Vesti-novosti-obavestenja

Moraš platiti gas a oni će turiti malo više vazduha a brojač radi.ne možemo mi njih zajebati :haha:
 
Dobri poslovni rezultati slovenačkog Petrola
Beta - Pre 5 sati
LJUBLJANA - Slovenačka grupa Petrol saopštila je da će poslovnu 2010. godinu završiti sa neto prihodom od prodaje od 2,7 milijardi evra, 17 odsto većim nego u 2009. i sedam odsto većim od planiranog.

Ovogodišnja neto dobit naftne kompanije procenjena je na 47 miliona evra, što je devet odsto više nego što je planirano. U 2009. godini Petrol je imao neto dobit od 10,4 miliona evra.

Za iduću godinu grupa Petrol planira neto prihod od prodaje od 2,9 milijardi evra, osam odsto veći od procenjenog za 2010, i ukupnu neto dobit od 48,9 miliona, za četiri odsto veću od procenjene za 2010.

Petrol grupa namerava da u narednoj godini investira 88,8 miliona evra u proširenje trgovine naftnim proizvodima na tržištu jugoistočne Evrope i druge aktivnosti u domenu energetike, kako u Sloveniji, tako i u jugoistočnoj Evropi.

Grupa Petrol planira da u 2011. godini broj benzinskih pumpi poveća na 467 sa 439 sada. U Srbiji Petrol ima četiri pumpe.


Sad ce nas NIS da izadje sa izjavom o poslovanju sa gubitkom!!! Mala kompanija u jos manjoj zemlji ima milione dobita a sugavi rusi sa jos sugavijim domacinima deru i drzavu i narod :udri: :udri: :udri: gde mi zivimo ::lose:: ::lose:: ::lose:: auto mi tandrce k'o trabant a svega dve godine star! Dok se ne ugreje sramota me da teram nov auto k'o stara kanta :udri: :udri: :udri: nekad bude bolji benzin ali nikad dobar a kamoli odlican! Zate se ovi otcepili od nas ::svaka cast:: ispada da pametna kosa napusta ludu glavu ::lose::
 
Dragin zaboravio prihod ministarstva od 50 miliona evra

"Ministarstvo poljoprivrede nije iskazalo prihode od 4,7 milijardi dinara ostvarenih na osnovu otplate kredita poljoprivrednih gazdinstava, odobrenih u 2004. i 2005. godini, koji su uplaćeni na podračun Fonda za razvoj, utvrdili su državni revizori koji su proveravali završni račun budžeta Srbije za prošlu godinu."

Izvor: Blic
 
У сарадњи са ФТН и фирмом AlfaNum
Цена пшенице обара рекорде
17. децембар 2010. | 16:51 | Извор: Танјуг НОВИ САД - Цена пшенице, којом се тргује на Продуктној берзи у Новом Саду, наставила је и ове седмице да обара рекорде, достигавши 27,54 динара по килограму, уз више него удвостручен укупан промет на берзи .

Према данашњем извештају Берзе, продато је укупно 2.925 тона робе, за 66.755.500 динара.

Две трећине укупног промета - 1.950 тона, остварено је кукурузом овогодишњег рода, по јединственој цени од 19,98 динара по килограму, укључујући и порез на додату вредност (ПДВ), што је за 8,5 одсто већа цена од прошлонедељне пондерисане цене.

Пшеницом је трговано у укупној количини од 850 тона, од чега је 200 тона прошлогодишња пшеница, а цена се кретала од 26,46 до 27,54 динара по килограму.

Другу недељу за редом, предмет трговања, осим пшенице и кукуруза, била је још само соја у зрну, које је продато 125 тона по цени од 37,26 до 37,58 динара по килограму.

Историјски рекорд индекса Продуктне берзе - PRODEX од 24. августа ове године, од 224,36 индексних поена, премашен је овог четвртка, када је забележио вредност од 224,57 индексних поена.

У односу на прошли петак, PRODEX је данас већи за 2,86 индексних поена и закључен је на вредности од 222,87 индексних поена
 
Sta te to cudi,nije ispunio uslove.A ko je kriv to je vec druga stvar.
Primer:Coveka isprate u penziju,klopa,pice ,sve redno u firmi (drzavnoj naravno).Posle dva dana ga zovu da dodje na posao,lose mu izracunali "ratni" staz,pa je morao da "doradi" jos 15 dana.Srbija :udri: :udri: :udri:
 
У сарадњи са ФТН и фирмом AlfaNum
Видовић: Србија може произвести 14 милиона свиња
19. децембар 2010. | 11:56 | Извор: Бета НОВИ САД - Србија има огромне потенцијале у сточарству и годишње би могла произвести 14 милиона свиња, од чега би око осам милиона били тржишни вишкови за извоз, изјавио је професор Пољопривредног факултета у Новом Саду Тихомир Видовић.

Видовић је у разговору са новинарима који прате аграрну политику рекао да је извоз меса из Србије пре 20 година износио 763 милиона долара, а стварањем бољих услова у свињогојству годишњи извоз могао би износити и две милијарде евра.

"У Војводини постоје огромне могућности, јер постоје велике површине земље на располагању. Стартешко је питање да ли Србији треба производња 14 милиона свиња, што би омогућило да посао добије преко 50 хиљада људи", рекао је Видовић.

Кукуруз не извозити

Према његовим речима, држава би могла да створи услове да се тржишни вишкови кукуруза од око два милиона тона не извозе, већ да се искористе за повећање производње свиња, што би довело и до веће зараде од извоза пољопривредних производа.

У Србији се тренутно годишње производи око четири милиона свиња, а Видовић сматра да би до побољшања услова производње у свињогојству могло доћи ако Влада Србије усвоји неколико уредби, које би се односиле на период од 20 до 30 година.

Према Видовићевим речима, једна од најважнијих је уредба о класификацији меса на линији клања, јер ниједна свиња нема исти проценат меса, а неопходно је донети и уредбе о сточној храни, организацији селекцијске службе, центрима за вештачко осемењавање и уредбу о вакцинацији на свињску кугу.

"Вредност производње могла би бити изузетно велика и тешко бисмо могли наћи област у којој се може запослити више људи, што директно, што кроз разне видове кооперација. Централна власт то не успева да сагледа", оценио је Видовић.

Деценија за организацију државе

Председник Удружења узгајивача свиња Ференц Мајор тврди да држава не помаже довољно "ситне" произвођаче, иако они дају 70 одсто производње свиња у Србији.

"Србија данас не може да конкурише западном тржишту, јер је индивидуална производња свиња запуштена, а индустријска неконкурентна у односу на Европску унију", рекао је Мајор.

Он је оценио да би држава могла да се организује у периоду од наредних десет година, али је изразио бојазан да би тај посао у Србији уместо државе могли да преузму Холанђани, Немаци и Данци, где је узгој свиња изузетно развојена грана сточарства.


Post je spojen: [time]1292866644[/time]
_________________________________________________
Polako pripremaju teren :zli: :zli: :zli:
 
Osniva se agencija za intervencije na tržištu poljoprivrednih proizvoda Štampaj E-pošta
Postavio Dejan Budić
Friday, 24 December 2010
dragin-sasa.jpgMinistar poljoprivrede Srbije Saša Dragin izjavio je danas da je urađen nacrt zakona o uređenju tržišta poljoprivrednih proizvoda, kojim se predviđa i osnivanje agencije za intervencije na tom tržištu. "Takva državna institucija imala bi zadatak da kada su cene poljoprivrednih proizvoda niske povlači te proizvode u svoje rezerve, a da ih kada su visoke pušta na tržište", kazao je on agenciji Beta.



Prema rečima srpskog ministra poljoprivrede, takva aktivnost je "profitabilna, smanjuje pikove cena i na taj način stabilizuje tržište".
Dragin je objasnio da se rad nove agencija neće preklapati sa nadležnostima robnih rezervi.
"Do sada su se isto tretirale i gumene čizme i pasta za zube, imlin kao i pšenica, mineralno đubrivo ili mleko i proizvodi klanične industrije", kazao je Dragin, navodeći da robne rezerve imaju odlike strateških rezervi države koje su važne u slučaju katastrofa.
Nova agencija bi se bavila regulisanjem tržišta i stvaranjem ambijenta koji je povoljan za rad, a to bi, kako je naglasio, omogućilo manje neizvesnosti kod cena poljoprivrednih proizvoda, što je dobro i za poljoprivrednike i za prerađivače.
Dragin nije mogao da kaže kada bi zakon mogao da bude usvojen, ali je izrazio nadu da će period usvajanja biti kratak, jer je to u interesu srpske poljoprivrede.
Prema predlogu nacrta zakona, koji je objavljen na sajtu Ministarstva poljoprivrede (www.minpolj.gov.rs), navodi se da će se on odnositi na uređenje domaćeg tržišta, ali i trgovinu sa drugim zemljama.
Zakon bi se primenjivao za uređenje tržišta žitarica, šećera, voća i povrća i njihovih prerađevina, vina, živog bilja i cveća, goveđeg, svinjskog, ovčijeg i kozjeg mesa, jaja i mesa peradi, mleka i mlečnih proizvoda, pčelarskih proizvoda.
Određeni su i periodi kada bi se sprovodile intervencije na tržištu, u zavisnosti od vrste proizvoda.
Precizirano je da će se tržišne intervencije sprovoditi takozvanim javnim intervencijama, odnosno merama otkupa i prodaje, podrškom privatnom skladištenju, posebnim interventnim merama koje se sprovode recimo radi ograničenja trgovine.
Tržišne intervencije će se sprovoditi i pomaganjem u prilagođavanju ponude zahtevima tržišta, zatim kroz sistem proizvodnih ograničenja, kao i kroz sistem posebne pomoći određenim sektorima.
Radi administrativnog praćenja uvoza i izvoza, propisano je da Agencija može izdavati uvozne i izvozne dozvole.
Uvozne dozvole bi se izdavale za uvoz žitarica, šećera, voća i povrća, goveđeg mesa, mleka i mlečnih proizvoda, etilnog alkohola poljoprivrednog porekla, dok bi se izvozne dozvole izdavale za šećer i žitarice.
 
evo nam novogodisnje cestitke od nase brizne drzave koja brine o nama seljacima da se ne obogatimo jako http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/145182/Hara%C4%8D+na+traktore!.html
 
Nazad
Vrh