Voćarski traktor-vaša preporuka

Najveci problem sa kvalitetnim zapadnoevropskim traktorima definitivno jeste cena jer treba dati okvirno oko 5 Ha zemlje za traktor i onaj ko ima 4-5Ha vocnjaka i imt539 kad razmisli dali da kupi jos toliko zemlje ili nov traktor lako se odluci naravno da kupi zemlju
Mada je lepa stvar kod mene u komsiluku ima goldoni 75ks kabina sa nad pritiskom lep ko lutka ::novac:: :udri:
 
Sve su to lepe i dobre mašine koje pominjete ali su im i cene još bolje. Ovaj je ekstra ali ::novac:: ::novac:: ::novac::

3g009rd1024x7680.jpg


U svakom slučaju, 3 puta merim, jednom sečem. :ppozdrav:
 
kicca je napisao(la):
Najveci problem sa kvalitetnim zapadnoevropskim traktorima definitivno jeste cena jer treba dati okvirno oko 5 Ha zemlje za traktor i onaj ko ima 4-5Ha vocnjaka i imt539 kad razmisli dali da kupi jos toliko zemlje ili nov traktor lako se odluci naravno da kupi zemlju
Mada je lepa stvar kod mene u komsiluku ima goldoni 75ks kabina sa nad pritiskom lep ko lutka ::novac:: :udri:
u pravu si italijani su sampioni za vocarske traktore,goldoni,paskali,antonio kararo itd.Treba imati na umu i prikljucne masine za te traktore.Znam neke koji su imali problem sa nekim goldonijem,nije im prepoznavao plug,zato sto sve radnje radi u rezimima-rezim za oranje-rezim za prskanje itd.Samo su mogli da zakace tanjiracu od ovih standardnih masina.I to je veliko ulaganje jer nema polovnih.
Sto se spalira tice trba uzi traktor sa niskim klirensom.Imao sam malinjak i toma sa 18 konja je zavrsavao poso ekstra,u pitanju je bilo 30-ak ari ne neka povrsina ali za 4-5h mora nesto jace​
 
sremac88 je napisao(la):
Sad cete me verovatno kritikovati ali ja bih preporucio jedan zapadno-evropski trktor.Radi se o Landini Mistral-u, mali po dimenzijama, ali ima jak motor 50 konja i ima prednju vucu.Idealan za vocarstvo ima hermeticki zatvorenu kabunu sa karbonskim filterom, sto omogucuje veoma visoko preciscavanje vazduha i ne dozvoljava otrovima iz preparata za prskanje da udju u kabinu.Ima dovoljan broj obrtaja na kardanu 540 i 750 sto je dovoljno za sve prikljucke na kardan.
Traktor je veoma kvalitetan i izdrzljiv, mana mu je naravno cena jer kosta 26500 evra sa pdv!!!!!!!!!

Mali ispravak. Takvu kabinu nema ni jedan traktor.
 
Moze biti da nema "hermeticki zatvorenu kabinu" tako su mi rekli :cao:
Evo o kojim traktorima pricam:
MIstral
23lcx14.jpg

Rex ovo je profi traktor i ne isplati se za male povrsine
345mums.jpg
 
amac86rs je napisao(la):
Ma taj NH ti se bre isplati jos u prvih 6 meseci :ppozdrav:

Ovo je zanimljivo, ako mi se NH isplati za pola godine, šta bi tek bilo sa IMT-om :sta:
amac86rs, pojasni malo ako nije problem a i kolega Bećarina ima takav pa može da kaže šta misli. :ppozdrav:
 
Neznam šta bi taj mali NH trebao raditi da se isplati za 6 mj. :sta: Inače traktor je dobar, već sam pofajn pisao o njemu. Motor odličan, za 5, mjenjač koji ja imam (44-16)je isto odličan, hidrulika je vrlo jaka, kočnice dobre, ajnšlag vrhunski (boljeg u toj klasi i kog takvih traktora mislim da niko nema). Kao mane naveo sam prednji trap (ako se dosta radi sa prednjom hidraulikom, ako ju traktor ima), zna dosta propuštati prašinu u kabinu (pogotovo ako se naprijed radi sa malčerom, a zemlja je suha), zračno sjedalo bi moglo biti čvršće, vanjski filteri kabine su na nepoželjnom mjestu zbog kiše, vode od pranja, itd. Sve u svemu vrlo dobar stroj za kojeg treba osigurati što više posla.

Inače od malih zapadnjaka preporučio bih Landini Mistral 50 ili 55. Kolega sa njim radi oko 10-ak ha voćnjaka i vrlo je zadovoljan. Zatim treba uzeti u obzir i Antonio Cararro, Goldoni, BCS... Svako treba vidjeti kakav traktor mu zaista treba. Kolko konja, zglobni ili ne, kolko širok, koji klirens, koje gume, kabina ili ne (svakako gledati da ju traktor ima kao i klimu i krabonske filtere), prednja hid. i kard. ili ne, kolkog protoka treba biti hidraulična pumpa, kolko vam treba hidro priključaka iza (i naprijed). Da bi to odredili trebate znati koliku površinu će traktor obrađivati, koja je širina redova, na kakvom terenu su redovi, koji će uzgojni oblik voća biti (zbog prolaza traktora), koje sve priključke će traktor morati vući i pogoniti i to bi uglavnom bilo to. No jedna je stavka uz ovo sve najbitnija, a to je kolko novca imate na raspolaganju? To nas nažalost sve manje više ograničava.
 
Ma sta vam je ljudi nisam mislio ozbiljno,predpostavljam da je skup pa sam to rekao
 
onakvog new holland-a ima član bećarina pusta
Post je spojen: [time]1295549770[/time]
_________________________________________________
lepo samo još da je moj i bilo bi :D
 
Uzmi Goldonija,Massey Fergusona ili Landinija oni su prvaci bolje jedan od tih polovan nego bilo koji IMT ili Kinez nov! pogledaj u Sloveniji imas tih vocarskih traktora! Ja licno imam Goldonija 3050 bez kabine jer mi smeta i prezadovoljan sam sa njim a znm čovjeka koji je imao Landinija Mistrala 55 i samo reči hvale za jega kupi nesto od stranih traktora a nikako IMT ili Kineze u mome kraju se svi zale na nove IMT i traktore Kineske proizvodnje! Ali ipak na kraj krajeva to je samo tvoj izbor!
 
Kod mene se jedan gazda ponovio u Kubotu, ovakav, možda čak baš i taj slikan na sajmu u Gudovcu a traktor stigao prije par dana.

P3260072.jpg


A ja kod Todorića vozim ovaj.



 
Kubotu smatraju najkvalitetnijom markom traktora do 40 KS , e sad ja ga nisam imo ali bi voleo , makar polovnog , baš me zanima cijena novog ? I ima li upće dilera u BiH , Srbija , Hrvatska ?
 
Sta mislite o MTZ 892 (90ks) sa ravnim mostom (prednje gume su 360/70-24) za vinograd na sirinu 3m (radi se o povrsini od 1200 ha vinograda I 400 ha ratarskih povrsina) ?
Koliko je pozeljno da traktor bude uzi od redova ?

Voleo bih da cujem misljenja kojih traktora, koje snage, koliko komada ?
 
Velika površina. Jedno 10 komada bi trebalo. Može to MTZ odradit samo kad gledam sa strane radnika a radio sam sa svim mogučim traktorima muka me je hvatala kad sam morao na +35 ići taljigat u imt ili belarus i samo hvataš hladovinu a sad jedva čekam da dođem na posao i sjednem u fendt-a.
 
Nazad
Vrh