVN/China-YTO-Orchard-Tractor-85F.html

942046_10152896074710227_862048437_n.jpg


- - - - - - - - - -

Evo i snimka u radu.


 
Zdravo ja sam iz makedonije dolazim iz vocarski kraj ja prizvodim jabuke na neki 5 hektara i planiram se prosiriti, radim sa IMT 539 pa planiram da se podnovim neki vocarski traktor,
ja sam zainteresiran za goldoni 3050.
Molim vas za vase savete za ova vrsta traktora i neka vasa preporuka.
 
Kolega drago mi je da se neko iz Makedonije, bedne skoro isto tako kao i naša Srbija, priključio forumu. Da bi ti nešto preporučili bilo bi dobro da nam kažeš koliko para možeš da platiš traktor. ima li nekog podsticaja kod vas za nove traktore ( država, Help program i sl.) i ako ima da li samo za određene marke ili za sve traktore, i da li bi taj traktor koristio isključivo u voćarstvu ili bi sa njim radio i neke druge poslove. Uopšteno raspon cena se kreće od 15 do 40 000 eura, a traktori od naših IMT-a 539 i 549 ali obavezno sa prednjom vučom i Fotona, pa do MF, JD i sl. Ove male namenske kao što je Antonio c. pajoš sa gusenicama ti svakako ne preporučujem jer je to strogo namenski traktor, sa jako puno mogućnosti ali mi obično nemamo potrebe za tim pa je greota plaćati 25 ili 30 000 eura a sa njim ne možete van voćnjaka. Inače interesuje me koliko košta pomenuti goldoni koji si gledao i da li ga ima sa kabinom, jer ti nikako ne preporučujem traktor bez kabine za voćarstvo.
 
Pa ovako traktor mi treba samo oko radovi u vocnjaku i spremanje zemlje pri podizanje novi vocnjak inace kako sto sam naveo proizvodim jabuka pa sad sam zainteresovan podici zasad tresnja posto kod nas cene tresnje e mnogo bolja od jabuka.Inace traktor koj sam naveo GOLDONI STAR 3050 kod nas ima dva modela prvi e 15 500 eura a drugi 18 500
razlika e u menjaca ovaj prvi ima 8+8 a drugi 16+8 i dvoje imaju istu jacinu motora 50 ks. e sad ko kofinansiranju drzava dae neki 50 do 60 %.
Ja mislim da ovaj traktor e sasvim dovoljan za mene posto radicu i so IMT 539.
E sad molio bi vama za neko objasnenje ili zabeleske oko ovaj traktor.
 
Ovo je skraćeni katalog Goldonija:
http://www.goldoni.rs/Main/goldoni katalog 2010.pdf

http://www.goldoni.si/program-goldo.../media/goldoni_star3000_06430958_v01_gb-d.pdf

A ovo je sajt uvoznika Goldoni-ja za Srbiju ( nisam siguran da li je jedini) iz Smedereva, pa možeš uporediti cene.

Ja inače nisam imao iskustva sa ovim traktorima pa ti ne mogu reći ništa određeno, jedino znam što i svi ostali da je to renomirana marka i da ne bi trebalo sumnjati u njihov kvalitet.
Što se tiče cena da li je ova gore navedena cena od 15 500 sa pdv-om ili bez, sa uračunatom subvencijom ili bez i sa kabinom ili bez.
 
cena je bez kabinom a stos tice subvenicaranje e 50% od ovu cenu tako da 50% od ovih 15 500 mi se vracaju samo sto treba da ja celosno isplatim pa onda za par meseca ovih 50 % mi se vracaju.

- - - - - - - - - -

Imam jos jedno pitanje soto se tice menjacom jeli je dovoljan ovaj 8+8 za moje potrebe pri radu u vocnjaku ili treba ovaj 16+8 a cena je vec 3000e isto koko i kabina.
 
Ako sam te dobro razumeo doplata za kabinu košta 3000 evra. Ako je tako, ja bih uzeo taj sa kabinom, a za menjač će ti odgovoriti neko od iskusnijih kolega. Mada, ako ti 539 radi posao, mislim da ti ni na ovom ne treba 16+8.
 
Pa ovako traktor mi treba samo oko radovi u vocnjaku i spremanje zemlje pri podizanje novi vocnjak inace kako sto sam naveo proizvodim jabuka pa sad sam zainteresovan podici zasad tresnja posto kod nas cene tresnje e mnogo bolja od jabuka.Inace traktor koj sam naveo GOLDONI STAR 3050 kod nas ima dva modela prvi e 15 500 eura a drugi 18 500
razlika e u menjaca ovaj prvi ima 8+8 a drugi 16+8 i dvoje imaju istu jacinu motora 50 ks. e sad ko kofinansiranju drzava dae neki 50 do 60 %.
Ja mislim da ovaj traktor e sasvim dovoljan za mene posto radicu i so IMT 539.
E sad molio bi vama za neko objasnenje ili zabeleske oko ovaj traktor.[/QUOd
da nisu to turski traktori ,italijanski koštaju dosta više imaju takvi turski same prodvao je čovek u ivanjici 45ks oko13000eura
 
Nazad
Vrh