Vesti i obaveštenja

DusanA tu si doveli snovi o evropi,a ne prvenstveno okrenutost jacanju svoje drzave....jure tu evropu a ona im samo uslove gore postavlja i jos vise osiromasuju narod...
 
Vlada je ocajna, besparica velika, hvataju se i za najmanju slamku, taj novac ce trajati - koliko ? dva, tri meseca, mozda i manje, i sta posle kada taj novac prodje kroz probavni sistem..., nema vise, a njive nisu vise nase nikada.
A sa druge strane, da li bi bilo lakse da je tu zemlju uzeo neko od "domacih" tajkuna, pa i oni vec imaju hiljade hektara, a i pitanje koliko su i oni domaci.
U svakom slucaju zalosno gde su nas doveli nasi snovi o sopstvenoj velicini.
Njive treba da ti sitnijim paorima, omoguciti im da se pokrenu, jer u sadasnjem sistemu licitacija nemaju nikakve sanse za zakup, i polako prelaze iz stagnacije u nazadovanje.
 
Ljudi laze dinkic.Postoji prica da je zemlja data arapima na 99god zakupa a ne na 30god. Zasto dinkic nije ponudio zemlju i drugima i kakva je to teorija da ce arapi uvesti najbolje tehnologije a zemlju samo imaju u saksijama.Sta znaci i to da zemlju nemogu prevesti u gradevinsku namenu za 6 ili 7 god .To znaci da zemljiste koje kupuju seici u pojasu od beograda prema aeodromu za par godina moze biti gradevinsko i po kojoj ca se ceni prodavati za stotine hilj.evra po hektaru.BRAVO DINKICU a zasto im nije dao besplatno propale fabike pa neka donesu najbolje tehnologije i da zaposle narod .Poznata nam je stucnost gos dinkica sto se odnosi na ekonomiju a to je FIAT gde je drzava izgradila 70pos fabrike i jos 10000hilj. evra za svakog zaposlenog radnika a samo da bi imao grad koji ce na izborima glasati za URS a zaduzivali drzavu a sad se pravda.

- - - - - - - - - -

Ljudi laze dinkic.Postoji prica da je zemlja data arapima na 99god zakupa a ne na 30god. Zasto dinkic nije ponudio zemlju i drugima i kakva je to teorija da ce arapi uvesti najbolje tehnologije a zemlju samo imaju u saksijama.Sta znaci i to da zemlju nemogu prevesti u gradevinsku namenu za 6 ili 7 god .To znaci da zemljiste koje kupuju seici u pojasu od beograda prema aeodromu za par godina moze biti gradevinsko i po kojoj ca se ceni prodavati za stotine hilj.evra po hektaru.BRAVO DINKICU a zasto im nije dao besplatno propale fabike pa neka donesu najbolje tehnologije i da zaposle narod .Poznata nam je stucnost gos dinkica sto se odnosi na ekonomiju a to je FIAT gde je drzava izgradila 70pos fabrike i jos 10000hilj. evra za svakog zaposlenog radnika a samo da bi imao grad koji ce na izborima glasati za URS a zaduzivali drzavu a sad se pravda.
 
DusanA tu si doveli snovi o evropi,a ne prvenstveno okrenutost jacanju svoje drzave....jure tu evropu a ona im samo uslove gore postavlja i jos vise osiromasuju narod...

Pogresno, ne jure oni evropu, jer eu znaci red, rad i disciplainu, pravi sistem vrednosti i postovanje zakona. To je prazna prica, oni jure sopstvene interese i gledaju kako da prekriju tregove svoje krivice. Jedno je prica o evropi, a stvarnost je rad na tome da nas sve vise udalje od toga, jer to njima prvenstveno ne odgovara, kako politicarima, a da ne pricam o monopolistickim biznismenima kojima bi dosla konkurencija i ko zna sta jos.
Kada sam rekao sopstvena velicina mislio sam na zablude u skorijoj istoriji.
 
Pogresno, ne jure oni evropu, jer eu znaci red, rad i disciplainu, pravi sistem vrednosti ipostovanje zakona. To je prazna prica, oni jure sopstvene interese i gledaju kako da prekriju tregove svoje krivice. Jedno je prica o evropi, a stvarnost je rad na tome da nas sve vise udalje od toga, jer to njima prvenstveno ne odgovara, kako politicarima, a da ne pricam o maonopolistickim biznismenima kojima bi dosla konkurencija.
Kada sam rekao sopstvena velicina mislio sam na zablude u skorijoj istoriji.

Mislim da ti gresis,jer da ako je evropa red,rad i disciplina zasto su u losim situacijama farmeri u Madjarsko,Rumuniji,Bugarskoj,cak i u Spaniji...mi smo za njih topovsko meso,jednostavno samo deo resursa da otmu...citav bankarski sistem EU je napravljen da od manjih drzava napravi vecne duznike i robove..Ako si bio negde u Evropi sigurno si video da takav sistem u selu ovde ne bi uspeo,jer je ovde,tj u Srbiji preveliki br poljo gazdinstava..tj cim i ako nekada,ali ne dao Bog da udje u nju i da se opamete,polovina ratara i farmera u Srbiji ce propasti i potonuti..pisao sam konkretno o poljuprivredi jer se time bavimo i ja i Vi...o ostalim stvarima necu,mada je sve isto..
 
Evo, gaaaa! Moj čovek Neđooo progovorio jezikom koji razumem! Zbog te usrane Evrope se i srljalo grlom u jagode u privatizaciju/tajkunizaciju Srbije(pa i većeg dela bivše SFRJ). Kako je kina mogla da ostane komunistička zemlja do današnjeg dana i pritom se popela na zavidnu poziciju druge ekonomije u Svetu?
Ako je već trebalo odbaciti stari sistem, zar nije vredelo pokušati sa reformom postojećeg umesto rušenja iz temelja?
Ako je moralo baš po svaku cenu distancirati se od svake veze sa komunizmom i socijalizmom zašto se to nije činilo postupno kroz vaučersku privatizaciju? Odnosno podeliti veći deo akcija društvenih firmi njihovim radnicima, živim penzionerima i naslednicima umrlih penzionera(u slučaju da su nezaposleni, studenti itd...) i jedan manji deo svim građanima, pa ko hoće neka svoje akcije proda, pokloni, baci ili čuva ili čak kupuje još. Državno da je za početak ostalo državno...
Zašto smo žurili da preskočimo četiri stepenice kad i svaka budala zna da takve vratolomije predstavljaju rizik?

Valja ipak pogledati taj film "Težina lanaca" od Borisa Malagurskog. Ima tu pametnih misli. Interesantan je i njegov dosta stariji američki kolega Majk Mur i daleko stariji bivši državni sekretar SAD Henri Kisindžer. I bivši detektiv policije Los Anđelesa, Majkl Rupert ima interesantne poglede o Balkanu i SFRJ.
 
Poslednja izmena:
Krlemrle ja i ti imamo dosta slicna misljenja,samo se malo razlikujemo tu oko onog uvezanog...ja sam uvek bio da se okrenemo prvenstveno sebi kao naciji,drzavi,da se vrati ponos ljudima,ekonomija da ojaca...kad se to uradi nece trcati ovi nasi levati za evropom nego evropa za nama...evropa namerno pisem malim slovom..za mene smo prvo mi,pa rusija kao potencijalno izvozno trziste na kom mozemo svi zaraditi..
 
Kada kazem evropa mislim na prave drzave kojima treba teziti, a ove koje si nabrojao su samo za nijansu bolje od nas, kao i grcka, italija, portugalija, zato su se i nasle tu gde jesu.
Okrenuti se sam sebi je u danasnjem svetu nemoguce, ta politika nije nikada unapredila nijednu zemlju, a posebno ne male i limitirane zemlje poput nas.
Ali u pravu si, nase interesovanje ovde je poljoprivreda, ja sam ljut, pa sirim temu na nepotrebne stvari.
 
DusanA razumem ja tebe u potpunosti,svima nama je isto...samo nas voda deli i druga imena politicara...jedine zemlje koje su uredjene tako da mogu reci da brinu o svojim seljacima su Austrija,Nemacka i Svajcarska...sve ostalo je ispod njih dosta,ali nazalost i iznad nas podosta...
 
Kada kazem evropa mislim na prave drzave kojima treba teziti, a ove koje si nabrojao su samo za nijansu bolje od nas, kao i grcka, italija, portugalija, zato su se i nasle tu gde jesu.
Ali u pravu si, nase interesovanje ovde je poljoprivreda, ja sam ljut, pa sirim temu na nepotrebne stvari.

Sa tom pravom Evropom(Francuska, Velika Britanija, Nemačka...) mi ne možemo nikada pa čak ni onda da se poredimo niti da se ugledamo na njih jer smo stasavali u potpuno različitim okolnostima.
Naša Srbijica ili Jugoslavija nikada tokom svoje istorije se nisu bavili trgovinom robova i eksploatacijom robovske radna snage. Mi nikada nismo imali kolonije i nismo izlivali zlatne poluge od jevrejskih zuba i burmi pa oprali kod Švajcaraca, nadaleko čuvenih po neutralnosti. To je ozbiljna razlika u startnoj poziciji.
To je kao kada bih ja sada uzeo da se ugledam na imućne poljoprivrednike i na svom gazdinstvu kopiram njihove primere, a nisam bio fudbaler niti radio u zadruzi dok se moglo onako... Niti mi je otac bio heroj privatizacije, niti sam kao jedinac oženjen jedinicom nasledio kuće i kapitale od oca, tasta i strica-neženje... Ja moram da gradim sopstvenu strategiju jer je način na koji posluje onaj imućniji neostvariv u mom slučaju, a ne bi mi išlo na korist ni da spregnem sa njim nego uvek radije sa sebi podobnim kao što i činim.
 
A kojim to drzavama u evropi treba teziti?

ALO BRE LJUDI, PA SAPLICU NAS DECENIJAMA, BOMBARDUJU, UVODE SANKCIJE, PONIZAVAJU NA SVE MOGUCE NACINE.
I sutra kao da nas prime u eu, a ni jedna nasa firma ne moze u toj eu ne da priviri, a kamoli da radi. A ovde su svi dosli,
pocev od hrvata, slovenaca, sacice jada, pa do najjacih.
Mozemo samo da se pokrijemo po usima i radimo koliko i dokle mozemo.
 
Naši najpoželjniji partneri su ekonomije u usponu na Istoku(Bivši SSSR i Azija) i sirotinja na Jugu(Afrika) s tim što ja smatram da i sa njima treba da budemo partneri, a ne da im stanemo da nas oni uzjašu umesto Zapadnjaka. Onda nam dođe na isto, sluga je sluga, a partner je nešto drugo.
 
Јашу они све се праши и јахаће нажалост још дуго ..:sjasi: само погледати коментаре овде .. немош се договорити око баналних ствари да штеточини треба опалити два шамара да се зацрвени и послати га на робију .. него се :riba: на то дал је бољи штеточина из ДС+ Дникић (јел је он über штеточина ) или штеточина из СНС + Динкић..
 
Ne mozemo da se nosimo sa jednim holandjanima koji su giganti u svakom pogledu, a ima ih duplo manje od nas.
Izvoze sve sto se proizvede u njihovoj zemlji. Siju i paraju sirom evrope.
ODBRANILI ZEMLJU OD MORA.
I jos nas kecaju sa ostalima.
Mi moramo gledati na drugu stranu, tamo gde se sunce radja, da plasiramo robu onima koji imaju potrebu za
takvom robom.
 
Naši najpoželjniji partneri su ekonomije u usponu na Istoku(Bivši SSSR i Azija) i sirotinja na Jugu(Afrika) s tim što ja smatram da i sa njima treba da budemo partneri, a ne da im stanemo da nas oni uzjašu umesto Zapadnjaka. Onda nam dođe na isto, sluga je sluga, a partner je nešto drugo.

Ja se slazem sa vama mi smo kao Srbija trebali posle raspada Jugoslavije da preuzmemo vodecu ulogu u nesvrstanima jer je to jedini pravi put ekonomskog i socijalnog oporavka, a ne robovanje nemackim imperijalistima. Nije komunizam bio zlatan ali ono sto je bilo u Jugoslaviji nije bio komunizam bio je sistem primeren nasem narodu i nasim shvatanjima,a mi smo taj sistem unistili i sad ga se gadimo i gnusamo.
 
Ja u opšte ne držim stranu DS-u niti SNS-u, SPS-u, LSV-u, URS-u...
To su sve skupovi karijerista koji su spremni da žrtvuju sve što je potrebno da bi sebe obezbedili za života, a svoju decu iškolovali i poslali zauvek u inostranstvo. Svi su oni već ispušene muštikle i dokazali su do sada da su pri ostvarivanju državnih interesa ili nesposobni ili zlonamerni.
Nama ne treba nasilna revolucija koja bi ponovo kao i 2000. dovela do situacije da sjaši Kurta pa uzjaši Murta. Nama treba revolucija morala i zdravog razma nacije.
Titov režim je takođe napravio sto sranja ali niko iskren ne može da kaže da je iko posle njega bio bolji. Nama treba ili povratak na staro ili totalno nova politika.
 
Савршено тачно .. пошто старих околности вше нема повратка на старо такође нема .. једини мали малецки проблем је однос брзина којима се дешава та еволуција здравог разума и брзине којом ови сј..... све живо .. док се потребан број освести остаће само спржена земља .. ту немам паметно решење
 
nema spasa gotovi smo kao narod zato sto svi koji imaju malo mozga se sklone i ostanu po strani nece da se mesaju dok ovi bezmozgovici kradu rasprodaju i trpaju sebi u dzepove svi su isti lopovi
 
Sad se samo nadam da sve ovo marljivo čitaju doušnici političke elite pozicije i opozicije i da će barem neke njuške sve ovo doživeti kao savete i dobronamernu kritiku umesto da na to nadobudno gledaju kao gnusne uvrede od strane sitne buranije.
 
Nazad
Vrh