Vesti-novosti-obavestenja

Ako nastavi kiša oborićemo mi i rekordov rekord
 
moram da se nadovezem na situaciju sa mlekom 1999 godine bombe su padale a znamo i od koga i onda su mlekare svaku kap te DRAGOCENE tecnosti skupljali.Odjednom se prodaju mlekare i uvode nova pravila da mali proizvodjaci nemogu da konkurisu velikim i sta se desava za deset godina u mome selu je ostalo dve -tri familije koje drze po desetak krava a moj sin od cetiri godine pitama koja je ovo zivotinja.Pa vidite sad gde ide nase govedarstvo i nasa drzava (i mi sa njom);planski je unisteno kompletan stocni fond a znamo da krava nije krmaca i koliko je potrebno vremena od teleta do krave muzare.Pa je....ti drzavu dokle ce nas zajebavati ovi tajkuni placaju mleko 20 dinara a u marketu to isto mleko za 80 dinara prodaju.Dokle bre to ispiranje mozga mamu im je....bem.E sad ce sve da rese uvozom mleka setio se neko pa naravno kad nema vise krava mogu sad da muzu one cinovnice po kancelarijama
 
Милосављевић увози погрешно млеко
Влада још није донела одлуку о увозу млека, али да ће га дозволити – све је извесније. Ако га нећемо увозити, ваљда министар трговине

Слободан Милосављевић не би рачунао колико ће млеко “од преко” коштати.
Међутим, ако држава несташицу буде лечила по његовим рецептима, неће бити вајде јер ће литар увозног млека, како је Милосављевић израчунао, стајати између 100 и 110 динара, што је двадесетак динара више од цене домаћег. Ко ће у Србији куповати млеко за 110 динара?
Министар и млекари, изгледа, и даље се играју глувих телефона јер он говори о цени увозног готовог млека, а највеће млекаре упорно понављају да је решење проблема несташице бесцарински увоз сировине која недостаје. У том случају млеко би у продавницама коштало као домаће јер је откупна цена у земљама ЕУ из којих би се увозило сирово од 27 до 32 евроцента, каже за наш лист генерални директор “Имлека” Слободан Петровић.
Како је “Дневник” већ писао, очекује се да Влада, можда већ на сутрашњој седници, донесе одлуку о интервентном увозу, дакле, без царине и прелевмана, а тај би посао препустила нашим највећим млекарама. Петровић је за наш лист рекао да би пожар на овом тржишту угасило пет до седам милиона литара млека, а увозило би се из земаља ЕУ, рецимо Холандије и Немачке, јер окружење такође кубури са сировином.
– Слободан увоз не мора бити трајно решење. Може се ограничити, рецимо, на месец дана, тек да се тржиште попуни и несташица заустави јер се у новембру и децембру очекује редовна снабдевеност. Пет милиона литара млека је, рецимо, недељна производња “Имлека” – објашњава Петровић, додајући да тренутно млекарама у саставу “Салфорда” недостаје око 15 одсто сировине.
У сваком случају, Милосављевић је казао да увоз не би угрозио домаће произвођаче нити их „мотивисао“ да подигну цене јер не би биле увезене велике количине већ само оне које би смањиле тренутну несташицу. Он је подсетио на то да ће одлука о томе да ли ће увоз млека бити неопходан бити донета за неколико дана, али је истакао и да је циљ недавно донете уредбе, којом се одређује обим производње млека, да се помогне домаћим произвођачима да стабилизују производњу. Подсетимо, Влада је 30. септембра донела уредбу по којој млекаре најмање 40 одсто дневне производње морају да пласирају кроз пастеризовано и дуготрајно млеко, али то очигледно није напунило рафове.
Министар трговине је навео да је пад производње сировог млека последица недовољног аграрног буџета, који је мањи него у земљама у региону, а субвенције за сточарску производњу су сувише мале, што ће буџетом за наредну годину морати да буде исправљено. Он је додао да је у јануару од произвођача откупљено 68 милиона литара сировог млека, у марту и априлу 70 милиона литара, а у септембру само 57 милиона, што значи да сада недостаје око 18 до 20 одсто потребних количина.
С. Глушчевић

Повећати премије
Слободан Петровић наглашава да би увоз млека без царина био само краткотрајно решење и да је неопходно да се повећају премије произвођачима. Од 1. јануара ове године премије су са 4,5 пале на 1,5 динар по литру, док су цене енергената и сточне хране порасле. “Захваљујући” томе, сељаци су изгубили интерес да млеко предају млекарама, због чега је оно почело да завршава у сивим токовима, односно у сиру и кајмаку који се продају на пијацама, упозоравају стручњаци.
 
Nema problema, moj kum će na kući prodavati mleko po 100 dinara, ali pravo, ne trt-vodu.
 
paorpaor je napisao(la):
Strasno. Kad ce se ovi malo okanuti naroda i otici u pemziju.
Ne mesaj ove postene penzionere sa ovim kojekakvim penzionerima. Oni treba da dobiju boracku penziju jer su se borili za ovaj narod.
 
e izgleda da će u srbiji krave biti samo na slikama jer ako tako nastave ja moje PRODAJEM jer dosta je bilo tante za kukuriku pa sve po našim leđima
 
Ja ni nisam rekao penziju, vec pemziju.
Usput izvinjavam se svim peNzionerima, a i buducim peNzionerima koji se skidaju pred komisijama :haha:
 
@ todor

Ostavi bar jednu da kad se ozenis i imas decu bar da oni piju mleko a ne kao mi tri puta obrano, pa jos malo vode da ne zafali.
 
Zašto onda borci zadnjih ratova ne dobiju penzije-za mene ne tražim ( ja sam glavu izvukao) ali ima i onih koji su ranjavani ili su stradali pa treba dati njima ili porodicama poginulih-a te boračke koje nemaju rok važenja bih odavno već ukinuo-svaka čast izuzecima koji su se stvarno borili ali ovi sa 2 svedoka :nono:
 
Dragin: Deo iz rebalansa ide uglavnom za mlečno govedarstvo
Međunarodni Radio Srbija - Pre 5 sati
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Saša Dragin izjavio je da će najveći deo iz rebalansa budžeta Srbije namenjenog poljoprivredi biti utrošen za podsticaje stočarstva, odnosno mlečnog govedarstva. U pripremi ovogodišnjeg rebalansa načelno je dogovoreno da oko milijardu i 270 miliona dinara bude usmereno Ministarstvu poljoprivrede i nadamo se da će taj dogovor biti ostvaren, rekao je Dragin novinarima, napominjući da bi to znatno pomoglo u dugoročnom normalizovanju stanja na domaćem tržištu mleka. On je, u sedištu Sektora za rurarni razvoj u Sremskim Karlovcima, potpisao ugovore sa predstavnicima 25 institucija u Srbiji koje se bave primenjenom naukom u poljoprivredi, o realizaciji projekata za kojoje je uz pomoć Svetske banke obezbeđeno ukupno dva miliona evra. Reč je isključivo o primenjenim naučnim istraživanjima čiji će rezultati, posredstvom savetodavnih službi i Sektora za ruralni razvoj, doći direktno do poljoprivrednika i pomoći im u unapređenju njihove proizvodnje, izgradnji kapaciteta i razvoju sredine u kojoj žive i rade, naglasio je Dragin.
 
Pa ovo stvarno nema smisla, ako je tačno?! Ako oni nemaju o čemu drugom da razgovaraju, e onda .... :sta:

"..........Прочито сам у црногорском дневнику „Дан” да је наш председник Борис Тадић „на маргинама” недавне конференције у Њујорку разговаро са председником Црне Горе Филипом Вујановићем о црногорском језику у Србији................."

Ali zato nastavak ovog teksta je genijalan i debelo utemeljen primerima, bravo profesore !!!!

Pročitajte obavezno: http://www.politika.rs/rubrike/ostali-komentari/Vojvodjanski-jezik.sr.html

:ppozdrav:
 
peto1 je napisao(la):
@ todor

Ostavi bar jednu da kad se ozenis i imas decu bar da oni piju mleko a ne kao mi tri puta obrano, pa jos malo vode da ne zafali.
dok se ja ne oženim možda bude bolje u državi jer ovo je dno dna
 
ma ako ovako nastave ja sve prodajem pun mi je očin ,jel ste čuli gde će pare od telekoma da budu ,peto čim prodam krave sve vas zovem
 
Nazad
Vrh