Višnja

Pozdrav forumaši,
Ovo se pojavilo na višnji a ne znam šta je. S čim da tretiram? Da nije monilija?
d2db3dc5f9893b89603a696d16110189.jpg
1499ec9982a69fc1293d188378ae836b.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Монилија није сигурно. Може бити Пламеница или Р‘џа на листу.
 
https://prokupljenadlanu.rs/drustvo...JqZDRIWIhtgal5FPvUhiIVIwRAMzsRQ_7Nqt7QcZyjUTI

Према првим најавама, ни ове године произвођачи вишње и шљиве, које су најзаступљеније воћке у прокупачком крају, неће да се овајде од рода и цене. За вишње се најављује мало виша цена, односно око 40 динара по килограму, а проблем са шљивама биће род, који је преполовљен.


- Ни ове године ништа од цене вишње. Помиње се најчешће 40 динара по килограму, а корекције могу да се десе, али врло мале. Што с ерода тиче, очекује се да буде добар- казала нам је особа која је добро упућена у откуп вишње.


Она додаје да је прогноза да ће тек са шљиво да се деси катастрофа, јер је род преполовљен.
 
Poslednja izmena od urednika:
Hajmo onda ovu matematiku
200 ari je dva hektara, a to je 20 000 kvadratnih metara.
Ti na toj površini imaš 1800 komada, a to znači da bi svaka biljka u idelanim uslovima (geometrijska pavilnost parcele i bez praznih mesta) dobila
20000 : 1800 = 11,1111 kvadratnih metara.

Ako bismo odbacili i deset posto i zaokružili, biljka bi dobila recimo 10 kvadrata.
To se može postići raznim kombinacijama, 4x2,5, 5x2, 3,3x3,3, 3,5x 2,85......... beskonačno mnogo kombinacija.

Ako ti se ne ne uklapa u ovu računicu negde grešiš, ili u površini, u broju stabala. u mnogo ostavljenog praznog prostora.....

I nemoj da sumnjaš, nije mudro sumnjati u matematiku, i to najelementarniju, i svađati se sa njom.

IZVINJAVAM SE, moja greska!

Povrsina 1,6ha :ppozdrav:

Nasledjena zemlja pa je doslo do dezinformacije,govorili su da ima vise dok nisam pogledao u papire da pise 1,6ha.

- - - - - - - - - -

Pozdrav forumaši,
Ovo se pojavilo na višnji a ne znam šta je. S čim da tretiram? Da nije monilija?
d2db3dc5f9893b89603a696d16110189.jpg
1499ec9982a69fc1293d188378ae836b.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Nije to monilija.

Koja ti je to visnja,lici mi na marelu?
 
Sta se desava sa visnjom po Vojvodini,Podunavlju ,Smederevu,Sumadiji?
Svaki dan vesti o gradu?
Da li je to na nekim manjim povrsinama ili je svugde prosaralo?
 
Jako malo, ako je naravno radiš kako treba (mislim na šećer). Oko 5-7 litra pitke na oko 42vol%, i to jedva, ako se dobro spremi. Uz šećer može naravno, više, zavisno od toga koliko se stavi, ali to nije pitanje, niti je za preporuku, niti tako treba.
 
Имам у дворишту пар стабала жао ми да пропадне па сам обрао нешто продао по 100дин,остало у ракију па зато питам колко буде чиста је без прскања ставио сам на 100кила вишања 2кг шећера то је то....
 
Evo pitam hipotetički jer nisam iskusan i ne poznajem dooljno rakije.... da li bi moglo na primer da se spremi rakija od višnje i da se spremi rakija od jabuka kao neutralna (ako je neutralna?) pa da se pomešaju u nekom odnosu i da se sledeće godine doda plod višnje i pripremi nešto kao liker. Da li bi taj liker bio dobrog kvaliteta?

Eto nisam siguran u tu ideju... i ako bi se dobio liker dobrog kvaliteta opet se javlja pitanje ko bi to kupovao....
 
ima li experta za sumadinku
je l valja ovo sta, kod mene je nema, pa sam uzeo stvar u svoje ruke
kako sam shvatio treba da se zamenjuju grane na kojima rodi, istina je da ogoljevaju de ima roda

2-ga god
IMG-20190619-153524024.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

IMG-20190619-153509987.jpg
[/url]fallout vault experiments list[/IMG]

- - - - - - - - - -

IMG-20190619-153458159.jpg
[/url][/IMG]
 
Ne volim vazu, pripazi samo sad te bocne grane, sto ih nisi prekracivao, ne mogu se do osnove manjati jer ce biti u hladu za neke tri godine
Znaci i na njima moras raditi zamenu van konstrukcije krosnje inace nece imati porast
Ja imam nekih sorti visanja na vazi, jos od vremena kada mi reziba bila spansko selo, to sada vise posla nego roda...
Generalno zamneu je lakse raditi na vretenastom uzgoju - i mnogo je brza rezidba
 
Evo pitam hipotetički jer nisam iskusan i ne poznajem dooljno rakije.... da li bi moglo na primer da se spremi rakija od višnje i da se spremi rakija od jabuka kao neutralna (ako je neutralna?) pa da se pomešaju u nekom odnosu i da se sledeće godine doda plod višnje i pripremi nešto kao liker. Da li bi taj liker bio dobrog kvaliteta?

Eto nisam siguran u tu ideju... i ako bi se dobio liker dobrog kvaliteta opet se javlja pitanje ko bi to kupovao....
Pošto neće niko, ajd da ja probam da ti odgovorim.
Nema "neutralne" rakije. Neutralna se dobija tako što se šećer iz džaka sa ramena sipa u bilo koje voće.
Za višnjevaču bi bilo najbolje da ispečeš višnju, Zica napisao koliko se dobije bez dodavanja šećera, a obično se pravi od rakije koja se ima. Naročito što to piju samo žene, a njima je rakija rakija, tj. ne prave razliku. Zbog toga tu i nema prodaje. Nego to za svoju gospođu napraviš neki litar od bilo koje rakije da ima sa drugaricama da pijucka, a ako ćeš višnju peći, ostavi je za sebe.
 
valjda ce se napraviti nesto, na divljoj tresnji je kalemljena pa kontam da ce da izbija granje ko ludo, po svuda.
izvestavam u narednom periodu kako stoje stvari
hvala za info ubovicratko
 
Nazad
Vrh