Vlagometri za žitarice

Za vlagu nisam siguran.
Moze za svaku kulturu posebno da se namesti.
1 psenica
2 kukuruz suvi
3 kukuruz vlazni
4 jecam
5 uljana repica
6 soja
7 suncokret
8 pirinac
9 grasak
10 zob
11 konjski pasulj
12 raz
 
jan je napisao(la):
kolika je razlika kad sipas sporo a onda brzo.primetio sam kad sipaju brze da ima vecu vlagu 2-3%

Kakve to sad ima veze?
Pa ne meri mu on brzinu sipanja, nego vlažnost, tj. provodljivost.
Zar nisi primetio da svakom vlagomeru treba određeno vreme, tj. oko 10 sekundi da izmeri vlažnost?
 
Nema veze brzina sipanja.Kada se brze uspe onda mu treba par sekundi vise da izmeri vlagu.Potpuno identicno pokaze bez obzira kako se sipa.
 
b_a_t_a je napisao(la):
2 kukuruz suvi
3 kukuruz vlazni

Kolika može biti vlažnost suvog kukuruza a kolika vlažnog?
2qda0d5.gif


Hvala!
 
Suvi kukuruz 13-14% vlage, a sirov od 15 pa do 30% u zavisnosti koji je hibrid,koliko brzo odpusta vlagu i kada je skidan.
 
Branko je napisao(la):
jan je napisao(la):
kolika je razlika kad sipas sporo a onda brzo.primetio sam kad sipaju brze da ima vecu vlagu 2-3%

Kakve to sad ima veze?
Pa ne meri mu on brzinu sipanja, nego vlažnost, tj. provodljivost.
Zar nisi primetio da svakom vlagomeru treba određeno vreme, tj. oko 10 sekundi da izmeri vlažnost?
b_a_t_a je napisao(la):
Nema veze brzina sipanja.Kada se brze uspe onda mu treba par sekundi vise da izmeri vlagu.Potpuno identicno pokaze bez obzira kako se sipa.


Kod nekih vlagomera ima veze brzina sipanja sa vlagom na primer bas kod ovog vlagomera Dickeu john to mi je rekao licno prodavac u prodavnici koji ih prodaje. :ppozdrav:
 
ja sam primetoi 2 puta merio jedan covek razlika 1.5% 3 put merio drugi sipao veoma polako 3% razlike od prvog merenja sve je bila ista posuda zita mereno na dickeu
 
Dr.Gruja je napisao(la):
Branko je napisao(la):
jan je napisao(la):
kolika je razlika kad sipas sporo a onda brzo.primetio sam kad sipaju brze da ima vecu vlagu 2-3%

Kakve to sad ima veze?
Pa ne meri mu on brzinu sipanja, nego vlažnost, tj. provodljivost.
Zar nisi primetio da svakom vlagomeru treba određeno vreme, tj. oko 10 sekundi da izmeri vlažnost?
b_a_t_a je napisao(la):
Nema veze brzina sipanja.Kada se brze uspe onda mu treba par sekundi vise da izmeri vlagu.Potpuno identicno pokaze bez obzira kako se sipa.


Kod nekih vlagomera ima veze brzina sipanja sa vlagom na primer bas kod ovog vlagomera Dickeu john to mi je rekao licno prodavac u prodavnici koji ih prodaje. :ppozdrav:
Ovo je tačno, bitna je brzina sipanja
 
zorancile je napisao(la):
A kad pokaže više, kad se brzo ili sporo sipa?
Kad sipa polako veca je vlaga :sta: mada ima tamo kako se pravilno sipa prvo malo brze pa onda sporo. To sam vlagomer pokaze, kad treba sporije sipati. Drugar radi na otkupnom mestu pa se ja malo igrao sa vlagomerom. Da li su na svim aparatima iste sifre kultura kao sto je naveo @b_a_t_a na prethodnoj strani?
 
To ne bi znao da ti kazem.Znam da neki vlagomeri nemaju opciju merenja sirovog kukuruza vec samo suvog.
 
Na svaki moguci nacin gledau da ti skinu koji %, vlaga, lom, necistoce... i jos nesto izmisle uvek novo,a kad od tih istih uzmes vestacko djubrivo, pola skamenjeno, grudve, nejednak, vlazan!! A naplate ti punu cenu, oderu te, zasto i to ne odbijaju na JUS!! :zli: :zli:
 
Nazad
Vrh