VLADIMIREC T-25

Promenili mu haubu,kabinu i prednje felne inace sve je isto.

Stari dobri T-40. :D
 
Šošara, ovaj što si stavio sliku čini mi se po dvorištu da je od mog rođaka, i traktor je bio najbolji za prodat... Puno su ga terali njegovi sinovi, uf šta su mu radili, čak je orao i s 3 brazde, i naravno nije to sve dugo trajalo pa....
 
petarHR je napisao(la):
Šošara, ovaj što si stavio sliku čini mi se po dvorištu da je od mog rođaka, i traktor je bio najbolji za prodat... Puno su ga terali njegovi sinovi, uf šta su mu radili, čak je orao i s 3 brazde, i naravno nije to sve dugo trajalo pa....

Nasao sam tu sliku na netu na brzinu sinoc.I da se dopuni prica stavio.
Pitaj rodju seca li se broja tablice da budemo sigurni i ti i ja sta je u pitanju tj. da li je njegova masina.

Vek trajanja masine zavisi i od samog vozaca ili vise vozaca koji se na traktoru smenjuju da ne kazem rade sa njim ili se izivljavaju.
 
Нови и јачи владимирац од 85 коња!
nz3sdg.jpg
 
Traktor je definitivno katastrofa osim sto je lep (izvana gladac iznutra jadac) kao i novi vladimirac imao sam oba ganc nova pa pitajte
 
svaka cast kloki :D
sta je sa ove teme nemate vladimireca ili ti traktori su toliko dobri da o njima nema vise sta da se prica :haha: odnosi se iskljucivo na T25 :ppozdrav:

uf sta je on kod mene drva prevezaoooooo , vise nego 52ka (skoro)
koristim ga za manje i lakse transporte na manjim relacijama i jos
prikolica kiper , kareta , hidraulicni cjepac , rotaciona kosacica sa 4 diska , vile za plastove , sijacica , plug 1brazni 16 cola , nekada i viljuskar nema sta nisam za njega kacao .
za manje para vise muzike nemoze da se dobije :D

btw prodaje li neko nesto ovako za malo para , posto mora i da se carini ja nagovaram mog suraka da kupi i on jednog ?
 
kod nas ih nema uopste bilo je 2 3 i nestali su
on jeste resen ali je i složen ko nerazume kako to radi.
a na oko nije nesto pa ga ljudi izbegavaju
ako im treba mali traktor uzmu fergu i to je to
prva druga treca digni spusti.
 
kloki je napisao(la):
kod nas ih nema uopste bilo je 2 3 i nestali su
on jeste resen ali je i složen ko nerazume kako to radi.
a na oko nije nesto pa ga ljudi izbegavaju
ako im treba mali traktor uzmu fergu i to je to
prva druga treca digni spusti.

tacno , jednostavniji je nema sta
al' meni je nekako drazi vlatko vjerovatno zbog oga sto mi je to bio prvi traktor ::namigivanje::
 
mog matorog je to bio prvi traktor jos uvek je kod nas,radio sam mu zimus generalku sve je dobro sem pumpe nesto je bosista zajabo pali na zub ali kad ja na leru nece nikako da primi gas jako mu puno treba da provuce moram mu sad skinuti pa da mu odesem da vidi sta je,a moram da skidam levi reduktor otisli sarafi a i nesto preskace valjda je tu problem,inace sam sa njim jako zadovoljan jako malo trosi strava je pre je puno radio sad vise ne ima dva veca pored njega ima jedno 12-13 hiljada sati
 
I naš prvi traktor,1975... nisam magao da dohvatim kvačilo, ::namigivanje:: pa tata ubaci a ja vozim
 
@ salenso , da ti mozda ne falsira zrak negdje :sta:

kod mene se slicno ponasao , kakva ti je snaga i prvo paljenje posle duzeg stajanja ?
 
ma nije zrak bio je pre vukao mi fals na cevi u rezervoaru,promenio sam i taloznik i ac pumpu i sva creva i tu cev u rezervoaru
 
i ja sam to sve uradio ali dok nisam prebacio cijev da vuce sa dna rezervoara i dok nisam presjekao onu prelivnu cijev iz pumpe pa je odveo u rezervoar nisam se navozao :D
 
  • Like
Reagovanja: PKB
koju prelivnu cev,a bilo mi je i da vuce odole iz rezervoara,mislim da nije nesto dobro na pumpi jel kad smo je stavili onda je radio na leru ali nije hteo do kraja onda sam ga zvao pa mi je poslao onaj ventil odnazad za pumpi nepovretni sa federom,kad sam ga stavio primo ja gas kao lud kao i sada ali nece sada na leru da primi gas a cev u rezervoru sam stavio novu tako da sigurno ne vuce vazduh
 
problem sa vladimircem,molio bih za brz odgovor!!!primetih ja ima skoro mesec dana kako mi traktor ujutru tesko upali ,tj.puno vergla dok ne spoji.paljenje mu je odlicno i upali on kad ga ja zaverglam prvi put ujutru ali isto tako se i ugasi...uzmem ja ponovo da verglam i verglam,nista neizbacuje na auspuh nikakav dim,provalim ja da je izgubio naftu iz sistema i setih se povratnog ventila koji stoji na bos pumpi.odvrnem ja taj ventil,kad ono manja opruga u sredini ventila popucala na cetiri dela!!!nazovem ja odmah bosistu kod kojeg sam radio pumpu i on mi kaze dodji ,dacemo ti drugi ventil.odem ja po ventil i oni mi daju jedan ruski isti kao sto sam i skino sa mog traktora i daju mi jedan kao bosov koji je kao kvalitetniji i dugotrajniji.dojem ja kuci namontiram bas taj bosov kao kvalitetniji i upalim na vucu traktor da nebih izvrteo i jos malo tog akumulatora sto je ostalo,malo mu je duze trebalo da povuce ali traktor je imao dobar takt i radio je solidno na nekih 600-700 obrtaja,nije zavukavao na ler gasu i nije se gasio....sav sretan misleci da sam resio problem,sledeceg jutra uzmem da ga upalim kad ono sisti simptomi,upalio odmah kad sam ga zavrteo ali se isto tako0 i ugasio,i nece da povuce i nece,vrti,vrti nece...i sta cu dalje uzmem ja taj ruski nepovratni ventil stavim ga,napumpam na bos pumpi i traktor upali akao mina,ali tu i jeste skledeci problem!traktor nece uopste da mi zadrzava ler gas i gasi mi se u opsegu od 600-1000obrtaja!radi on na vcem gasu ali toliko zavukava i smanjuje sam i vraca se na isti gas da je to nepodnosljivo za voziti...na ler gasu nemogu da ga zadrzim,zavuka se pa mi ugasi!da li je neko imao iskustva sa ovim stvaqrim?da li su mi dali u dizel servisu neispravne ventile?koliko ventil moze da utice na sve to,konkretno mislim na zavukavanje motora u manjim obrtajima?traktor pali ko mina,motor je dobar,pumpa je dobra na vecem gasu reze i nema dima?sta mi savetujete?
 
2yyuyy0.jpg

Post je spojen: [time]1262547620[/time]
_________________________________________________
to se meni isto desava sad cu morati skinuti pumpu da je odnedem kod bosiste
 
Nazad
Vrh