Vlašićka (Travnička) pramenka

pa nije valjda prodao i kompjuter uz ovce....pozdrav za sve ovcare.. ide zima valjda ce mo se druziti vise.
 
Pozdrav kolegee da tacno je da sam prodao ovce ostalo mi je samo 10 komada razloge sam vec pisao na ovom forumu ali eto mogu ponoviti da je osnovni razlog moja djevojka i roditelji nisu me podrzavali da nastavim da se bavim ovcarstvom jer sam fakultetski obrazovan, a na ovom forumu svi znaju kolika je moja ljubav prema ovoj rasi ovaca i zato sam i nastavio da drzim bar tih 10 komada lijep pozdrav za sve vas.
 
Pozdrav, ja sam kupio ove zime 11 jagnjica od ovcara iz okoline Zenice Travnika itd.To me oduvijek vuklo da probam citam ovde svasta i po tome ja sam laik ali zelim probati i nauciti nesta novo.Moje pitanje glasi Sta sad?Objekat se gradi za zimu.Hvala svima koji zele komentarisat ovo i dati neki dobronamjeran savjet
 
bolje je nabaviti ovna s kojim nisu u srodstvu da ne bi dobio falicno potomstvo. ovna pusti kada hoces tj. kada ti trebaju jaganjci. naime ovca nosi 150 dana pa ako hoces jaganjce u prolece, pusti ga u jesen. moje se jagnje u januaru tako da ja ovnove pustam na njih u augustu.
 
Pramenke bi trebale da mogu da pocnu da se pare sa 8 meseci starosti,ali bolje ih ostavi do 10,najbolje ubaci ovnica u avgustu,ako ce tad imati 8 meseci pa dok se ne izmrcu to je taman to.Posto su moji sa Manjace uvek kazu da kad se bira ovan za priplod rase pramenka treba teziti sto duzem repu.naravno i lepsoj konstituciji.Takodje ne bi bilo lose da ih osisas tamo u julu mesecu posto se jaganjci ne sisaju pre 6 meseci starosti.
 
Samo hrani,tog ovna promijeni sto si kupio. Reci ti meni samo jesi od Samira kupio jagnjad. Stavi slike od jagnjadi.

- - - - - - - - - -






- - - - - - - - - -

Eto malo moga stada, nisam skoro slikao ovo su sada velika jagnjad. Mogu te tvoje na jesen da prime ovna samo ti njih hrani, ali najbolje bi bio da ih ostavis do godine da nepustas ovna da vidis kolike bi bile.
 
2w74qat.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

evo slike ostali su pobijegli nece da slikaju hehe.

- - - - - - - - - -

sad se hrane sa amurom i pasu travicu .

- - - - - - - - - -

mozda i grijesim al napreduju
 
Nazad
Vrh