Višnja

Ooooo, sunce mu poljubim, 70% visnje vec sazrelo! Najvise za 10 dana morace berba... sitna bre mnogo...
 
Ovih dana ćale brao kod komšije višnje, krupne kao dobro krupna trešnja, više ide na slatkasto nego na onaj kiselkast ukus višnje, pošto je komšija nereže primetio sam da rađa samo na jednogodišnjem porastu. Tanke grane skroz gole pa 20-30cm prošlogodišnjeg porasta punog roda pa ovogodišnji mladar... uglavnom klinci i žena oduševljeni dali neko možda zna koja bi višnja to mogla da bude.

Jel ima listic mali na peteljci od ploda?
 
@ironman- bolje da nije ni dolazio... 2 korisne recenice nisam cuo

Totalno si upravu, njima ce uvek biti cilj da kupe robu sto jeftinije a to je tako normalno sa njihovog ugla gledista pa ma koliko roba bila u deficitu , mi proizvodjaci smo tu zasad nemocni dok ne uspemo nesto da pokrenemo nesto sem puke proizvodnje !!! I vrapci znaju da visnje nema u hladnjacama i da je visnja trazena na ino trzist, jula prosle godine je isla u izvozu 1.8 do 2 evra . Pozdrav drugari visnjari proizvodjaci !!!
 
@ironman- bolje da nije ni dolazio... 2 korisne recenice nisam cuo

Tako mu naređeno.
A on zet (muž gazdine ćerke) pa mora da sluša :)
Sticajem prilika sam sinoć bio na nekoj večeri sa čovekom koga je taj Vladimir zvao da se konsultuju oko nastupa na TV.
I zaključim da se neće reći ništa osim demantija one priče o trideset dinara koja je, kao, potekla iz Nektara.
 
Ili da zalomiš te lastare na vrhu, skineš/otkineš rukom, samo taj deo koji je napala vaš, a ako su dovoljno dugački možeš dobiti lepo granjanje.
 
Kolega mi je iz Milutovac, kaze da je brao visnje ove sto sad stigle, jestive ove, predao u hladnjacu a cena se ne zna, rekli mu oko 30 dinara.
 
Kod mene brix 19%. Niko još uvek ne deli gajbe

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Почиње берба. Вишња је супер зрела и цена је одреџена. На откупу код хладњаче цена је 0,50 еуроценти. Иде све заједно мешано у гајби, прва и друга класа.
 
ni Dadap iz Leskovca nije izasao sa cenom...a gajbe mogu da se uzmu i da se bere jer je zrela...radnici iz hladnjace pricaju da ce poceti 50-60 din
 
Ево како изгледа мој вочњак. Прогноза ми је да чу набрати по 20кг. од једно стабло.












- - - - - - - - - -

Variraju prognoze i dalje izmedju 50 i 80 dinara start. Vise me brine vreme, dzaba dobra cena ako je ubije grad...

Биче и код вас сигурно 0,50 еуроценти. Прво почиње берба код нас у Македонију јер раније зреје вишња. Почела је берба са пола евра за 1 кг. Даљје видечемо.
 
Izgleda da smo mi, Smederevci, najgori od sve dece. Jutros sam uzela gajbe na 35, da probam kako ide. Zrele su, mlade visnjice. Odnela na 40 din. Sutra pocinje sa beracima koji nose polovinu.

- - - - - - - - - -

Da, grad ipak nije napravio stetu kakve sam se bojala.
 
Da, grad ipak nije napravio stetu kakve sam se bojala.
Eto, zar to nije lepa vest?
A ovo

Jutros sam uzela gajbe na 35, da probam kako ide. Zrele su, mlade visnjice. Odnela na 40 din. Sutra pocinje sa beracima koji nose polovinu.

Pamte se i bolje i gore godine, kad višnjice porastu biće i za gazdaricu i radnike, više za gazdaricu.
Tako da...glavu gore :)
 
Nazad
Vrh