Vesti i obaveštenja

Svi smo mi krivi za ovo sto nam se sada desava nije vlast kriva nikada niti moze da bude uvek narod glasa pa Sloba je odleteo za mnogo manje stete nego ovi posle njega koji nas vec 12 godina otvoreno kradu
 
Imali siromašni seljaci kravu i deset kokošaka i nikada nisu bili gladni. Krava je davala taman toliko mleka i kokoške taman toliko jaja da se porodica prehrani Ti naši seljaci su imali i naivnog sina koji se družio sa nevaljalom komšijskom decom koja su ga stalno učila ružne fazone, zadirkivala ga zbog njegovog siromaštva i ubijala ga u pojam kako on bedno živi, a oni super. Pravili bi mu često i zazubice raznim slatkišima i besnim igračkama koje našem sirotanu njegov bába nije mogao da pruži. Onda bi i zli otac te nevaljale dece ponekad kao iz sažaljenja gurnuo u rukice našem deranu i po neki sitni poklončić, neku džidža badžu za kojom dete žudi na šta njegoi nisu bili spremni da troše. Tako je taj naivni sin rastao i počinjao polako da nesluša svoga oca i da mu stalno prebacuje što komšije imaju više i žive bolje. Ocu to dozlogrdi, pa čak i na momenat poveruje da je prolupao i da mu nešto fali, te da je sin možda i u pravu pa počne ponekad onako preko plota da se domunđava sa zlim komšijom(ocem nevaljale dece) kako on to živi i radi. Komšija, naravno nije bio ništa bolji i dobronamerniji nego njegova deca pa počne da savetuje komšiju u stilu ta tvoja krava, to ti slabo hraniš, pa nije ona od dobre fele, pa daj ti njoj to i to, ja sa time 'ranim moje krave i slično...
Uze naš seljak da radi kako ga zli komšija savetuje i počne prihvata bezrezervno svaku njegovu "pomoć". Nije dugo prošlo, a sirotanova jedina krava prestane da daje mleko. Zapeo komšija iz petinih žila da je "leči" - te i mojim se kravama to ponekad dešavalo, te nije to ništa, sredićemo mi to i samo je kljuka koječime da što pre zdekne. Kad je krava došla već u očajno stanje komšija kaže kako, eto sve sam dao od sebe i nema joj spasa. To je zato što je ta tvoja krava loša, ajde da joj ja skratim muke puškom da se sirota ne muči...
Tu siromahu ostadoše samo onih deset kokošaka kao izvor egzistencije. Siromasi su gladovali ali su i dalje kako-tako dočekivali sutra. Tu se nađe zli komšija da ih posavetuje kako nije dobro za njihovo zdravlje da jedu samo jaja, nego kad već nemaju više sira da bi bilo pametno da jedu makar meso. Tako siromašni i naivni(u stvari sada već glupavi) seljak poče da kolje jednu po jednu od onih kokošaka da bi mogao da se najede mesa...
 
Poslednja izmena:
Upravo to, danas je ceo svet izokrenut na glavacke, neki indijanski poglavica je jos 1800 i neke rekao za belog coveka da kada odsece poslednje drvo i zatruje poslednju reku, shvatice da ne moze da jede novac!

A sto se tice arapa, jos pre par meseci sam pricao sa prijateljima i proslo mi kroz glavi da su gradjani srbije sada na takvom nivou svesti, da bi u ostatak srbije pustili bilo koga da radi, zivi i da oni imaju neku kiriju od toga, samo da ne idu na selo, i evo to i bi sa arapinom :kisa:...
 
Upravo to, danas je ceo svet izokrenut na glavacke, neki indijanski poglavica je jos 1800 i neke rekao za belog coveka da kada odsece poslednje drvo i zatruje poslednju reku, shvatice da ne moze da jede novac!

Mudrosti autohtonih Amerikanaca će spasti Svet ukoliko ih čovečanstvo bude makar imalo na umu, ne mora doslovno da ih primenjuje.

Evo i nastavka moje priče:

...Kako se broj kokošaka siromašnog seljaka smanjivao, tako je i jaja bilo svakim danom sve manje pa su se preostale kokoške klale sve brže jedna za drugom dok nisu pojeli i poslednju. Videvši stari otac da nije sposoban da izdržava porodicu uze štranjku i obesi se o gredu u svojoj praznoj štalici. Njegov očajni sin otišao je kod zlog komšije da ga moli da ga primi za slugu. Sada naš naivni dečak radi kod bogatog komšije sve najgore i najnezahvalnije poslove od jutra do mraka i to mnogo vrednije i požrtvovanije nego što je radio kod oca, pa sve ljubi ruke i noge svom komšiji "dobročinitelju" sve od silne zahvalnosti što mu je pritekao u pomoć u nevolji koja ga je zadesila.

Eto to smo mi uradili sa našom kravom(industrijom) i upravo sada to počinjemo da činimo i sa našim jadnim, dobrim kokama(poljoprivredom). Ako sada mati smesta ne išopa glupavog sina i ne uzme bábi nož iz ruke, neće valjati!
 
Krlem
Stanic

Drzava isplacuje na 80 000 domacinstava, a registrovanih ima 700 000.
Rekoste da drzava subvencionise proizvodjace da bih imala jeftiniju hranu.
KAKVU HRANU PROIZVODE OVI STO NE OSTVARUJU SUBVENCIJE?
Licno se ne slazem sa ovakvim vidom subvencionisanja.

Ljudi moraju biti svesni da jednog dana nece biti subvencija i da ce morati sami da ulazu, dizu kredite i rade, zarade.
Sve jace evropske zemlje imaju strategiju i plan kokle ce sub, poljoprivredu.
Nece dezava vise sleparije, treba to da razumete. Nikom nije u interesu da se bakce sa tudjim problemima.
Jednog dana ce se (na zalost) precistiti i ko bude imao samofinansiranje i bude imao svoju racunicu obradjivace zemlju.
Trenutno stanje u poljoprivredi je takvo da svi obradjuju zemlju.
Ima nas nesto preko 7 miliona i 700 000 reg domacinstava.a zalost to je neodrzivo.
I svi ti udaraju u psenicu, kukuruz. To na zalost nece moci do veka da se radi.
Mnogi ovde hoce da im drzava da da rade, sto u jednu ruku deluje smesno.

Evo primera u jednoj obliznoj firmi kod mene ljudi su pouzimali deonice i sada kukaju na gazdu sto su male plate,
i sto dobijaju otkaze. A nisu mislili da zadrze te deonice i postanu vecinski vlasnik.
Ovde ljudi navode, sta cemo mi raditi kada se proda zemlja u nasem kraju? Druze koga je to briga, mislite vi sta vam je ciniti.
Ko ima zemlji i isplati mu se radice, ko nema zemlje, ne uzme pod zakup,,, ili mu se ne isplati nece raditi.

nema ljutnje
 
Krlem
Stanic

Drzava isplacuje na 80 000 domacinstava, a registrovanih ima 700 000.
Rekoste da drzava subvencionise proizvodjace da bih imala jeftiniju hranu.
KAKVU HRANU PROIZVODE OVI STO NE OSTVARUJU SUBVENCIJE?
Licno se ne slazem sa ovakvim vidom subvencionisanja.

Ja sam upravo jedan od tih koji dve godine nije dobio ni jedan dinar subvencije i to samo zato što sam imao manje zemlje nego što je dovoljno da bi subvencije pokrile ulaganja u PIO. I sa te strane te razumem, ali mene ne raduje to što će da dođe neki uvezani da zbriše naše imućnije kolege i nas sa njima u istom košu.
Nisam ni ja ovim samozvanim profesionalcima oprostio izdaju iz 2011. Razumem ja to "Eto ti sad da vidiš kako je meni!", "I nad jakim ima jak" ili "Rugala se ruga pa postala drúga"... ali nemojmo da nam gnev zatvara oči pred još opasnijom pretnjom.
 
Krlem
Stanic

Drzava isplacuje na 80 000 domacinstava, a registrovanih ima 700 000.
Rekoste da drzava subvencionise proizvodjace da bih imala jeftiniju hranu.
KAKVU HRANU PROIZVODE OVI STO NE OSTVARUJU SUBVENCIJE?
Licno se ne slazem sa ovakvim vidom subvencionisanja.

Ljudi moraju biti svesni da jednog dana nece biti subvencija i da ce morati sami da ulazu, dizu kredite i rade, zarade.
Sve jace evropske zemlje imaju strategiju i plan kokle ce sub, poljoprivredu.
Nece dezava vise sleparije, treba to da razumete. Nikom nije u interesu da se bakce sa tudjim problemima.
Jednog dana ce se (na zalost) precistiti i ko bude imao samofinansiranje i bude imao svoju racunicu obradjivace zemlju.
Trenutno stanje u poljoprivredi je takvo da svi obradjuju zemlju.
Ima nas nesto preko 7 miliona i 700 000 reg domacinstava.a zalost to je neodrzivo.
I svi ti udaraju u psenicu, kukuruz. To na zalost nece moci do veka da se radi.
Mnogi ovde hoce da im drzava da da rade, sto u jednu ruku deluje smesno.

Evo primera u jednoj obliznoj firmi kod mene ljudi su pouzimali deonice i sada kukaju na gazdu sto su male plate,
i sto dobijaju otkaze. A nisu mislili da zadrze te deonice i postanu vecinski vlasnik.
Ovde ljudi navode, sta cemo mi raditi kada se proda zemlja u nasem kraju? Druze koga je to briga, mislite vi sta vam je ciniti.
Ko ima zemlji i isplati mu se radice, ko nema zemlje, ne uzme pod zakup,,, ili mu se ne isplati nece raditi.

nema ljutnje
Hm, pa seljak sa svojih 500, 600 jutara zemlje ako pored sebe ima prvog komšiju arapina nemoze bas puno da gleda u svetlu buducnost bavljenja poljoprivredom. Privreda u Srbiji je raznim privatizacijama uništena, sada je red na poljoprivredu. Verujem da neko ima cilj da drzavu Srbiju što je više moguće osiromaši i baci na kolena. Kako mi se čini bićemo mi uskoro nečija jeftina radna snaga.
 
Ovo nece biti dobro narode,ako vec u poljoprivredi se mesaju tamo ce biti nesto jako lose,ljudi nedaju svoju zemlju,neverujem da nije bilo u vojodini ljudi ko bi uzeo zemlju u arendu nego bas treba da kupi neki iz emirata ma toje......
 
Kako mozes da budes jeftina radna snaga ako na svojoj njivi proizvodis?
Ima li neko ovde da mu je komsija neki nas ''biznismen''?
Taj sa 500 - 600 jutara nije poljoprivrednik ili paor, vec gazda. To je velika povrsina o kojoj mnogi sanjaju.
Cisto sumnjam da ce i taj arapin da prodaje svoju robu preko NS berze.
 
Kako mozes da budes jeftina radna snaga ako na svojoj njivi proizvodis?
Ima li neko ovde da mu je komsija neki nas ''biznismen''?
Taj sa 500 - 600 jutara nije poljoprivrednik ili paor, vec gazda. To je velika povrsina o kojoj mnogi sanjaju.
Cisto sumnjam da ce i taj arapin da prodaje svoju robu preko NS berze.
Pa sad, ako uzmes Šeika i našeg gazdu ,mislim da je rezultat 1000 prema 1 za šeika. Pitanje je koliko će se još takvih šeika pojaviti i potisnuti naše gazde. Nadam se da do toga ipak neće doći jer i taj šeik verujem nije spreman da plati toliku cenu zemlje koliko plaća srpski seljak.
 
Poslednja izmena:
Ti ljudi su malo mnogo stariji od nas i poljoprivredom se bave malo mnogo vise nego ti i ja zajedno. Veruj da nije bas sve onako kako se prica, no da ne kvarimo temu.
 
Nazad
Vrh