Vlagometri za žitarice

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
2.493
I koliko jos plus na ovih 72,5 dolara,mislim porez i poštarina?

Paracinac83

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2012
Poruka
613
Na ovaj sto sam stavio link od 67 e nema postarina, samo nasi sto naplate porez, ne verujem da ce vise od 1600 din. A nekad se desi i da ne naplate...

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
6.039
Dragane koji si pazario? Jel ga nosisi na njivu u traktoru? Valjda nije kao moj!:haha:
Onaj skuplji sam uzeo, da non stop je u traktoru ne vadim ga 😂 jos se ni jednom nije zakljucao, odlicno radi. Danas smo radili suncokret pa ce mo sutra uporediti i taj detalj. Upario sam ga sa granexportovim, od fabrickog podesavanja morao sam u meniu da ga pojacam za 0,3% sto i nije mnogo.

dr68

Član
Učlanjen(a)
13 Sep 2010
Poruka
91
Ista situacija i kod mene kao sto je napisao dragan.kovacev. Odstupanje mog vlagomera LDS 1G u odnosu na vlagomer na otkupnom mestu je od 0,2% do 0,3% ,tj. za toliko manje meri. Isprobano je 3-4 puta i uvek je u tom opsegu. Kada se uradi korekcija greske od +0,3% u podesavanjima aparata, onda bukvalno izmeri isto kao i onaj na otkupnom mestu.
Ne znam koja bi razlika u odnosu na drugo otkupno mesto, ali da radi posao to da. Isto sam isprobao merenje tezine zrna jednog okrunjenog klipa i uporedio sa digitalnom vagom-rezultati skoro isti ( 1-3 grama razlike).

Vrh