Vesti i obaveštenja

Druže moj misli možeš li i koliko kupiti do ponedeljka jer cena ode gore.
 
Burice u prikolicu,pare u dzep i kupuj koliko mozes,da se spasimo za ovu godinu,jedino ako opet ne daju regresiranu naftu,al teska posla,lopovi drugovi,imacemo mi muka i muka,a po meni prava cena nafte za poljoprivrednike je 65 dinara i ni dinar vise.
 
[h=1]Vlada: Akciza od 57 RSD na lož ulje[/h] Izvor: Tanjug Beograd -- Vlada Srbije uvela je akcizu na lož ulje evropskog kvaliteta kako bi sprečila zloupotrebe tog derivata i onemogućila prodaju lož ulja umesto evrodizela.

18304584fa080b8210d9166759186_640x360.jpg

(Novosti)​
Cene lož ulja će zbog toga dostići oko 150 dinara po litru i biće otprilike u nivou cene evrodizela.
Lož ulje je istog kvaliteta kao i evrodizel samo se razlikuje po boji, s tim što na lož ulje, koje je namenjeno za potrebe stanovništva i privrede, a ne za potrebe transporta, ranije nije postojala akciza kao na evrodizel.
Pošto je, kako su nekoliko puta isticali predstavnici naftnih kompanija u Srbiji, evidentiran mnogo veći uvoz lož ulja u Srbiju od realnih potreba stanovništva i privrede, sumnja se da se na pojedinim pumpama lož ulje prodaje vozačima automobila kao da je evrodizel.

U Vladi ponavljaju da je cilj uvođenja akcize na lož ulje sprečavanje svih mogućih zloupotreba na tržištu i da će građani i privreda imati pravo da ostvare povraćaj po osnovu akcize na tu vrstu derivata.

Naftaši negoduju zbog te iznenadne i nenajavljene odluke, jer će zbog toga, kako ističu, pretrpeti veliku štetu pošto će morati da plaćaju akcizu na lož ulje koje su već prodali i to po nižim cenama.

U jednoj od naftnih kompanija "Lukoil Srbija" ističu da će uvođenje akcize od 57 dinara po litru ići na štetu potrošača, jer će cena tog derivata biti povećana u maloprodaji na oko 150 dinara i da će lož ulje biti skuplje čak i od evrodizela.

U toj kompaniji najavljuju da će se zbog te iznenadne odluke povući iz svih naftnih komiteta i organizacija u Srbiji u čijem radu učestvuju.
 
To za povraćaj akcize kao da je izmislio min. Petrović, jer će biti potrebno da se uposli nova radna snaga (partijski drugovi) za svu evidenciju oko toga.
 
U februaru je barel nafte koštao 120 dolara,a sad 90 dolara.
A cene goriva kod nas ne padaju.::lose::
 
Poslednja izmena:
Vlada je u ostavci,a donosi ovakve odluke.:osmeh: Nesto im se mlogo zuriiiiii.::lose:: Ne mogu sacekati ni formiranje nove.cime ce tek nova da nas obraduje.:sta:
 
Povracaj moze da se izvrsi ako se stavi prst u usta dublje! :D sa ovom uredbom su nas poklali strasno!
 
Otvorila se pandorina kutija!
Nemojte misliti da je ložak slučajno počeo da se prodaje u enormnim količinama malte ne odjednom.Pošto su birači izneverili idejne tvorca takve ideje kazna sledi.
Kanda će i cena zemlje i arende dogodine dole,u ovakvim uslovima ne verujem da će se otimati za zemlju kojoj je zakup 200+ eura!
 
Bolje da je arenda skuplja a da se ima racuna platiti.Sta vredi i da je dzaba ako se ne isplati raditi.Bojim se da ce se ici ka onom drugom.
 
Evo ja malo pre stigao,doneo nepune 2000l,od sutra obustava prodaje(kod nas)do ponedeljka.

Ako se po jutru dan poznaje tek sad smo ga najebali,Toma jos nije ni seo u fotelju kako treba a akcize dize samo tako.
 
Poslednja izmena:
evo i ja dosao sa nepune 32 litre :haha: iskesirao sam im sve sto sam imao i sad kad pocne baliranje slame otici ce sve sto imam na lageru ako pre toga ne potrosim u autu sve :sjasi:
 
Nazad
Vrh