Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
hvala Miljko,drago mi je da tako mislis,a pogotovu zato sto se jedina kritika koju si izneo odnosi na vile :ppozdrav: :bravo: :D,naravno da cu to odmah ispraviti,taj dan sam im cistio,pa su vile tu zalutale ::lose::
 
Upravo sam izvrsio kontrolno merenje mog ovnica starog 6meseci i 4 dana i vagnuo je NEVEROVATNIH 104 kg.Moj otac,inace veciti pesimista,kad je video koliko meri,kaze:"Ovaj ce da rikne,nema sansi da mu srce izdrzi taj tempo.",tako da sam se i ja ozbiljno zabrinuo,posto on cesto i pogodi.Sutra cu ga slikati pa cu okaciti fotke. :ppozdrav:
 
malo matematike
104kg-7kg(nek je toliko imao na rodjenju)=97 kg
97kg/184 dana=527 g/dan,to je jednom recju Deki fantasticno :D
 
Odgovor

Miladinoviću po toj matematici za godinu dana imaće 300kg. Znaš priču o mačku što jede eksere? Za dve god kolko bi mogao da ima? Mislim na ovna.
 
@sarbanac pises sa telefona pa ne vidis slike dekijevih grla,to je steta,poenta ej da on jos gura ne staje a kad ce usporit to niko ne moze znati kao ni to dal ce dostici 160 ili 200 kg maksimalnih
 
Odgovor

Nesporim da može da ima i 200kg ali sa 3 do 4 god. Sa 6mes i neki dan ta kilaža nije moguća ni u snu. Šta je jeo za taj prirast mozda je siso kravu. Svaka čast možda sam ja glup i zaosto ali meni se čini kao priča iz 1001 noć.
 
Sto bi rekli politicari,sve je transparentno,sve se da proveriti,ja sam uvek tu.tj kuci.Upravo tako moze da zakuca za mesec dana i da sa 3 god ne predje 140kg,a moze i da gura,sa 140dana je imao 80 a sa 184 ima 104....mislim sve je to nebitno ja od njega Boze zdravlja i srece ocekujem da on pari 7 komada u julu i avgustu.Videcemo sta ce dati ovaj kod Milana bac na zimu.Da,da Alexa i dedu sam opasao pa su zajedno mereni,i bolje bi ti bilo da dolazis po onog ovna,nego ovde da zezas,mnogo si se promangipirao odkad si maznuo tu diplomu prosli petak.:))))))) :ppozdrav:P.S. Sarbanac, molim te ne govori da lazem,vec navrati na kafu i sok kad prolazis ovde pa da vidis,a sisao je svoju majku 2,5meseca.
Post je spojen: [time]1297105388[/time]
_________________________________________________
Evo dok ne budu sveze,ovo je slikano pre 15 dana,to je taj desni,a ovaj levi je od ovog naseg kolege Alexe,danas merio 86kg i ima 5meseci i 17 dana,blizanac.
14j12fd.jpg
 
Sarbanac,stvarno kad bi video sve bi ti bilo jasno,neverovatno i tesko za poverovati jeste,ali treba videti,ja kada sam bio kod Dekija i video nisam mogao da verujem sta vidim :bravo: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: pa taj ovnic je imao butove kao bik,nestvarne...... :bravo: svaka cast Deki,jedva cekam slike :ppozdrav:
 
po mom racunu neka se rodio sa 4kg
dnevni prirast je u prosjeku 100/184 je 0,543 g/dan sto je stvarno van prosjeka
neznam cime si ga ovako hranijo ali ti je siguro dosta pojeo
stavi sve sto je pojeo na papir i vidi a onda izracunaj koliko bi kostao kada bi ga sada prodavo pa vidi kolika ti je zarada
sto se tice njegovog zdravlja moze biti ako ga budete klali da nemal oko srca bude loj a o bubreznjaku i da ne pricam sve u svemu javi sta si uradijo ovnic je dobar
 
slike su super svaka cast ideli tu ista na klaonicu za ovakve je sigurno otimanje
ovaj do jasala mi se posebno svidja neizglete ko svaki w
:D :ppozdrav:
 
Petrovo,ide na klaonicu dosta,i to vecinom od 45-50kg,i niko se nije zalio,od ove ture je 5 ovnica ostalo u zivotu,a najdraze mi je sto je jedan otisao kog Milana bac,,pa cemo videti na zimu kakvih ce jagnjica biti kod njega. :ppozdrav:
 
za ova grla nema govora o zalbi stvarno su super
a za dora grla treba i trud sto se vidi da ti nisi zalio a ovo su rezultati
imas li jos koju sliku :ppozdrav: :bravo: :D
 
kolegu sarbanca znam i siguran sam da vidi ova grla da bi se odusevio kao i svi mi.
genetika + znanje +hrana i nega daju rezultat koji je bas bas extra u ovom slucaju
:ppozdrav:
 
sa ovim si me potpuno uvjerijo nema potrebe a za ova tvoja grla trebaju i dobre ovce :D
Post je spojen: [time]1297107377[/time]
_________________________________________________
koliko su kod vas cijene jagnjadi zive vage napisite u dinarima :D
 
Nazad
Vrh