Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Evo zenkice,naslednice moje najbolje ovce 12 jagnjenja,10 puta po troje,2 puta po dvoje,ona je od trojki i fenotipski je majka u orginalu,pravi klon samo mi se cini sitnija od majke u istom uzrastu,stara 4 meseca ovde.
anmyhg.jpg
 
deki videcemo sve negde pred kraj jeseni,ako nebude bilo nekih baksuza :bravo: mozda i kod mene bude nekih sampiona :cool: lepa zenkica,pa Deki sitnija je mozda zato sto joj majka nije bila trojka
 
Pero,znas kada cu ja biti najsrecniji covek?Kad tebe zarazim sa Virtemberskim virusom,iskusan si,ne das se tako lako prevariti.:)))))))
 
moze ona biti i bolja od majke ako malo kasnije udje u pirplod samo sacekaj da se razraste
neznam sa koliko ih pustas u priplod ali po meni trba je malo duze ostaviti od prilike sa 14 mjeseci niste mi rekli cijene :D :bravo: :ppozdrav:
 
@dejan26
kralju pa ja ugovaram kombi,jbt! sto ne pokaza ranije da nadjem nekog prevoznika sa "james"om ili dajcom? :bravo: ovo se ne kupuje za din/kg nego iz meraka! ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1297110114[/time]
_________________________________________________
a sta sam rekao za zenkicu kad je imala 3 dana :p
 
Poruka

Nemojte me pogrešno shvatiti. Dejane izvini ako smatraš da si uvređen. Danas ima kocentrata vitamina i razni čuda tako da ništa nije nemoguće. Ja mozda nepratim te stvari jer svoje jaganjce hranim kocentratom koji pravim sam pa mi taj prirast izgleda kao nemoguć. Ja imam sasvim drugačija mišljenja i u vezi rasnog sastava načina držanja i ishrane ovaca. Sad ste mi zadali zadatak da razmišljam dali sam u zabludi? Svaka čast na prirastu 520grama! Nisam čuo dosad pa sam zatečen svojim neznanjem. Ako nije tajna čime si ga hranio i koliko je pojeo za 6 meseci?
 
Dobro vece svima, vidim da je tema bas ozivela i to je prvo za pohvalu. Druga pohvala je za prilozene fotografije, sve ovo jako lepo izgleda ::svaka cast::
Ono sto bih ja jos dodao na ovu pricu su moji zakljucci iz razgovora sa nekim starijim odgajivacima iz Nemacke koji su odgajili mnogo ovnova i mnoge koristili. Dejan svoje zivotinje gaji u dobrim uslovima, mozda cak i predobrim. Ovaj prirast koji je Dejan prezentovao je odlican i to pokazuje sta Virtemberg kao rasa moze da postigne. Ono sto je problematicno kod takvog odgoja jeste nesrazmerni rast kostura i misicne mase, odnosno kilaze. Najtezi mladi ovnovi u Nemackoj su imali 129kg sa 13 meseci ali te zivotinje nisu tovljene vec su se dobro razvile. Ovan treba kasnije nesto i da radi po mogucstvu duze vremena, treba da bude vitalan i pokretan. Utovljeni ovnovi pri ulasku i mrku cesto imaju problema sa ketozom koja je obicno hronicka i dolazi do sindroma "masne jetre" (ispravite me ako nisam dobro preveo ovaj termin) sto bitno utice na vek jedinke, slicno kao i kod debelih ovaca.I ja volim da vidim dobro uhranjenu zivotinju ali se ne bi trebalo preterivati. Ekonomska opravdanost za ishranu kvalitetnih grla po meni uvek postoji jer te zivotinje vise vrede. Sigurno je da se ne mogu isto hraniti 200 kao i 20 jaganjaca ali se oni najbolji mogu hraniti bolje. U svakom slucaju samo napred i puno uspeha vam zelim "Virtembergasi" :ppozdrav:
 
Evo mene,napravio sam malopre sveze slike.Kolega Sarbanac,ne osecam se ni uvredjeno,ni povredjeno ni ozlojedjeno.:)Ja ne koristim nikakva "cuda" cak vec 3 godine ne koristim nikakva injekciona sredstva u vidu multivitaminskih preparata,tipa evitaselena,promtselene i vitoligama,jer to uopste nema efekta ako je hrana normalna,nista specijalna,vec da zadovolji osnovne potrebe,samo dzabe ljudi bacaju pare,najbolje i najjeftinije je dati odgovarajuci premix za ovce po semi proizvodjaca,ovi ovnovi jedu u proseku oko 1,5kg smese koja se sastoji od po trecinu granula,kukuruza i zobi i seno ljulja za koje ne znam koliko jedu.Greska je jagnjice hraniti pravljenim koncentratom,to sam i Miljku rekao jos pre godinu dana,jer je on do tada hranio isto pravljenim koncentratom,i cim je presao odmah je uvideo razliku,ima citav niz mana,a i na kraju ispada skuplje.
29er1h.jpg
axnx93.jpg

Post je spojen: [time]1297158998[/time]
_________________________________________________
Za kolegu Petrovo cene su od 230-250din/kg za klanicnu robu,a priplod ide od 3 pa do 5-6eu/kg.kako kod koga i kako koji kupac. :ppozdrav:
 
Odgovor

Dejane ta smeša granula i žita u1,5kg ima 215 gr proteina i nek pojede 5kg ljulja to je još 200gr proteina. Sad ja nisam upućen baš ali ima valjda neko od kolega da zna koliko i koje hrane treba za kg prirasta?
 
Povecanjen intenziteta prirasta i konveržije hrane,smanjuje se utrosak hrane po kg prirasta. Vrlo bitna stvar kod tova i odgajanja zivotinja
 
dejan26 je napisao(la):
Evo mene,napravio sam malopre sveze slike.Kolega Sarbanac,ne osecam se ni uvredjeno,ni povredjeno ni ozlojedjeno.:)Ja ne koristim nikakva "cuda" cak vec 3 godine ne koristim nikakva injekciona sredstva u vidu multivitaminskih preparata,tipa evitaselena,promtselene i vitoligama,jer to uopste nema efekta ako je hrana normalna,nista specijalna,vec da zadovolji osnovne potrebe,samo dzabe ljudi bacaju pare,najbolje i najjeftinije je dati odgovarajuci premix za ovce po semi proizvodjaca,ovi ovnovi jedu u proseku oko 1,5kg smese koja se sastoji od po trecinu granula,kukuruza i zobi i seno ljulja za koje ne znam koliko jedu.Greska je jagnjice hraniti pravljenim koncentratom,to sam i Miljku rekao jos pre godinu dana,jer je on do tada hranio isto pravljenim koncentratom,i cim je presao odmah je uvideo razliku,ima citav niz mana,a i na kraju ispada skuplje.
29er1h.jpg
axnx93.jpg

Post je spojen: [time]1297133798[/time]
_________________________________________________
Za kolegu Petrovo cene su od 230-250din/kg za klanicnu robu,a priplod ide od 3 pa do 5-6eu/kg.kako kod koga i kako koji kupac. :ppozdrav:
ove ovnice prodajes po kg za klanicnu robu,ili?
 
Deki kao sto je i ocekivano extra su
nisu poceli da krive noge sto je cest slucaj kod tako naprednih grla,moej skromno misljenje je da ce ovi momci biti bas bas extra potpuno
sto se tice recepta za hranu za sada ga i ja kopiram i zadovoljan sam bas a i lakse je od pravljenja koncentrata(uz malu modifikaciju dodajem i malo sacme u tu smesu),dok su mali meljem im zitarice,dok ne napune oko 3 meseca cu tako
:ppozdrav:
 
Sarbanac,nemam nameru da ti objasnjavam ,jer ocigledno ne zelis dobronamerno da diskutujes,vec govoris da u 5kg ljulja ima 200 gr proteina i da 1,5kg smese ima 215gr i da drugi treba da vide koliko gr prot treba za kg pripasta i da provere moje tvrdnje.P.S,uzmi malo tablice i pogledaj,pa onda mozemo pricati o ishrani ovaca,u mnogim stvarima sam amater,ali o ishrani ovaca imam solidnog znanja i teoretskog i a jos veceg prakticnog,i suguran sam da bih mogao napisati solidan diplomski rad kad za to dodje vreme. :ppozdrav:
 
vidim da su odlicnom pokretu imas li mjesto gdje ih ispustas jer ne izgledaju lijeno
hvala na cjenama :D
e kad bi svoja grla prodavo kod nas zaradio bi po meni vise
jer kod nas za grla sto idu na klaonicu daju 300-325dinara
naravno kvalitetna neznam sta ti mislis ali za ovo trba i dobro prodati :ppozdrav: :bravo: :D
 
Dobro zapazanje,nisu ni malo lenji,jure se non stop,naskakuju jedan na drugog,vezbaju,tj.prava simulacija,a kad im to dosadi onda se toliko tuku dok ne raskrvare glave,i ovaj manji je jaci.:)) :ppozdrav:
 
sto se cene tice meni je za nepoverovati da je 300, 325 dinara jer je kod mene 2,5 eura za kg do 40 ak kilograma sve preko pada cena, tako je u semberiji i ja bih voleo da je cena kao sto je petrovo napisao ali....
 
Nazad
Vrh