Vesti i obaveštenja

Kadmijum, jedan od teskih metala,hmm. Da nema to neke veze sa Černobilom, Ukrajinom, nekim uvozom odande? Ili možda gresim, odakle kadmijum uopste?
 
Interesuje me vase saznanje, u vasim opstinama kako ide uzurpacija zemje za turski tok gasovod, ovde jako slabo ima informacija! Neki kazu da uzimaju 50 metara a drugi da ce raditi na 20 m. Da ceo projekat urade do kraja decembra!?
Ova slika iz naseg atara cev precnika 80 cm, a nov gasovod navodno ima skoro 2 metra precnika!!!!!
QtFc6E3.jpg
[/IMG]
QtFc6E3
QtFc6E3
 
Ako ti nešto znači, ja ti mogu preneti kako će se kod nas graditi cevovod koji će povezivati Veliki Bački kanal i reku Krivaju na kojoj se pravi akumulacija, i za koji su zadužene Vode Vojvodine. Taj cevovod treba da pređe preko dve moje njive. Cev u cevovodu je prečnika 110 cm, rov za cev se kopa u širini od 2m, dubina će na mojim parcelama od vrha cevi do površine biti od 80-90 cm do 120 cm, zavisno od konfiguracije terena. Za radove zauzimaju 15m širine. Koliko će trajati radovi ne znam, po predlogu isplate nastale štete se računa izgubljen usev u samo jednoj godini i smanjen rod u narednoj godini, što bi trebalo da znači da se radovi moraju završiti u jednoj godini.
 
Ako ti nešto znači, ja ti mogu preneti kako će se kod nas graditi cevovod koji će povezivati Veliki Bački kanal i reku Krivaju na kojoj se pravi akumulacija, i za koji su zadužene Vode Vojvodine. Taj cevovod treba da pređe preko dve moje njive. Cev u cevovodu je prečnika 110 cm, rov za cev se kopa u širini od 2m, dubina će na mojim parcelama od vrha cevi do površine biti od 80-90 cm do 120 cm, zavisno od konfiguracije terena. Za radove zauzimaju 15m širine. Koliko će trajati radovi ne znam, po predlogu isplate nastale štete se računa izgubljen usev u samo jednoj godini i smanjen rod u narednoj godini, što bi trebalo da znači da se radovi moraju završiti u jednoj godini.
Za oko 100 kvadrata ja dobio 4800.Uopšte nisam potpisao dozvolu za ulazak u posed.Nisam ni bio na proceni štete ali je procenitelj naveo da smo zajedno bili a to nije istina.Nigde nema potpisa mog.Ne znam dal da ih tužim.
 
Nama Vode Vojvodine daju 36 din po kvadratu za površinu gde su radovi (15m širine), plus 22 din po kvadratu za površinu gde je rov (1.9m) za umanjenu vrednost parcele. Za trajne objekte postavljene u njivi plaćaju tržišnu vrednost parcele koju odredi poreska uprava (naravno samo za zauzetu površinu). Tako npr. kod mene će u njivi biti neka betonska građevina (ne znam kakva, kućica ili šaht) 5mx5m i za to ću dobiti odštetu od oko 80e. Kad sam im rekao da ću im ja dati duplo toliko samo da mi ne stavljaju toliku prepreku u sred njive široke 18m i zbog koje ću se patiti ceo život, kažu tu nema razgovora. :osmeh:
 
Nazad
Vrh