Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Izgleda da u poslednje vreme, bar što se tiče Vitemberga, Vi jedino post-ujete kada u pitanju "provokacija"!

:bravo:, :ppozdrav:
 
Da nam nije šale,odawno bi mi owcari klonuli duhom,s'obzirom na kompletno stanje u našoj delatnosti!:-DZato dok ima smeha,ima nade na nas momke mlade,a i za owe stare nema zime...:-D
Post je spojen: [time]1261780034[/time]
_________________________________________________
Veceras sam se kladio sa tatom u 1000din da jedan ownic koji je danas napunio tacno mesec dana ima wise od 23kg,a tata je rekao 20-21,on ga je kao dizao,pa je ocenio,sutra ga merim,pa cu jawiti!

Post je spojen: [time]1261821115[/time]
_________________________________________________
Dobio 'somica',ima 26kg-31dan-jedinac!Merio sam swe preko mesec,blizanci muski 47dana-26 i 27kg,blizanci 38dan-muski22,zenka 20,onaj dzin 37dana-22,ali je ružan skroz,ide pod nož,zenka 32dan-21 i ona je blizanac,ali joj sesta uginula na jagnjenju.Mogu wam reci da sam se iznenadio!Okači cu fotke samo da dial-ap proradi!

Post je spojen: [time]1261822363[/time]
_________________________________________________
Evo fotke,mobom je slikano danas,on je prvi do tarabe,a drugi je ovaj od 22kg.
2ut273q.jpg
,sad je sam pa procenite,da ne bude da pricam ribolovacke price. ::namigivanje::
dxe7nm.jpg

Post je spojen: [time]1261822855[/time]
_________________________________________________
Nadjoh ovu kad je bio 5 dana star,amo sto sam mu gumicu stavio.
2crsns6.jpg
I da nemoj neko da mi ga urkne,nisam mu nista vezao crveno. :bravo: :ppozdrav:
 
Sve čestitke, divnoje videti ovakve primerke, što samo potvrdjuje da bez kvalitetne i kvantitetne ishrane nema pravog prirasta! ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
A što se uroka tiče, nek "dušmani crknu od zavisti"!
Čestitke za zaredjenog "crvendaća na opladi"!

:ppozdrav:
 
Jel mi se čini ili je pred njima granula, moje isto ja hranim granulama (nemam ih puno) dok kod nas je to nesvatljivo i bacanje para jer još uvek kod nas nažalost ovce se drže usput i onako skrajnuto i još očekujemo neke rezultate,nema pravih grla bez dobre hrane dobrih uslova držanja pa naravno i bez dobre sorte, selekcije itd...

pozdrav
 
Zaista je lep taj do tarabe ovnic.Nego me buni jedna stavar ako ima sad 26kg sa 31 dan,a rodio se verovatno sa 6-7kg,on ima prirast od oko 600 i vise grama .((26-6kg)/31 je 0.645kg) to je vise nego fascinantan rezultat ::svaka cast: ::svaka cast::
:ppozdrav:
 
Nisam ga merio kad se rodio,ali ispod 6kg nije bio!Pa s'obzirom kakwe je forme,i racunajuci da posisa sigurno 2l mleka,jede već od 20 dana,to je ocekiwano,ali sa takwim extremnim karakteristikamabude 1 ili 2,u celoj,turi,imam jos jednog malog 15 dana,obećawa,a i drugi ne zaostaju mnogo!Eto je dokaz da i Wirtemberg kada ga hraniš može parirati swim townim rasama.
 
prelepi jagnjici,stvarno fantastican prirast,dejane reci mi ako nije tajna koje granule koristis,koji proizvodjac....kada odbijas jagnjice od majki,a kada njihove majke ponovo pripustas.............
 
Hrana i genetika uvek daju rezultat,a takvi retki primerci se i ostavljaju za priplod da bi rasa isla napred.I ostali imaju dobre priraste na nivou stada sigurno preko 400grama sto je odlican rezultat za bilo koju rasu.Video sam kako hranis i cime tako da su ovakvi rezultati ocekivani(dobro seno i kilogram zita dnevno po ovci,tu mora biti mleka dosta i to dobrog).
:ppozdrav:
 
dejan26 je napisao(la):
Nisam ga merio kad se rodio,ali ispod 6kg nije bio!Pa s'obzirom kakwe je forme,i racunajuci da posisa sigurno 2l mleka,jede već od 20 dana,
Pa ih odbijajte 2.-3.dana i hranite zamenama :zli:
 
Ta zamena je nuzno Zlo,hranim ja jednog trenutno(ovci jedna sisa unistena mastitisom,a ojagnjila 2 pre 15dana),stavljam soljicu od kafe Milkinade na jednu flasicu od 250 ml i tako 4 puta dnevno,prvih mesec dana,3 puta dnevno drugih 15dana,2puta zadnjih 15,i uvek takvo jagnje bude oko 5-7kg manje u istom uzrastu od vrsnjaka.
 
Ja to resavam tako sto neko siroce iz raznoraznih razloga koje imam poturim pod ovcu koja ima 1 a dosta mleka,dodajem mu kravlje mleko dok ne ojaca tj do 25kg mase.
:ppozdrav:
 
imam pitanje za sve Virtembergase,KAKO od jagnjeta napraviti ogromnog ovna za respekt,za ponos svakog stada i odgajivaca,naravno da podjemo od toga da mu je genetika u redu,kako treba da se hrani,kakav treba da mu je smestaj,da li bi trebalo da se izdvoji iz stada i posebno hrani,da li s njim u boksu treba da bude jos jedinki kog uzrasta i pola.......voleo bi da cujem neka vasa isustva,unapred hvala.
 
ma za godinu ipo dana bice on ponos stada,ti hrani normalno,ja sam imao isti takav,za dve godine je bilo 167kilograma kao tenk
Post je spojen: [time]1261935479[/time]
_________________________________________________
i bili zajedno svi
 
Prosto ako mu je genetika dobra hrani ga vrhunski,sto znaci dobro seno i pasa leti,ne pustaj ga da pari ovce dok ne napuni bar go ipo i tad samo manji broj da odradi(do 10 komada i to da nije haremski da se ne trosi),kad dostigen zeljenu masu onda ga pusti u promet:).tako rade svi koji izlazu na NS sajmu ovnove preko 160 kg,to su tovljenici a ne priplodnjaci realno.
:ppozdrav:
 
da li treba da bude totalno izolovan od svih ovaca,mada ja mislim da bi on slabije jeo sam
 
Nazad
Vrh