Vertical tillage - obrada bez prevrtanja

ovo je parcela na kojoj je prosle godine bio 6030 i dobar rod je bio s obyirom na godinu a i puno zetvenih ostataka posle kombajniranja.
Jesenas je uradjeno podrivanje
Danas presao tanjiracom sa paker valjcima i za koji dan setva

2vsq2jq.jpg


2nulrbp.jpg


2wnwpw7.jpg
 
Evo kako izgleda moja njiva u odnosu na komsijske orane njive.......
Podrivanje jesenas, prolece teska tanjiraca 1 prohod, setva sa rednim dodavanjem mineralnog djubriva i kembridz valjak na kraju........VELIKI PROBLEM....komsijska stoka prelazi traktorom preko njive, ne vide da je to obradjeno i posejano

sayzau.jpg


11kflee.jpg


2eyz95u.jpg
 
Vise o ovoj temi mogu da vam kazem kada uradim analizu bezmalo 50 uzoraka zemljista na razlicitim kulturama i dubinama , koje sam uzeo na redukovanoj obradi koja se radi vec 12 godina. Ujedno to ce mi biti diplomski rad.

Dragane cestitam na diplomi, imali rezultata i za nas?
 
Danas malo radio sa Agromerkur podrivacem, dubina cca 30 cm, duzina njive 900 metara, brzina kretanja 5,2 km/h, prednja vuca ukljucena 3 sporohodna redukovana MTZ 82.1, 3 stajanja cca po 5 minuta sam cistio valjak od zemlje i kukuruzovine, potroseno nepunih 30 litara goriva za 5h rada
Ko neveruje,nek dodje moz' u opkladu.....:ppozdrav:
 
Znači Rabadžija da si trošio 6 litara po ha,u novcima oko 7 € i to puta 2 uz zaokruživanje, izađe na 20 €.Ako bi mi uslužno podrivao uz zaradu dinar na dinar,plafon da platim 20€ po ha,jel tako?Jedino što si daleko ali da si u S.Mitrovici očas bi se dogovorili.Platio bih i dodatnih 5 € zbog prelaska mosta na Savi.Kažu da mačvani toliko naplaćaju za ekološku taksu ovima iz Srema kad dolaze u Mačvu!
 
Danas malo radio sa Agromerkur podrivacem, dubina cca 30 cm, duzina njive 900 metara, brzina kretanja 5,2 km/h, prednja vuca ukljucena 3 sporohodna redukovana MTZ 82.1, 3 stajanja cca po 5 minuta sam cistio valjak od zemlje i kukuruzovine, potroseno nepunih 30 litara goriva za 5h rada
Ko neveruje,nek dodje moz' u opkladu.....:ppozdrav:

Nama sto imamo malo tezu zemlju je prosto neverovatna ta potrosnja ali ti verujem jer znam da imate izuzetno laganu zemlju.

Znači Rabadžija da si trošio 6 litara po ha,u novcima oko 7 € i to puta 2 uz zaokruživanje, izađe na 20 €.Ako bi mi uslužno podrivao uz zaradu dinar na dinar,plafon da platim 20€ po ha,jel tako?Jedino što si daleko ali da si u S.Mitrovici očas bi se dogovorili.Platio bih i dodatnih 5 € zbog prelaska mosta na Savi.Kažu da mačvani toliko naplaćaju za ekološku taksu ovima iz Srema kad dolaze u Mačvu!

Nisi ti to lepo procitao tako da ta tvoja matematika ne valja.
 
Nama sto imamo malo tezu zemlju je prosto neverovatna ta potrosnja ali ti verujem jer znam da imate izuzetno laganu zemlju.
....sad na srecu u prinosima na zalost....to je parcela koja je sad vracena u restituciji, inace se oduvek vodila kao 2 i 3 klasa a sad po novom satelitskom merenju i NAPREDNOJ klasifikaciji odjednom postala 1 klasa....verujem samo zbog poreza :bravo:
pisao sam 5 h znaci casova rada a ne 5 Ha........no sve u svemu moja je procena da sam uradio cca 6 jutara ako preracunas radni zahvat i duzini itd,itd.....dobro i majstor je morao da odvrne slavinu...jbg godine stiskaju....:haha:
a ne razumem sta znaci puta 2 uz zaokruzivanje ????
 
Rabadžija,koliko se sećam,svi majstori uzimaju za ruke,koliko je i materijal.To mu dođe gorivo puta dva.A pošto je ćoškasto(7x2= 14),ja još malo zaokružio na više,red je i za ulje malo dati,mada ulje ne troši tvoj traktor.Tako sam došao do onih 20 €,Ako je stvarno dubina 30 cm onda je red da bude i 30€ gruberisanje po ha!Neka kažu drugi šta misle o tome.Svaki cm dubine =1€.Samo da si mi bliži,pao bi dogovor.Ja imam 4,2 ha.
 
, inace se oduvek vodila kao 2 i 3 klasa a sad po novom satelitskom merenju i NAPREDNOJ klasifikaciji odjednom postala 1 klasa....verujem samo zbog poreza :bravo:
?

E na ovo pizdim i čekam da me negde čačnu pa da pišem ustavnu žalbu.

Majku hohšataplersku...

Na sunce sa pravilnikom o klasifikaciji zemljišta majku lopovsku i banditsku, naziv i broj službenog glasnika u kome je objavljen, dalje, parametri po kome je ono što je bila vrednost 1948. godine važi i danas, da ne pričam o uvećanju...

SAMO, JEDINO I ISKLJUČIVO ako su parcele svake godine dobile minimum 20 tona zgorelog stajnjaka po hektaru, odnosno bar 50 tona svežeg stajnjaka uz redovno zaoravanje žetvenih ostatak i dodatak mineralnih đubriva u skladu sa analizom zemljišta mogu biti I klasa zemljišta, pedološki sastav i mikroreljefna konfiguracija se podrazumevaju !!!
 
....sad na srecu u prinosima na zalost....to je parcela koja je sad vracena u restituciji, inace se oduvek vodila kao 2 i 3 klasa a sad po novom satelitskom merenju i NAPREDNOJ klasifikaciji odjednom postala 1 klasa....verujem samo zbog poreza :bravo:
....a da ne govorim o depresijama na celoj parceli od cca 10metara visinskih razlika( jedan kraj pored kanala za odvonjavanje DTD,a drugi kraj bar tri visine traktora ako ne i vise)
 
Mještanima i ljudima iz okolice netreba nikakva klasifikacija , oni znaju zemlju u svojoj regiji , gdje je kakva i koja koliko vrijedi , tako da nema potrebe ni gledati koja je klasa u katastru.
 
Nazad
Vrh