Višnja

Hladnjaca u beloj crkvi je davala sadnice za to dodjes 3 kg visnje,i duzan si da im dajes narednih 5 god visnju po njihovoj ceni ove god je bila 50-60 din.neki su pola davali njima a drugu polovinu nosili na drugu stranu po drugoj duploj ceni.nije lose za one koji nece ili nemaju sredstva da uloze.
Pozzzz

Sta je se onih prvih 5 godina dok visnja ne dodje na rod?
 
Ko je lud da daje po duplo nizoj ceni proizvod ako moze da naplati na par kilometara po duplo vecoj ceni ? Takvih NEMA. Mozemo mi da pricamo svakakve gluposti ali realnost je sasvim drugacija.:ppozdrav:
Oni koji nemaju sredstava da uloze neka se uzajme za sadnice ili neka prodaju par ari zemlje nego da prihvate takav samar. Dodje mu da jedna sadnica izadje 3e i plus mora da predaje rod toj hladnjaci po ceni koju oni racunaju, a mogu misliti kolika ce biti, kad sada daju 50-60din kad je svuda preko 100din. Nebudite smesni, zasto uopste davati toj hladnjaci bilo sta.
 
Poslednja izmena:
Ko je lud da daje po duplo nizoj ceni proizvod ako moze da naplati na par kilometara po duplo vecoj ceni ? Takvih NEMA. Mozemo mi da pricamo svakakve gluposti ali realnost je sasvim drugacija.:ppozdrav:
Oni koji nemaju sredstava da uloze neka se uzajme za sadnice ili neka prodaju par ari zemlje nego da prihvate takav samar. Dodje mu da jedna sadnica izadje 3e i plus mora da predaje rod toj hladnjaci po ceni koju oni racunaju, a mogu misliti kolika ce biti kad sada daju 50-60din kad je svuda preko 100din. Nebudite smesni, zasto uopste davati toj hladnjaci bilo sta.

Dodje mu 5 godina po 3 evra, 5x3=15e x 1000 komada u hektar to je 15 000 evra ti uzmu.
 
Ja sam danas isao da obidjem mladi zasad oblacinke. Nema ostecenja od glodara i bilo cega drugog, pupolji su nabubreli krece vegetacija. Jedino su slike malo mutne nesto se vreme naoblacilo slikao sam mobilnim telefonom.
slika1210.jpg

slika1211.jpg

Slika brdovitog atara:
slika1218.jpg
 
Srecno kolega . Dali planiras rucno branje ili neka vrsta tresaca ?

Hvala druze,
U planu je rucno branje, zato sam i prekracivao na 70cm. Za tresac se vislje prekracuje, iskreno ovde niko ne trese visnju kad je sezona ima dosta radne snage rucno se bere.
Imam da sadim jos 80tak ari na jesen nisam mogao da stignem sve ove jeseni imao sam dosta drugih obaveza, ovo je prolecni zasad ali kao da je jesenjni, posle sadnje je palo dosta kise i dosta snega. :ppozdrav:
 
I ja sad sadio na prolece,izgled sadnica imate gore u postovima i iskreno se nadam da nece biti problema sa prijemom,i na jesen sadim jos 30-40 ari,planiras da sadis ove godine na jesen ili da utrapis na jesen pa u prolece sadnja?Ja cu direkt iz visnjara gde vadim na stalno mesto,dali ces da zalivas tokom leta?
 
Na jesen sadim na stalno mesto, Direkt iz visnjara iz kog budem vadio odmah sadim na stalno.
Nece ti biti problem sa prijemom bilo je dosta kise i snega.
Nekoliko zalivanja ako bude susa to mora bez obzira bile posadjene u jesen ili u prolece naravno dok su mlade sadnice.
 
Poslednja izmena:
Mozes li mi reci zasto se izbegava masinsko branje visnje,(tresacica ),kad je ovako brze i jeftinjije,a ide u industriju.video sam jude koji su sami pravili tresace na traktoru.koja je cena isla kod vas za otkup.
 
Kod nas je 120 dinara bila prva klasa, drugu klasu je placao kako ko od 80-100din.

@rafinger
Druze onaj primitivni tresac koji ljudi sami prave po mom misljenu nije dobar, zato sto rastresa i koren visnje dok trese. Profesionalan tresac je skup i ne isplati se kupovati ga za male povrsine.
 
Malo slika mojih vocnjaka,blizu kuce a i da ne krijem od ostalih vocnjake:osmeh:Oblacinka sadjena 4x4,a pored stari zasad 4x3.Ako stignem sutra slikam ostalo,malo je dalje od kuce.Za sada sve je prijem 100%.
 
Nazad
Vrh