Vitlo za traktor

Alene ako zakacis nekoliko komada onda sigurno nisu mnogo veliki. Jer inace ne bi ni mogo da ih izvitlas. Tako da ovi lanci sigurno mogu da izdrze. Zakace ljudi sa takvim lancem drvo 3 kubika i izvitlaju, a pretpostavljam da ti neces da mu kacis takva drva 2-3 komada.
 
Alene ako zakacis nekoliko komada onda sigurno nisu mnogo veliki. Jer inace ne bi ni mogo da ih izvitlas. Tako da ovi lanci sigurno mogu da izdrze. Zakace ljudi sa takvim lancem drvo 3 kubika i izvitlaju, a pretpostavljam da ti neces da mu kacis takva drva 2-3 komada.
Znam da necu vuci par velikih komada. Nego sam mislio kad se vuce jedan isto bi ga vukao sa lancem. Mozda najbolje da ostavim kuku na kraju i dodam jos jedan coker, onaj metalni deo za koji se kaci lanac, ako se tako zove. Pabkad vucem nesto vece kacim na kuku a kad ima jos nesto pride kacim jos lanac.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Sta vi koristite na vitlima na kraju sajle, onaj deo sto ide oko stabla. Kod mene je kuka na samoj sajli ali ne mogu tako vise komada da kacim. Sad ne znam da li da uzmem one kratke sajle od 1.5m - 2m sa sistemom za brzo kacenje ili lance sa kukom. Sta je jace i bolje po vama kada se vuku veci tereti?

Kod mene se na dugačkoj sajli koriste (dvije žabice) kako bi se to kod nas reklo. A za kačenje drveta se koriste dvije kratke sajle, svaka po 2 metra.
 
Jedno pitanje za one koji su vise upuceni od mene u ovu tematiku. Imam kamionsko vitlo prepravljeno za traktor i ono ima samokocioni puz ili kako se vec zove. Mota sajlu i kad stisnem kvacilo ona nece da otpusti nego staje u mestu. Pretpostavljam da je to fabricki tako i zamisljeno. E sad po nekad i ne zakoci nego kad ugasim kardan i krenem da povucem drvo za sobom ako je teze pocne bubanj polako da se razmotava, ali to vrlo retko. Sad me interesujeda li ima neko stelovanje za ovo ili tako je kako je, posto bi meni vise odgovaralo da otpusta lakse sajlu zbog toga sto je vitlo bez lamele i ako zapne negde dobro nema nazad a kad je spojnica opterecena ne moze se iskuljuciti.
 
To je puzni sistem takav,pri vecoj sili mozes ga malo okrenuti,(ZAVISI OD OD ODNOSA)nema tu nista vise puzni tocak i ispod osovina. To je dosta jako al zato je naprimer neprakticno jedino da se prepravi na lamele al to je poso.
 
Jedno pitanje za one koji su vise upuceni od mene u ovu tematiku. Imam kamionsko vitlo prepravljeno za traktor i ono ima samokocioni puz ili kako se vec zove. Mota sajlu i kad stisnem kvacilo ona nece da otpusti nego staje u mestu. Pretpostavljam da je to fabricki tako i zamisljeno. E sad po nekad i ne zakoci nego kad ugasim kardan i krenem da povucem drvo za sobom ako je teze pocne bubanj polako da se razmotava, ali to vrlo retko. Sad me interesujeda li ima neko stelovanje za ovo ili tako je kako je, posto bi meni vise odgovaralo da otpusta lakse sajlu zbog toga sto je vitlo bez lamele i ako zapne negde dobro nema nazad a kad je spojnica opterecena ne moze se iskuljuciti.


Ja samo to resio sa zamajcem i alnaserom od stojadina, popustis u kontra smeru, iskljucis kandzu sa dobosa i pomeras traktor.....
 
To je puzni sistem takav,pri vecoj sili mozes ga malo okrenuti,(ZAVISI OD OD ODNOSA)nema tu nista vise puzni tocak i ispod osovina. To je dosta jako al zato je naprimer neprakticno jedino da se prepravi na lamele al to je poso.

Samo me buni zasti nekad mogu da ga razmotavam a nekad nne, u cemu je caka.
 
Naša sva vitla su bila od vojnih kamiona i nikad sajla nije mogla da se odmotava dok se kandža ne isključi. Na ovom sada se lako isključuje u većini slučajeva, sem kad negde baš jako zapne recimo podbije pod neki panj ili pod neko brdo.
 
Samo me buni zasti nekad mogu da ga razmotavam a nekad nne, u cemu je caka.

Pa ti u sustini bi svaki put trebalo da mozes da razmotavas, ali je nekad drvo malo pa ga ne optereti dovoljno da se razmotava. Kad je drvo veliko i vece opterecenje pa jos cimas malo traktorom onda popusta i razmotava sajlu. Samo je to u pitanju jer ono kocnicu nema nikakvu koliko znam vec je taj puzni prenos takav. Ako sam ja dobro razumeo sta te zanima? Jel se lako odmotava sajla kad iskljucis kandzu?
 
Ma onda odmotava skroz lako. Aco ncece uvek da odmota. Npr vucem nesto veliko, traktor zapnrm za panj i ako to drvo negde zapne nema druge sem da se kida sajla

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Da jasno mi je to i mnogi kubure sa tim pa dosta puta i secu sajlu da bi oslobodili vitlo.
Medjutim ima moj komsija u selu od ZIL-a i on komotno iskljucuje kandzu i pod opterecenjem. On je cak stavio neku rucku od stare neke masine za rucnu kocnicu za ukljucivanje/iskljucivanje. Znaci on povuce rucku kao rucnu kad povlacis i ona zabravi, a cim pritisne onu polugu na njoj onda vrlo lako iskljuci. Ponasa se vitlo slicno kao da ima lamelu samo sto ne moze da prokliza. Gledao sam da je vitlao cerove trupce blizu 2 kubika jedan sto po meni nije lose. Posle sam ja nesto razmisljao mora da je on obradio kandzu da labavo hvata i zato se lako iskljucuje pod opterecenjem i nema tih problema da mora da sece sajlu.
 
Kod mene je krazovo vitlo, a njega je rodjak imao na kamionu i sajlu 18ku izvukao je bukvu jednom 11 metara drva u njoj bilo, neverovatne snage su vitla na vojnim kamionima
 
Da jasno mi je to i mnogi kubure sa tim pa dosta puta i secu sajlu da bi oslobodili vitlo.
Medjutim ima moj komsija u selu od ZIL-a i on komotno iskljucuje kandzu i pod opterecenjem. On je cak stavio neku rucku od stare neke masine za rucnu kocnicu za ukljucivanje/iskljucivanje. Znaci on povuce rucku kao rucnu kad povlacis i ona zabravi, a cim pritisne onu polugu na njoj onda vrlo lako iskljuci. Ponasa se vitlo slicno kao da ima lamelu samo sto ne moze da prokliza. Gledao sam da je vitlao cerove trupce blizu 2 kubika jedan sto po meni nije lose. Posle sam ja nesto razmisljao mora da je on obradio kandzu da labavo hvata i zato se lako iskljucuje pod opterecenjem i nema tih problema da mora da sece sajlu.

Pa pobogu samo odmotas kardan u kontra smeru, samo mora pazljivo duzi kljuc ili pajser.....
 
Rcimo imt rakovica universal ursus rusi belorusi ima dosta traktora koji to mogu,ja kad sam radio drva i cepac kad zaglavi ubacim u rikverc i odmotam ga skroz.
 
Nazad
Vrh