VLADIMIREC T-25

Jos nikad nisam cuo da su nekom otpali tegovi sa tockova. Eto ako tebi otpadnu Ti ces biti prvi.
 
Kada mi se ukaze prilika da nadjem stare FVG srafove, bez razmisljanja ih kupujem i ostavljam u rezervi. Takvi se vise ne prave.
 
Brz odgovor, posle sedam meseci. :osmeh: Svako bira traktor prema svojim potrebama, a 539 je za 2cilindra jaci + dvostepeno kvacilo koje je veliki minus kod Vlajka ali opet se navikne na to. Ako ne gresim posle Vladimirca si pazario 533, sta je bilo s njim?


Nisam pazario 533,vec taj 539... A za odgovor izvini sto nisam odmah,jer nisam mogao posvetiti vreme diskusiji iz opravdanih razloga koji nisu bitni... I ne bih rekao da ima 7 meseci... ;) a kazem ti,za moje potrebe se nije uklopio,tj ja se nisam uklopio sa njim,a uz malu doplatu sam dobio drugi traktor malo jaci i jednostavniji puno za rad koji meni treba... A tamo gde sam ga prodao sluzi umesto freze za vozanje tako da su se oni bas uklopili,jednostavno im ne treba ni za kakav rad i to je to... Svaka cast ko radi sa njim i ko se navikao,skidam kapu sto bi se reklo,ali ja nisam mogao... I stojim pri tome da za 1400€ se ne moze kupiti nikakav traktor sem vladimirca a uz to i moze MALO da raducka...nadam se da me razumes sta sam hteo reci... ;)
 
PbqAMxc.jpg
I moja kabina je pred kraj sto se tice bravarskih radova i prepravka je uspela. Skratio sam je po visini za 30cm produzio po duzini za 10cm i napravljen zadnji ram da se moze otvarati. Jos da dokupim cev da napravim vrata posto ih nema i 4 stakla moram napraviti po meri. A sad ce doci na red i famozni auspuh da neplacim narod po ulici. Ima da ga prepravim na gore pa sta bude samo sto dolazi jos jedan prigusivac na postojeci. Za divno cudo fabricki loncic je jos uvek kao nov sto se tice prigusivaca iznutra a garez sam mu ogoreo samo tako kako sam ga terao u oranju
 
Poslednja izmena:
sCpHmEC.png
Ja sam se uplasio cim sam ga video. Mislim***vica***bravarija ti je katastrofalna, pa ja cu to lepse da nacrtam
 
Poslednja izmena:
M18 8.8
Hoće li biti dovoljno jaki?
Ako zato pitaš?
Znam da bi 10.0 bili više nego poželjni, ali se teško nalaze, a i cena im je prava...
Posto vidim da su ovi maloprivredni sumnjao bih na njih,nekad skreni na otpade pa ako naletis na starije sarafe ti kupi pa zameni,jer ti male privrede su kao plastelin,kako 8.8...Tegovi vremenom ce da ih zajedu pa ce da se tanje....nece odmah,al bih stavio jace i kvalitetnije(starije) i bio miran.
 
sit-anprc
I naš Vića bi je lepše odradio, nije u tome fazon, neg' mu je konstrukcija kabine takva kakva je (malo ju je preradio), pa i da hoće drugačije, ne može, jer bi ondak morao sva stakla da baci pa da naručuje nova, spram te nove (tvoje na primer) rukotvorine, što mu je krajnje neprihvatljivo po pitanju finansija...
Onda nije ni morao da se petlja sa preuređivanjem ove, već je mogao da nakupuje gvožđurije pa da pusti sebi na volju, i napravi bilo kakvu drugačiju (lepšu-funkcionalniju) kabinu...
Po meni (a čini mi se i Vići) su tu stakla najveća stavka, pa je zato nabavio ovako nešto...
Na ovoj mi je jedina zamerka to što je ova poprečna prečka na prednjoj strani (vinkla,profilna cev) baš nekako nezgodno u vidnom polju...
putin
Jesu, dobro si primetio, maloprivredni su, al šta ću kada nisam bio u situaciji da kupim druge (mada ne verujem da su ovi baš toliko nekvalitetni), hvala na savetu u svakom slučaju, mada nisam ni predvideo da tegovi stalno budu na traktoru, već da ih po potrebi montiram-demontiram, kada je neki teži posao u pitanju, kao napr. oranje, ili neki transport koji podrazumeva duže putovanje po letnjem (zimskom) blatu....
Imam nameru da dokupim i dva tega (originalna) prednja,da ga nivelišem i na toj strani, al' se teško nalaze, tako da sam na listi čekanja kod prodavca...
 
U pravu si Dobrodole sto se tice prerade jer jos ako uzmem svu staklad i kedere to prevazilazi cene i original kabine a to mi je stavka. Ova precka na sredini takoreci nesmeta vidnom polju jer kad se sedi tacno se ivica haube poklapa sa njom a na ovo donje staklo se vidi pre haube deo. Samo je neizgledno ali tako sam morao da krenem jer cev po cev sam drzati i variti je vrlo tesko. Ali jos se razmisljam posto je sad ucvrscena svud da okrenem samo da vece staklo bude dole i vertikalno a manje bude gore zakoseno. tu ce doci staklo sa ramom da se moze otvoriti preko leta da bude pristojnija temperatura. Ionako je dosta bilo problematike jer su cevi u dve razlicite dimenzije pa uklapati nije zgodno a moram stubove prvenstveno da oslonim na tacke vezivanja na blatobrane.Ali ukolopilo se polako i prednja i zadnja stakla ce ostati originalna ,samo bocna moram praviti. Uradio sam i ram pozadi da se moze otvoriti zadnje staklo jer je predhodno bilo bez te mogucnosti.A drugo i nevolim bre kabinu kad urade ko sanduk bez ijedne kosine. Spram stare kokosinjac kabine originalne ova ce sigurno duplo biti bolja
 
Moram priznati da kabina deluje malo ruznjikavo, verovatno jer smo navikli svi na fabricke kockaste kabine. Mada posle farbanje montaze stakla i kedera verujem da ce imatu mnogo lepsi izgled. Na kraju krajeva njena uloga nije samo estetska vec da zastiti vozaca od kise, snega, vetra, niskih temperatura, sunca itd. a ova verujem da to moze.
 
Obzirom da se bavim dizajnom slicnih stvari, rekao bih da je Vicina kabina ok, po meni je drugacija i zato mi se svidja.
Jedino ce spoljni suncobran biti obavezan, a to ce vec dati lepu promenu na sadasnjem izgledu.
Ja bih uklopio i auspuh da ide pored levog stuba, da dodatno ne gubi vidokrug..
Ventilator, radio, zvucnici, lepa izolacija sa tapaciranjem, sve se to da lepo izvesti.
Bice svakako funkcionalna za sve pare..
 
Vidiš da ponekad i sugestije urode plodom....
Poprečna prečka se preselila gore i sada već, što i kolega reče, mnogo bolje izgleda...
Slikaj na kraju kad ugradiš i stakla i vrata, da vidimo konačan izgled...
Sretno...
 
Sad si mu smanjio snagu sa ta dva prigusivaca.Inace lepo si to sve uklopio.Kabina je spocetka bila nakaradna strasno dok sad već liči na pravi traktor.Jos neka nalepnica na kabinu možda radna svetla i da vidiš.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh