Vitlo za traktor

Lancanici nisu gotovi, rekao sam majstoru da do 1 necu nista da pocinjem jer mi nije hitno :)
Uspeo sam da razumem ceo sistem, i vidim da su stiftovi najbolje resenje.
Veceras cu izmodelirati pa cete vi reci da li je to to.
Ostaje mi problem samo kako izvesti druk lezaj koji pritiska ovaj deo gde se mota sajla, ili moze metal o metal.
http://www.kupujemprodajem.com/Ferode-kocnica-IMT-560-8kom-49272980-oglas.htm
Da li ove ferode mogu posluziti ?
Hvala
 
Nije mi jasan taj deo o druk lezaju?
Skupe su ove ferode i neprakticne za vitlo. Opet da ponovim da mi se ono Mikserovo resenje bas svidja. On je uzeo klasicne obloge i iseckao na manje parcice i usrafio na lancanik. Najbitnije sto kaze da odlicno radi.
 
Aksijalni lezaj gura u taj lezaj sto nosi buban,e sad kako ces il stiftive il onaj sistem polumeseca ja sam tako to je najlakse od debelozidne besavne cevi iseci.
Ima i dobar sistem od krana dizalice na osovini narezan bzi krupni korak navoja i matica nazovi gura dobos preko aksijalnog.
 
Ako ti osovina npr 45 nadjes debelozinu besavnu cev koja je unutra tog precnika il ako je uza obradi se da nailazi lako na osovinu i od nje se naprave dva komada na smicanje i to gura tamo dobos. Nemam sliku toga ako razumes o cem ti pisem.
 
Nisam vidjao do sad taj sistem sa tim cevima, ali mi je jasno o cemu se radi. Ako se ne varam. Te dve cevi treba da se isecu pod nekim uglom i jedna da bude fiksna, a druga da se rotira oko svoje ose i ujedno da potiskuje dobos. Recimo cev od skele bi bila dobra ja mislm.
 
Svasta iti pitas,ja sam ga na tri vitla stavio niko se nije zalio,sto nebi bilo pouzdano.
 
20170822_134216.jpg
[/URL][/IMG]
20170822_134403.jpg
[/URL][/IMG]
Juce se malo vitlalo.
 
Nazad
Vrh