Veterinarske usluge

Da li ja moram da platim dezinfekciju kamiona i utovarni list kada prodam tele u drugu opstinu, ne vozim ga ja vec kupac dolazi po tele?
 
Njegova je obaveza da plati ali se oni uvek vade da ti moras da platis sve papire.I ako ima dezinfekciju vec izvadjenu zbog nekog drugog utovara onda vazi ona i za tebe.Vazi 24h za neogranicen broj utovara.
 
Kupac meni nije ništa trazio osim bileta, ali veterinar trazi da platim dizenfekciju i tu utovarnu listu.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Moras da imas dezinfekciju i transportno uverenje.Po zakonu bez toga ne mozes da dobijes zdravstveno uverenje.Tu ti jos treba "prijava kretanja" i "prijava dogadjaja".
 
Postovane kolege dali mi neko od vas moze reci koliko bi kostala zastita goveda od parazita i metilja (po komadu) prosek oko 450 kg u pitanju je oko 50 grla.
 
Posto su velika grla junad praskovi tu ne pomazu jer prezimaju tako da bi efekat bio los , moras injekciono cena zavisi protiv cega hoces .
 
Pre 15-16 meseci kupio sam jedno zensko tele od krave koja ima hb broj. Posto tada nisam planirao da se bavim mlecnim govdarstvom nisam izvadio maticni list. Da li je moguce da se izvadi naknadno tj. sad? I jos jedno pitanje. Kod kupovine teladi u drugim opstinama, da li moram da radim dezinfekciju vozila kod svog veterinara ili mogu da je radim tamo gde sam kupio tel? I koliko naplate dezinfekciju?
 
Pre 15-16 meseci kupio sam jedno zensko tele od krave koja ima hb broj. Posto tada nisam planirao da se bavim mlecnim govdarstvom nisam izvadio maticni list. Da li je moguce da se izvadi naknadno tj. sad? I jos jedno pitanje. Kod kupovine teladi u drugim opstinama, da li moram da radim dezinfekciju vozila kod svog veterinara ili mogu da je radim tamo gde sam kupio tel? I koliko naplate dezinfekciju?
ako je tele upisano u registar teladi moci ces da dobijes hb broj za njega aki tek kad se oteli a ako nije upisano tesko da ces da postignes nesto legalnim putem,,inace to se ne naplacuje,ako ti traze pare pravac inspekcija,kad je oteljeno to tele?
 
Oteljena je u novembru 2013 godine. Ja sam je kupio pocetkom februara 2014. I preneo na svoje gazdinstvo. Ne znam na kakav registar teladi mislis.
 
to ne rade veterinari to rade stocari,osnovne odgajivacke organizacije
najbolje da odes u neku takvu sluzbu i oni bi mogli da ti to sve zavrse,raspitaj se ko radi to u tvom kraju
 
Nazad
Vrh