VLADIMIREC T-25

a kakav ima efekat ovu cevcicu sto si odveo direktno u rezervar
 
saleso je napisao(la):
a kakav ima efekat ovu cevcicu sto si odveo direktno u rezervar

po starom sistemu ako AC pumpa uhvati negdje vazduha ona ga protura dalje prema bosh pumpi , bosh puma ga prebacuje kao visak i vraca ga u AC pumu i tako se stvori jedan vazdusni cep koji samo kruzi
ja sam tej krug presjekao i visak iz bosh pumpe ide u rezervoar , nebitno jeli nafta ili vazduh . u reservoaru ce valjda da se razdvoji ::namigivanje::
 
@savoris:Da li ja treba da kupim samo tu plocicu za ventil ili kupujem celokupan ventil?I da li stelovanje ventila utice na paljenje (ako nisu dobro nastelovani)?Kako se uopste steluju ventili na njemu i na koliko jer sam cuo milion prica a ja se ne razumem oko toga.Hvala unapred!
 
imas pp

kupujes cijeli ventil , ja mislim da kosta do max. 10 evra

ventili ne uticu nuzno na paljenje , naravno da imaju uticaja ali ne u tolikoj mjeri koliko tebe zeza tvoj problem
steluju se na 0.3 cini mi se nisam siguran , ako hoces provjerit cu
Post je spojen: [time]1265485340[/time]
_________________________________________________
evo provjerio sam , knjiga kaze 0.3mm na hladno
 
hahahahah!cekamo svi zeljno tvoje rezultate sa autocrossa!ja ovde uglavnom visim na delu za kunicarstvo...ali ako ikad kupim traktor....tu si!hahahahah!pozz! :ppozdrav:
 
@savoris:Namestio sam ventil za koji si mi rekao (hvala puno) i to je sada u redu.Kada sam upalio primetio sam da ispusta dim na glavi motora.Skinuo sam glavu i sve je u redu sem sto prethodni vlasnik nije dobro uklopio glavu pa je pustalo na jednom mestu i glava je bila previse stegnuta.Da li postoji dihtung ili nesto drugo sto dihtuje izmedju glave i stubline posto kod mene nema apsolutno nista?To mi je malo cudno.
 
nema na cemu nadam se da ce ti knjiga dati mnoge odgovore :ppozdrav:

i ne ide nista , nemoj da ti bude cudno ::namigivanje::

znas li kako se ''ravnja glava'' na vladimircu tj. stublina i glava ujedno ?
 
Nemam pojma treba da nadjem nekog ko to zna da radi,a mozes i ti da mi objasnis.Nije mnogo ostecena samo malo na jednom mestu gde nije lepo nalegla.
 
prvo zasuces rukave pa uzmes pastu za slajfanje ventila i slajvas isto kao ventile da radis , samo treba malo vise ''muda'' jer je veci precnik i veca povrsina nalijeganja ::namigivanje::

mogu to da urade i u radionicama koje se bave obradom motora , ali i ovo zadovoljava i kosta par kapi znoja :ppozdrav:
 
@savoris
vec sam ti pisao o mom problemu o onom sto na leru nece da mi prima gas jel ce biti dosta da prebacim ovaj visak sa pumpe u rezervar
 
ako je traktor upaljen neko odredjeno vrijeme , recimo vis eod 5 minuta i ne prima gas na leru ne vjerujem da bi ti ovaj preliv rijesio stvar , a iskreno da ti kazem da ni neznam sta bi moglo biti

daj koju informaciju vise o tome kako nece da primi gas , kada i kako se odrazava to davanje gasa

i ja imam problem sa zalijetanjem motora i nikako to da rijesim , ublazio sam situaciju ali nisam rijesio posto stvarno neznam ::lose:: mozda popizdim i odnesem pumpu kod Petra Gasa u SM , ja mislim da je on maher za ruske pumpe
mada sam vec to zalijetanje sveo na minimum ali me ipak mnog nervira kada pocne da drnda :udri:
 
Reci mi ima li ta pasta neki naziv i gde moze da se kupi?Posto kod mene nije ostecenje veliko mislis li da pasta moze da postigne pun efekatpa cak ako bude kostalo i puna kofa znoja ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
u svakoj bolje snadbjevenoj prodavnici auto dijelova ima da se kupi , pasta za uslajfavanje ventila

to ti je jedna mala limenkica koja ima dva poklopca sa dvije strane a u sredini pregrada , sa jedne strane ti je gruba a sa druge fina , znaci prvo grubom pa posle finom

posto je u pitanju aluminijum odradit ce ona sigurno
stavis malo paste pa okrenes par krugova i osjetit ces da pasta vise ne skripi , opet stavis paste pa opet okreces i sve tako dok ne vidis da je cijela povrsina nalijeganja promijenila boju , e ona ponovis postupak sa finom dok se povrsine ne pocnu da sijaju

vrlo bitno , nemoj samo da na jednom mjestu okreces glavu u odnosu na stublinu , nego sto vise da ides u krug da bi ravnomijerno obrusio cijelu povrsinu nalijeganja
 
ma kako sam uradio generalnu to mi se desava,upali na zub i kad mu drzis gas na vise od pola pa prema gore radi odlicno cim ga pustis na ler i radi par sekundi nece ustvari das mu gas a njemu treba da primi dosta dugo a kada primi ide dobro kad sam doneo pumpu od majstora nije hteo da prima gas vise od jedne trecine onda mi je rekao da promenim onaj ventil od nazad ja promenio sada prima gas do kraja ali nece kada je mali pa treba da mu dam, a inace pre generalne me zezo sa fals vazduhom i to isto radio ali sam otkrio da je ona cev u rezervoaru pa sam napravio novu nije imale nigde rupu nego je bila porozna valjda godine samd sam posle promenio i taloznik nov i novu ac pumpu i sva sreva i sada je tako kako je neznam sta cu moram sastaviti onaj raduktor pa da probam upaliti pa da vidim mozda se cudom nesto samo popravilo
 
probaj da ga u momentu kada nece da primi gas drukas malo na onu rucnu drukalicu koja ti sluzi za navlacenje nafte
znaci kada nece da primi gas , ti drzi gas pritisnut a u istom momentu pocni pumpati onu drkalicu i vidi hoce li imati efekta , i uopste jel ti ta rucna pumpica otvrdne kada je napumpas

da ti kazem sumnjam na radne ventile u AC pumpi , one plasticne da ne nalijezu dobro ili su osteceni ili ne nalijezu dobro
ili je AC pumpa , nesto ne na nju vuce :sta:
 
to sam vec probao tvrda je malo mozda primi bolje ali to je neznatno a inace kupio sam je novu pre 4 meseca a on vec neredi nista 3 meseca tako da je ona onda bila ganz nova i neki dan sam probao da bas nadrukam ona tvrda
 
Nazad
Vrh