Vesti i obaveštenja

Inteligencija naseg naroda je na zavidnom nivou. Ko razume shvatice.

Ako ti bolujes od politickih bolesti koje prouzrokuje tvoja nadvisna intelegencija onda leci se.
Ne moras opet da mi se kacis bez potrebe.
Jos jednom mogu reci da apsolutno me ne interesuje "ko" od politicara predlaze ili donosi i "ko" sta od njih usvaja ako je to za dobrobit poljoprivrednika onda to podrzavam.
Tvoj problem je politicke prirode pa zato ni tako dobar predlog ti ne odgovara, sto ne verujem da je slucaj i sa ostalim poljoprivrednicima.
Ovo je drugi put da trazis neki verbalni duel sa mnom pa bi ti preporucio da me zaobilazis.
Ako si shvatio onda se nadam i da si razumeo.
 
Kakvih ti problema imas i gde sam ja to tebe spomenuo. Mogu samo reci da je ovo sa tvoje strane cist bezobrazluk i da ovakvo ponasanje mora biti sankcionisano. Ja jos nikom na ovom forumu nisam rekao da treba da se leci ili da je bolestan.
 
Nisi rekao da je bolestan, al ti nesto nije jasno sto se tice moje intelegencije i ovo ti je drugi put da me napadas indirektno na foru "ko razume shvatice"
"Inteligencija naseg naroda je na zavidnom nivou. Ko razume shvatice".
Tako da nemoj da se pravis sad mlakonja i da poreknes da ovaj post nije meni bio posvecen.
Cega si se plasio da sam na Ivicinoj strani? Na strani sam dobrog datog predloga.
Mnogo si dvolican paor kad se kacis bez potrebe pa onda trazis spas u moderatore.
Sa ovim postom bi zavrsio s tobom svaku prepirku.
 
Ma ida nisu hteli to da urade morali su 90 posto traktora nebi preslo texnicki.
 
Ni najmanje nije bila tebi namenjena, ali vidim da si se ti nasao u tome.
Uopste nisam komentarisao tvoj post, vec sam se samo nadovezao na moj predhodni.
Nisi shvato sta sam hteo da kazem i ocigledno ne shvatas sta je to cika Ivica(Tadic) uradio.
Ovde u opste nije bitna vest, vec sasvim nesto drugo.
Ovaj zakon je donet da bi bio menjan u onom momentu kad to njima najvise odgovara.
A ti momcino ako imas nesto licno da mi kazes slobodno preko PP.
 
Ni najmanje nije bila tebi namenjena, ali vidim da si se ti nasao u tome.
Uopste nisam komentarisao tvoj post, vec sam se samo nadovezao na moj predhodni.
Nisi shvato sta sam hteo da kazem i ocigledno ne shvatas sta je to cika Ivica(Tadic) uradio.
Ovde u opste nije bitna vest, vec sasvim nesto drugo.
Ovaj zakon je donet da bi bio menjan u onom momentu kad to njima najvise odgovara.
A ti momcino ako imas nesto licno da mi kazes slobodno preko PP.

Nista licno. Al mi se ucinilo da stalno imas nesto protiv kad su moji neki postovi u pitanju. Bice mi drago da u buduce ne bude vise tako. Nisam uopste imao u sta da se nadjem. Jednostavno tako je ispalo pisajuci taj post nakon mog.
 
Jasno je kao dan da su oni od prvog momenta znali da registracija traktora mora i treba da ostane trajna, ali su ovo iskoristili u predizborne svrhe (ma koja partija bila). Prvo su kao doneli zakon, a onda su kao toboz dobrocinitelji ispravili "svoju" gresku uvidevsi da su pogresili i poslusavsi glas naroda. Ovo je jeftina "fora" koja je prodata nasem narodu (koji nije bas na zavidnom nivou inteligencije, jel da nije tako nebi bili tu gde smo danas).
Tako da Peet ovaj moj stav se nije nista vise odnosio na tebe nego na mene. Mozda je ispalo kao da sam te prozvao ili uvredio (posto se zadesio post za postom), ali moja namera nije bila to. U svakom slucaju :ppozdrav:
 
Ko god da se zalaze za nase interese dobro je, ali bitno je i da nas posle izbora ne zaboravi kao ekipa na vlasti kada im treba glas onda obecavaju kule i gradove, kada ga dobiju onda idu price kao mi to nismo tako misliliili to mi nismo rekli a budzet poljoprivrede 2.5% a sta se drugo izvozi osim poljoprivrednih proizvoda? znam recice te a gvozdje iz zeljezare pa nju drze braca ameri,i veliki deo zarade ide njima. a zarada od poljoprivrede ide u prodavnice i kupuju se stvari koja je proizvela nasa privreda ,ali nase privrede vise nema.zasluga ljudi koji su nam toliko toga obecali. ima jedna stara poslovica Obecanje ludom radovanje.samo ono sto su uradili to treba da vidimo. znate li na kom principu rade kockarnice kladionice....... na principu ljudse pohlepe e oni se isto time sluze kao bice subvencije tolko i tolko . a koliko ce me kostati nafta djubrivo i osali inputi?
 
Sve su to psiholozi razradili i proracunali.Na zalost nebi bilo prvi put da nas zaborave posle izbora.Sad ptred izbore,kad oni popustaju treba izvuci maksimum.A oni sad stisli,pa sta nas ceka posle.:zli:
 
[h=2]PROTIV FABRIKE ZA PRERADU OTPADA[/h] [h=1]EKO REFERENDUM U KOVAČICI[/h] Nedelja, 18. Decembar, 2011.| Autor: Slavica Tomčić

[h=3]Pod pritiskom građana, lokalne vlasti organizovale javno izjašnjavanje o izgradnji postrojenja „Junirisk“[/h]
126260.jpg

BEOGRAD - Štite poljoprivredu!
Građani Kovačice izjasniće se na referendumu koji je zakazan za 18. decembar da li su za to da se u njihovom gradu izgradi fabrika za preradu opasnog otpada „Junirisk“.
Referendum su lokalne vlasti raspisale pod pritiskom građana koji ne žele da fabrika, kako kažu, uništi njihovu poljoprivrednu proizvodnju i životnu sredinu.

- U Kovačici nema industrije i zato nam nije potrebna fabrika za preradu azbesta, cijanida, broma i drugog opasnog kancerogenog industrijskog otpada. Pokrajinski sekretarijat izdao je 29. aprila 2010. godine „Junirisku“ lokacijsku dozvolu za gradnju fabrike u Kovačici i pošto ona važi dve godine, sada pokušavaju da dobiju i građevinsku dozvolu. Protivimo se izgradnji fabrike zato što niko neće hteti da kupuje zagađene proizvode. Neka je grade u nekom jarku, a ne u poljoprivrednoj sredini. Referendum je jedini način da se građani izjasne da su protiv toga - kaže Savo Kolarski, odbornik grupe građana.

Predsednik opštine Miroslav Krišan kaže da opština, osim što je dala saglasnost, nema nikakve veze s dozvolama za gradnju fabrike.

- Odluke o gradnji te fabrike su u nadležnosti Vojvodine, koja izdaje sve dozvole. To je fabrika za preradu industrijskog otpada, a ne opasnih materija, i ne utiče na zagađenje životne sredine. U lokacijskoj dozvoli koju je „Junirisk“ dobio od Pokrajinskog sekretarijata za urbanizam i životnu sredinu stoji da će se u fabrici prerađivati motorna ulja, zauljena i zamuljena zemljišta i salonit ploče - kaže Krišan.
Duraković: Sve po zakonu

Bora Duraković, vlasnik „Juniriska“, tvrdi da takva ista fabrika radi četiri godine u Rakovici „pa se niko nije otrovao“.
- To je čisto politikanstvo i nema veze sa zagađenjem životne sredine. Zbog političkih sukoba u Kovačici četiri godine ne mogu da dobijem sve dozvole za gradnju fabrike. Sve se radi po zakonu i mislim da smo konačno na kraju tog procesa. Dobili smo integralnu dozvolu od Ministarstva za zaštitu životne sredine i 98 odsto posla smo već završili - kaže Duraković i dodaje da odluka građana na referendumu neće imati nikakve pravne efekte pošto opština ne odlučuje o tome.
 
dobar dan forumasi imam jedno pitanje neznam kome da se obratim ili u kojoj temi da pisem,starac je poceo da uplacuje pio od 88god i imao je prekid od 2002 do 2004 a 2006 su mu trazili da uplati dug od 230 000 dinra a placao je 43 000 od 2006 da bih dobijao subvencije kao i svi ostali stariji poljoprivrednici..........sada momentalno ima dug od 266000 plus kamata od 190 000dinara i sada je dobio opomenu i sada mu prete prinudnom naplatom i sada mu traze da uplati dug a kamata da ostane,neznamo da li da UPLATIMO dug ili da ostavimo da vidimo sta ce se desiti,u svakom selu ima na stotine poljoprivrednika koji nisu te dugove izmirili a dobijaju opomene od PIA..........
Da li neko od forumasa ima takav problem ili je upucen u ovo STA RADITI......... jer pio preti da ako ne uplatimo taj dug necemo dobiti subvencije za ostalih 15hektara zemlje....
 
Gledam sad Vojvođanski dnevnik kad prilog o štrajku policajaca i poljoprivrednika.Ko ima pravo a ko ne da dođe ispred vlade RS i bio se oglasio predsednik udruženja mislim Pančeva i sad će biti posle dnevnika emisija o tim slučajevima kao mi poljoprivrednici dobijamo prijave a oni imaju pravo da blokiraju BG.
 
  • Like
Reagovanja: 472
Sve pohvale za novinarku .....

Jedino mi nije jasno šta će biti sa novcima od ljudi koji su platili kaznu?
 
Nazad
Vrh