Vesti i obaveštenja

Vlada Srbije objavila privremene mere za Agrobanku... sad su je proglasili odjednom nelikvidnom i rizicnom pred kraj mandata jer poseduje hipoteku na 80% drzavene zemlje u Vojvodini.. i sad ce to sve "posteno" da se prodaaa... predvidjam takav scenario, bas bih voleo da gresim!
 
Zbog mnogo oštećenih članova foruma evo svežih informacija.
MAFIJAŠI SU ME UNIŠTILI

BRANKO SAMARDžIĆ, SUVLASNIK „TRANSPETROLA“ SPECIJALNO ZA „ZRENjANIN“
SUNOVRAT sečanjskog „Transpetrola“, nekada jedne od najuspešnijih privatnih firmi u ovom delu Banata, iznenadio je mnoge, pa i njenog osnivača i suvlasnika – Branka Samardžića?! U pismu koje nam je iz SAD, gde trenutno boravi, prosledio internetom, Samardžić za to ne vidi sopstvenu odgovornost, već sve svaljuje na sugrađanina koga je pre 19 godina zaposlio i u koga je, naposletku, zato što se pokazao „vrlo savesnim, odgovornim i sposobnim“ postavio za direktora. On krivi i „beogradske mafijaške organizacije“ po čijim nalozima je navodno direktor postupao, ali i neimenovane lokalne firme, koje su vidno napredovale u proteklih par godina, a čija će imena, objašnjava Samardžić, biti poznata ukoliko se analiziraju ugovori sa štetnim posledicama po „Transpetrol“.
Po Samardžiću, uni-štenje „Transpetrola“ organizovano je od novembra 2010. do aprila 2011. u periodu kada je on, kako je to praktikovao desetak godina unazad, bio van Srbije. On je ubeđen da mu je firma sada u stečaju „zbog mnoštva kriminalnih radnji“ direktora.
- On je meni svakodnevno podnosio usmene izveštaje, o pozitivnom poslovanju i pozitivnoj trgovini žitaricama, što se može videti i u završnim računima i po svim izveštajima inspektora koji su redovno dolazili u firmu. U prethodnih 18 meseci, „Transpetrol“ je napravio promet ode 56 miliona evra pri čemu je profit trebalo da bude tri miliona evra – piše Samardžić i ističe: – Očekujem da se ispita prodaja žitarica i naplata istih i da se ustanovi gde su otišle ogromne količine žitarica i đubriva kojih nema, a stoje kao da su na stanju moje firme. Zašto nikad nije fakturisan transport koji su firmini kamioni uredno obavili i prešli 800.000 kilometara za godinu dana, što je u protivvrednosti od 1,2 miliona evra.
Po prvim sagledavanjima stečajne upravnice Dragice Arsić, „Transpetrol“ poljoprivrednicima, državi, bankama i drugim poslovnim partnerima duguje 1,36 milijarde dinara, a raspolaže imovinom od „svega“ 800 miliona dinara. O finansijskom stanju ove firme slika će biti mnogo pouzdanija kada svoja saznanja o potraživanjima „Transpetrola“ nadležnima predoči sam Samardžić koji se, kako nam je rekao, u Sečanj vraća krajem marta, a možda i ranije.
Z.DedićZIME NA SUNČANOM MAJAMIJU
Pitali smo Samardžića koliko je novca potrošio u proteklih deset godina na putovanja u SAD (Majami) gde je u protekloj deceniji provodio zime. Da li se i tim izdacima može „objasniti“ dubioza „Transpetrola“.
- Potrošio sam minimalno u odnosu na profit moje firme ostvaren u 30 godina postojanja. Možda dva odsto od onog što je neogovornim poslovanjem uništio čovek koji je prodao mene, moju familiju i radnike – kaže Samardžić i dodaje: – Nikada iz firme nisam uzeo ni jednu paru, a da to nije evidentirano.
List Zrenjanin
Na brzim informacijama zahvaljujem Spasi Mladenovski iz JT.
 
Svako ima svoju priču,a ovo je njegova.Ja lično znam da se jedna guma za kamion nije mogla kupiti ,a da se pre toga on ne pita(makar bio u SAD) tako da je sve ovo lažžžž.
 
VAŽNO SAOPŠTENJE:

AKO VAM,OD SUTRA PA NADALJE,POŠTAR DONESE KOVERTU IZ SUDA-NE PRIMAJTE JE!!! U KOVERTI SE NALAZI VAŠE UTUŽENJE ZA NEPLAĆENU RTS PRETPLATU!!! RTS POKUŠAVA DA NAPLATI ZASTARELA ( !!! ) I NEZAKONSKA POTRAŽIVANJA OD GRAĐANA POŠTO SU OSTALI BEZ NOVCA-NE NASEDAJTE NA TU PREVARU! AKO PRIMITE KOVERTU UŠLI STE SA NJIMA U POSTUPAK PRINUDNE NAPLATE-MOLIM VAS PROSLEDITE OVO PISMO SVOJIM GRUPAMA I PRIJATELJIMA. . RTS je poslao 390 000 tužbi
Ustavni sud Srbije je oborio odluku Skupštine o plaćanju RTS-a i proglasio je neustavnom.
Takođe je EPS-u Srbije zabranjeno da RTS pretplatu stavlja na račun za struju jer nije registrovan za tu vrstu delatnosti.
RTS-u je naloženo da sklopi pojedinačne ugovore sa građanima-što RTS,do danas nije učinio.
Sva potraživanja starija od godinu dana su po zakonu o obligacionim odnosima zastarela...
 
Ja bas nisam siguran da je tako. A za poslednju recenicu znam da sigurno nije tako. Posto sva potrazivanja zastarevaju nakon 2 godine, ako se prethodno nije podnela tuzba, a ne nakon jedne godine.
 
Za jednu godinu zastarevaju:
Potraživanje naknade za isporučenu električnu i toplotnu energiju, plin, vodu, za dimničarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka odnosno usluga izvršena za potrebe domaćinstva; potraživanje radio-stanice i radio-televizijske stanice za upotrebu radio-prijemnika i televizijskog prijemnika; potraživanje pošte, telegrafa i telefona za upotrebu telefona i poštanskih pregradaka, kao i druga njihova potraživanja koja se naplaćuju u tromesečnim ili kraćim rokovima; potraživanje pretplate na povremene publikacije, računajući od isteka vremena za koje je publikacija naručena. Zastarevanje teče iako su isporuke ili usluge produžene.

ostatak je ovde
http://www.carinskatarifa.com/tekstovi/zastarelost.htm
 
Oko rtv pretplate je vrlo prosto. Da li je iko od nas potpisao ugovor sa njima? Nije. Prema tome samo neka tuze, jedva ih cekam da sudu! :osmeh:
 
Skupstinska vecina moze da izglasa zakon po kome mi treba da skocimo sa Varadinskog mosta u Dunav. Ko misli da je to u redu neka skace. Tako i za rtv pretplatu. Dok mi ne ponude ugvor iz kojega se jasno vide i njihove obaveze i dok ga ne potpisem ( anecu ga potpisati, jer imam ugovor sa KDS-om), ne dam ni jeda jedini dinar.
 
plaćam open tv,pa neka oni telekomu fakturišu,a što se tiče zastarelosti,ukoliko ne podnesu tužbu u roku od godinu dana od izdavanja računa onda mogu da se slikaju,znaci mogu da nas tuže samo za godinu unazad,12*500=6000 plus troškovi,takse..
 
Jasno mi je sve po gornjim postovima i svima zahvaljujem. Jednostavno ja rts i to sto gledam , gledam i placam kroz "total" uslugu, tako da zbog mene oni ove lokalne predajnike mogu da ugase a ako su nekom potrebni neka sa njim i vezu ugovor o isporuci usluga tzv javnog servisa
Bas sam to hteo da napisem,i ja placam total,neka mi iskljuce na totalu i gotovo....
 
Ja sam placao u pocetku.Sad su mi skinuli sa racuna i krenuli od nule.Znaci da cekam pisamce.:osmeh:Inace placam kablovsku i to od nove godine digli na 1050dinara.Mada sam ugovor licno potpisao na 3evra.Sam lopovluk,a da ne pricam sto se emituju sve besplatni kanali.Sve sto se placa su postepeno prestali emitovati.::samo bes::
 
Ja sam placao u pocetku.Sad su mi skinuli sa racuna i krenuli od nule.Znaci da cekam pisamce.:osmeh:Inace placam kablovsku i to od nove godine digli na 1050dinara.Mada sam ugovor licno potpisao na 3evra.Sam lopovluk,a da ne pricam sto se emituju sve besplatni kanali.Sve sto se placa su postepeno prestali emitovati.::samo bes::

nisu ti skinuli sa računa tek onako,već te za tu sumu tuže.....a kod tih kablovskih obratite svi pažnju na sitna slova u ugovoru
 
Nazad
Vrh