Vesti i obaveštenja

Znači onaj ko ima više od 2 ha industrijjskog bilja njemu ne treba pomoć za kupovinu novog traktora.
 
To je da konkurišu ovi što žive u zgradama.Oni ispunjavaju uslove u prevodu za one koji se ne bave poljoprivredom tako da njih i ne zanima a ovi što su zainteresovani ne ispunjavaju uslove.Da zaključimo: neće dobiti niko bez "snalaženja".
 
Potreban je traktor onima koji rade manje od 2 ha,jel ce oni taksirati sa tim traktorom. Jednim potezom 2 muve,opa...
 
Nesto mi nije bas najjasnije mozda neko moze da pojasni.
Ako sam dobro shvatio moras imati registrovano PG placati penziono i zdravstveno, a ako hoces da prodajes preradjevine placas naknadno jos 10000 mesecno i jos ako na to ide i knjigovodja koliko to onda ispada mesecni troskovi ?
Ovo bi trebalo strucno analizirati da li je ovo pozitivna stvar uopste ?
 
Ne znam koliko si upućen u ovu problematiku ali ovo je jedan jedini način da legalno kao gazdinstvo izađeš u prodavnice.
Konkretno za prehrembanu proizvodnju moraš imati:
Objekat koji je registrovan u centralnom registru objekata za preradu hrane-to zahteva i ovaj pravilnik
Taj objekat mora biti urađen po pravilniku o preh objektima a to znači da imaš mesto rada,skladište,pomožbno prost ....(pročitaj) a sa ovom uredbom je to izbegnuto recimo toalet možeš koristiti onaj iz kuće..itd
Trećaa najbitnija stvar ovim pravilnikom se izbegava tehnolog (recimo zakon o pivu glasi da tehnološki proces proizvodnje piva mora kontrolisati tehnolog sa 240 bodova i 2 godine radnog iskustva u oblasti pivarstva).Ovde ne treba tehnolog vlasnik gazdinstva je odgovorno lice.
Ja ovako nešto čekam već 10 g eto ministar mi skoro čvrsto obećao da će napokon biti i ispunio obećanje.
 
Imam neki problem sa instalacijom adobea tako da ne mogu da skinem pravilnik.
Ono sto mene interesuje je da li moze odma da se registruje kao preduzetnik i placas pausal 10000 , ili moras prvo da registrujes pg pa na troskove pg placas jos dodatno 10000
 
Ja sam registrovan kao preduzetnik, i ta preduzetnička radnja ima registrovano gazdinstvo, znači radnja, doduše ja i na svoje imam gazdinstvo. Gde sam ja u ovoj priči pošto plaćam PiD preko radnje?
 
Imam neki problem sa instalacijom adobea tako da ne mogu da skinem pravilnik.
Ono sto mene interesuje je da li moze odma da se registruje kao preduzetnik i placas pausal 10000 , ili moras prvo da registrujes pg pa na troskove pg placas jos dodatno 10000
Po zakonu ne možeš plaćati PIO po dva osnova,znači ako plaćaš kao preduzetnik ne plaćaš PIO na osnovu zemlje.
Ako imaš više od 0,5 ha a ne plaćaš PIO po drugom osnovu dužan si da plaćaš na osnovu zemlje.
Nisi dužan ništa duplo da plaćaš,e sad koji si ti model izabrao i da li si ga uopšte izabrao ja ne znam.
Pošto je taj proizvod oporezovan pretpostavljam da u nekom vidu moraš biti u pdv-u,da li kao gazdinstvo u PDV-u ili kao preduzetnik to je već lični izbor.
Ono na šta većina cilja je da ne budu oporezavni uopšte i da ne plaćaju doprinos po nijednom osnovu neće moći .
Svaki preduzetnik koji ima osnov može da otvori i PG.
Poljoprivrednik može da ima PG i kao fizičko lice i kao pravno lice.

Sicko i za tebe važe odgovori.
 
Плаћаш као и досад и гассссс, нема да се нагомилава или продужава.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh