VLADIMIREC T-25

Kolko sam ja shvatio tebi cetvrta sipka sama izlazi na desnu stranu sto znaci da blokada te sipke neradi. Trebao si da rukom drzis rucicu ubacenu u brze i nebi Ti izbacivao iz brzine. -------Pre tri dana mi crko kompjuter a popravka skuplja nego polu generalna na vladimircu.
 
njemu zaustavi traktor prenos u sporim brzinama. i zaglavi rucicu reverzera. bez otvaranja i dobrog pregleda nista. jedino da skines poklopce sa strane od snopova. sa leve strane su zeger osiguraci koji snopove drze u polozaju a sa druge matice dotezu. pregledaj prvo to jer imam sumnju da nije zeger pukao ili se smakao pa ceo snop seta. nesto je u vezi toga. moze da bude banalna sitnica .najbolje skinuti poklopac odozgo pa videti dal nije jos nesto i kako sve stoji. to sto me muci i jeste zato sto ukljuci dva zupcanika u prenos sto nikako nesme .
 
Sipka nebi smela da se krece dok se nepritisne kvacilo. Kad prebaci u spore brzine i pusti rucku ona se ispravi i izadje iz zleba i kad se zleb pomeri u desnu stranu ta rucka vise nemoze da udje u njega dok neskine poklopac sa strane i nevrati sipku i poravna zlebove. Ovo je samo teorija zasnovana na simptonima koje nam je kolega Dobrodol opisao a u stvari ko zna sta je.
 
ma sad sam opet procitao pitanje, nisam ga razumeo dobro. napominje blokiranje i stane traktor. ja sve razmisljam u kontra pravcu da njemu zablokira traktor a u stvari njemu iskoci prenos a ostaje samo rucica blokirana. to je vec nesto drugo i u pravu si sit -anprc. a za taj kvar opet moze nekoliko stavki biti. i bravica tu neradi kako treba .moguce lako da se ceo snop pod opterecenjem pomeri zbog lufta
 
img0440.jpg

img0443.jpg

Danas smo se ja i vlatko navikavali jedan na drugog vozali se malo po polju,onda je on dobio jedno umivanje,a sutra mu sleduje cetvorokrilna drljaca da vidimo kako ce da se pokaze.
img0442.jpg

Vidim vlatko nosi onoliki frezer,dali ce biti kadar da ponese ovaj silo tarup on ja samo 110cm zahvat.
 
nosice ga Neso ali znaj da silo tarupi su smrt za traktor. ako je neka manja povrsina u redu ali vise raditi sa njim je smrt. rodjak ima IMT577 u jako dobrom stanju .za 5 godina je osvezavao motor i generalnu ponovo radio i vec trosi ulje. sa silo kombajnom mnogo radi i sebi i usluzno i to ga sahranilo.bar 20 ha godisnje najmanje. i ja sam ovaj frezer zakacio u zurbi i nisam ni video koliki je .dize mi prednji kraj takoreci a motor izdise. ipak treba cuvati ovo sto imamo jer se za bolje nema.540 obrtaja vlatko ima na kardanu na punom gasu sto mi se bas nesvidja previse ali mozda je i bolje jer lakse podnosi opterecenje. tako da i silo tarup ce biti najverovatnije pun gas
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Vladimirec mozda ima malo vecu poteznu moc ali verujte mi motr mu nije bas toliko jak da bi radio sa tim prikljucima o kojim vi govorite!!! Ipak je dva klipa pa zacas pocne da stenje i malaksa!!!!!
 
to i ja mislim samo sto me drugar u zurbi zeznuo. hoce kisa i nisam gledao jer znam da sam radio sa 125cm frezom. on mangup prodao jesenas a ovaj nasledio i nisam ni znao za njega. juce ga zovem kad sam izmerio a on puce od smeha .aaaa ala cu mu vratiti ima da se pusi. dobro je da nisam dobio rupe na haubi da bolje odise motor
 
Velika mana tih od 2 klipa je to sto malaksaju brzo,primera radi IMT 539 i Ursus c335,539 mnogo lakse podnese teret...
 
Samo da je stizao taj T-30 kod nas!!!!!!!!! To bi bilo SUPER... Dupla vuca,dvostepeno kvacilo ma zakon bi bio.. Traktorce prva liga... :bravo:


- - - - - - - - - -

A ako bas negde zagusti boze moj moze i ovako... :osmeh: :haha:

Evo ga T-25 (samo).... :osmeh:

 
t30 ovaj je super traktor,ali nije on sa 539 u rangu ipak prednja vuca dosta znaci u nekim slucajevima,ne znam samo sta to ruse "drzi na ceni" vidim pooglasima su dosta jeftini!
 
postoji i 539 sa duplom vučom...

često primjetim da vlasnici vladimireca seru po 533, a nikad obrnuto, pa ljudi budu i zbunjeni - misle si možda je to stvarno tako (dok nevide stvari u zbilji), a možda jednostavno nežele vodit usporedbu svog s tim "govnetom od traktora"
 
Poslednja izmena:
postoji i 539 sa duplom vučom...

često primjetim da vlasnici vladimireca seru po 533, a nikad obrnuto, pa ljudi budu i zbunjeni - misle si možda je to stvarno tako (dok nevide stvari u zbilji), a možda jednostavno nežele vodit usporedbu s tim "govnetom"

AKo je na moj racun ovo ja samo nisam hteo da ga uporedjujem u istoj poruci i sa 533 jer su ga vec uporedili sa 539.. I samo sam rekao da je motor na 539 DOSTA jaci nego Vladimircev..
I posle toga sam rekao da kad bi krenuo sad da ga uporedjujem i sa 533 ponovo duga prica....
 
Pre par dana se pojavi jedan na oko dobar T-25 u Kursumliji za 1250e.Kaze vlasnik da je jako malo koriscen i da su na njemu jos uvek fabricke gume i ima kabinu.Cena nije bila fiksna,a godiste '86. ili '88.Danas gledam i vec ga nema,sigurno prodat.
 
Pre par dana se pojavi jedan na oko dobar T-25 u Kursumliji za 1250e.Kaze vlasnik da je jako malo koriscen i da su na njemu jos uvek fabricke gume i ima kabinu.Cena nije bila fiksna,a godiste '86. ili '88.Danas gledam i vec ga nema,sigurno prodat.

Video ga juce u oglasima!!!!!!!!! Imao 800 radnih sati!!!!!!!!!!! Prodao se za cas!!!!!!! :osmeh:
 
Bio je dosta povoljan,a izgleda i stvarno dobar cim je otiso tako brzo.Uglavnom mogu da se uzmu za smesne pare u dobrom stanju i da zavrsavaju solidne poslove,stvarno zahvalne masine ti Vladimirci.
 
Taj bi bio stvarno odlicna kupovina!!!! Za 1250e (mozda i manje) traktorce sa 800rs i u odlicnom stanju.... Ko je kupio nije pogresio siguran sam...
 
to je pod narodski receno [ na ceni] oni i nemaju cenu i jako se omalovazavaju kao traktori a gde god je najgore teraju se samo rusi.ali za te novce i jeftinocu odlican traktor. za krsa 533 treba dati bar duple novce ako ne i troduple a dovesti ga u red da negovorim.539 jos skuplji. a vecinu poslova ce odraditi i vlatko stim da perfektan kosta manje nego go krs od 533
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Moj kolega napravio bas takvu glupost,prodao T-25 iz '89-e godine sa kabinom u ful stanju za 1900e,a uzeo 533 iz '70 i neke godine i to krsa za 2400e.Kaze njegov otac nije mogo da se navikne na T-25 i zato ga prodao pa uzeo krs 533.
 
Bas kako neki nemogu da nauce brzine na Vladimirca stvarno ne razumem... Pa nije bre to toliko komplikovano da se ne moze nauciti...
 
Nazad
Vrh