Veterinarske usluge

Dobrinčan

Moderator
Učlanjen(a)
15 Mar 2009
Poruka
2.944
Imamo mogucnost promene veterinara,te druge sam zvao da semene junicu...isto corak...

Evo cale je poludio,kako stvari stoje izgleda da cemo morati pustati i uciti jednog od ovih nasih bikova.

Učlanjen(a)
15 Avg 2015
Poruka
2.543
Semena bikova za koje veterinari naplacuju u mom kraju za prvo osemenjavanje 1600-2000 dinara, u nabavci kostaju 300-350 dinara. Kontejner za cuvanje u tecnom azotu nov kosta oko 450-500e. Ostala oprema, ,,pistolj'', cevcice, rukavice oko 5000 za pocetak.
Ja na to gledam ovako, ako bih ulozio u to, bilo bi samo zbog povoljnije nabavke elitnih semena.

PG Krnac

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
2.180
Ja imam kontejner za drzanje semena na tecni azot stoji vec 15god,ostao mi od pokojnog tate.

RatkoPa

Član
Učlanjen(a)
19 Jul 2011
Poruka
3.537
Imamo mogucnost promene veterinara,te druge sam zvao da semene junicu...isto corak...

Evo cale je poludio,kako stvari stoje izgleda da cemo morati pustati i uciti jednog od ovih nasih bikova.
Nece ni bik nista uraditi,konsultuj nekog u vezi ishrane da ti izbalansira obroke.
Ili ti fali energije za pucanje folikula i imas samim tim produzeni estrus ili previse proteina i zbog toga slabo razvijene jajnike

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока

gromil

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2014
Poruka
369
Vidi onda sa njima mozda ti mogu pribaviti i nesto polovno mada mislim da je novo sigurnija opcija jer ko zna koliko dobro taj polovni drzi azot.

Vrh