Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
evo polako dolazi vreme slava imate li jos sta za prodaju. meni su ostala 4 kom lepi debeli prava dobra winterbeg jagnjad
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Nisu slike baš najbolje ali kako vam izgleda ova ovčica stara je 11 meseci a mesec dana je već bremenita
 
evo par slicica da malo ozivim temu napravljenih pre od prilike tri nedelje.


---------- Poruka napisana u 20:43 ---------- Prethodna poruka je at 20:38 ----------

10ncqdc.jpg


---------- Poruka napisana u 20:44 ---------- Prethodna poruka je at 20:43 ----------

2dvreq.jpg


---------- Poruka napisana u 20:45 ---------- Prethodna poruka je at 20:44 ----------

evo jos jedne slike da me neke kolege ne prozivaju kako nisam aktivan i da ce nam se virtemberg tema zatvoriti
pozdrav svima
fd6l43.jpg
 
da, pa dobro bi bilo da neko od Miljkovica juniora nastavi a sad da li ce to tako biti....vreme ce pokazati
 
Vesko B@, zivotinje lepo izgledaju ali ih nemoj previse forsirati jer ako se debele pare onda obicno bude po jedno jagnje....licno iskustvo.
Kada se dobro hrane ali da ne budu debele i tek pred parenje im se pojaca hrana zitaricama ili kukuruzom onda bude veci procenat bliznjenja
slavis@ obicno im je dovoljno 2,5 do 3 sata dnevno da se dobro najedu a drugi obrok bude neko losije seno ili bolja slama koju jako rado jednu uz travu. To vreme je dovoljno ako je livada dobra i ima kvalitetne trave. Na slikama je nase staro luceriste gde su 5. detelinu 15-20 minuta pri kraju dnevnog obroka pasle. Ako nema dobre trave onda ih ne isterujemo.
 
da to sa debljinom je tacno iako deluje nelogicno i treba ima dati 5ml evita selena da bi se pospesio ulazak u estus
 
svi mi kazu da su predebele,hvala na savetu,mnogi kazu da treba skroz da im izbacim obrok,ali me dusa boli da im nedam a one bi jele,jedu suvu detelinu i sojinu slamu ujutru i uvece,s tim da dobiju punu jupol kantu kukuruza pomesano sa psenicom u zrnu sve,samo jednom dnevno izjutra,njih 5 i 6jagnjadi s njima(od 40 do 60kg),pa to uopste nije puno po meni
 
svi mi kazu da su predebele,hvala na savetu,mnogi kazu da treba skroz da im izbacim obrok,ali me dusa boli da im nedam a one bi jele,jedu suvu detelinu i sojinu slamu ujutru i uvece,s tim da dobiju punu jupol kantu kukuruza pomesano sa psenicom u zrnu sve,samo jednom dnevno izjutra,njih 5 i 6jagnjadi s njima(od 40 do 60kg),pa to uopste nije puno po meni

Slobodno tu kantu prepolovi, i ništa se ne sekiraj...:ppozdrav:
 
ako nisu parene onda izbaci zito samo kabasto i so kako im vec dajes, a pred parenje opet uvedi zito
ako su parene onda nastavi po starom
 
Vesko mislis na veliku kantu od jupola onu od 20 kg, drug moj to im je previse, a na mojih trenutno 25 dnevno od dva puta (jutro,vece) dam oko 2/3 kante jupola i uopste nisu mrsave nego su u dobroj kondiciji
 
Nazad
Vrh