Vesti i obaveštenja

E bas to gledajte samo sta rade !!!!:zli::zli::zli::zli:::samo bes::::samo bes::::samo bes::::samo bes::
 
Prosle godine je Dusan krenuo sa ciscenjem. Jel moze barem neko da se javi ko je video te ociscene kanale.
Arapi su uglavnom i kupili firme koje imaju vec taj problem uglavnom resen. A po zakonu o polj.zemljistu odrzavanje kanala jednim delom pada na korisnike zemljista, a drugim delom na lokalne samouprave i ostale vlasti.
 
Kod nas u selu je ocisceno nepuna 2 km kanala, koji su opet zarasli, a sledece godine ce biti ko da nisu cisceni, samo su bezveze korenje, smece i mulj povadili narodu po njivama, i rasirili, ali tek 4 meseca kasnije.
 
Pa ni narod nije mutav.
Kod nas su uradili prosirenja puta, nov asvalt, sve komplet.
Preko noci neki idioti pobacaju smece u tek ociscene kanale.
I narod je veoma nezahvalan.
 
Ovde su takođe svi kanali očišćeni,produbljeni i prošireni.Sada imamo jedan problem,nema kiše i snega da ih napune.
 
Kad je neko uložio trud da ih iskopa ,zaista bi bilo sramota zapustiti ih . Svaka čast kad neko misli o tome.Nažalost kod mene slabo ,sporadično (one glavne ,velike),čiste.
 
Imamo kanale samo pored puta, koje na zalost nesavesni zatrpavaju otpadom.
Nemamo kanale za navodnjavanje-odvodnjavanje, mada to placamo. :sta:
Mada ti kanali ne bih mogli kod nas da posluze svrsi jer nismo bas ravnicarski predeo.
 
Kod nas sluze kanali uglavnom za odvodnjavaje,a mogli da sluze i za navodnjavanje,ali kad treba voda iz DTD onda treba da se debelo plati...
 
Mi smo im se izgleda opasno zamerili. Kanali nisu cisceni godinama, barem tri, a prvo su i Arapima ponudili 7.juli i drzavnu zemlju kod nas.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Prošle godine je razgrnuto ono što je ostalo od pretprošlogodišnjeg čišćenja kanala po ataru.Ostali su još neki izuzetno veliki kanali koji su zarasli u trnje i šipražje pa ćemo videti da li će i njih čistiti ali sve u svemu najniži delovi atara su sanirani.
 
U našem ataru je počelo čišćenje kanalske mreže.Kanal, koji je trebao da se kopa još u vreme komasacije (1970),sada je iskopan.
 
[h=2]Za zakup hektara - 72 hiljade dinara[/h] sreda, 06 februar 2013 09:13


PANČEVO, 5. februar 2013. (TV Pančevo) – Za razliku od jučerašnje licitacije poljoprivredne zemlje u državnoj svojini koja se daje u zakup na tri godine, starčevački paori najavljuju da su izuzetno bogati ili da je inat loš drug. Kako drugačije proceniti to da su prve licitacije sa početnih 40 hiljada dostigli izlicitiranih 63 i 67 hiljada dinara za hektar zakupa, a da je jedna njiva sa početnih 35 hiljada dinara dostigla cifru od 72 hiljade dinara.
Na samom početku bilo je malo iskrica, koje su se brzo smirile.
- Nije bilo problem,a sem malih nesuglasica na početku, koje smo prevazišli u toku sastanka, kaže Željko Lazić, član Gradskog veća.
Sem na početku sve ostalo prošlo je u najboljem redu.
- Svi učesnici licitacije su zadovoljni, kao i mi iz komisije.Postignute su odliučne cene, rekao je Lazić.
- Zemlja je skupa već od početne cene, a kamoli ovo što se licitira. Trebalo je da postoji dogovor, veli Dejan Stojanov, učesnik licitacije.
Zakup zemlje u starčevačkom ataru ukazuje da je sve manje zemlje za one koji hoće da je rade. Međutim, cena je sve veća.
S obzirom da je reč o zemlji prve klase početna cena zakupa bila je od 30 hiljada do 40 hiljada dinara po hektaru. Međutim, negde je dostigla i 67 hiljada za zakup hektara, poručiuje Lazić.
- Verovatno su ljudi mislili da rade, pa nisu pitali šta košta, zaključuje Stojanov.

Već sutra na licitaciji će se naći poljoprivrednici iz Omoljice, dok će zatim svakog narednog dana licitirati zemljoradnici Banatskog Brestovca, pa 8. februara paori iz Pančeva i Dolova.
 
Eto a kad sam ja pisao da sam uzeo za 250e po jutru neki me proglasili nenormalnim...
 
Mi smo im se izgleda opasno zamerili. Kanali nisu cisceni godinama, barem tri, a prvo su i Arapima ponudili 7.juli i drzavnu zemlju kod nas.

Da je to bio slucaj u bilo kojoj drugoj opstini oglasio bi se neki celnik iz opstine da iznese svoj stav sta i kako nije svejedno i opstina ostaje bez velikog broja hektara .
A posto kod nas su u opstini koalicija urs,sns,sps naravno da cute ko p....... i nemaju nikakav stav SRAMOTA .
 
Surcin je vrlo bogata opstina, ali se definitivno cudne stvari desavaju.
Ima ljudi u opstini koji stvarno pokazuju dobru volju na svom radnom mestu. A opet sa druge strane kad pogledas ukupnu sliku, jasno je da nesto ne valja.
Moram da priznam da nikad nisam razumeo filozofiju klanja vola za kilo mesa.
 
Nazad
Vrh